שתף קטע נבחר

אישום: חטפו וכלאו שנתיים וחצי את הרב בן-ארצי

לפי כתב האישום, ארבעת הנאשמים, הנמנים על מקורביו של הרב, החזיקו בו כדי להשתלט על כספי העמותה שהקים. הם היכו אותו ואיימו להעליל עליו פרשיות מין

כלאו את הרב, התעללו בו במשך כשנתיים וחצי - וסיפרו שהוגלה כדי לבצע תיקון. כך עולה מכתב האישום שהוגש אתמול (יום ג') נגד ארבעה ממקורביו של הרב ניר בן-ארצי ממושב תלמים שבמועצה האזורית לכיש. הארבעה נאשמים שחטפו וכלאו את הרב במטרה להשתלט על כספי העמותה שבראשה עמד, עמותת "תלמי גאולת ישראל".

 

עוד בערוץ החדשות:

 

הארבעה עסקו בניהולה של העמותה - שמואל שוקרון שימש יו"ר הלשכה של הרב, שמעון קטורזה כאחראי כוח אדם לוגיסטיקה, צבי ויצמן כגזבר ומיכה פטיטו כמזכיר העמותה.

 

לפי כתב האישום, משנת 2005 זממו הארבעה לסלק את בן-ארצי מקהילת תומכיו על מנת לקחת לידיהם את כספי העמותה. בפרקליטות טוענים כי הם הציעו לו לעבור לטבריה מספר פעמים לצורך תיקון, ורק לאחר נסיונות רבים

השתכנע. 

 

בכתב האישום מתואר כי הארבעה החזיקו ברב בן-ארצי במשך כשנתיים וחצי בניגוד לרצונו ומדי פעם העבירו אותו לדירה אחרת. כמו כן נטען כי במקרים שונים הם הכו אותו בבעיטות ובאגרופים, סחטו ואיימו להפיץ נגדו שקרים ולהעליל עליו פרשיות מין. 

 

על מנת להסתיר את העובדה שהוא כלוא, יצר הרב בן-ארצי קשר עם בני משפחתו מספר פעמים וסיפר להם שהוא מצוי "בתיקון". מדי פעם הוא אף קיבל קהל בטבריה. במקביל, ארבעת הנאשמים "גייסו" בשמו יותר משני מיליון שקל. באחד המקרים מתואר כי לשם כך נסעו לארצות הברית ובמקרה אחר צוין כי הצליחו "להתרים" לעמותה ארבעה ג'יפים מפוארים.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב ניר בן ארצי. סיפר שהוא בתיקון
צילום: הרצל יוסף
מומלצים