שתף קטע נבחר

השופט שאולץ לפרוש: "מקווה שלא תפרו לי תיק"

דן מור מבית משפט השלום בתל אביב מכחיש את החשדות, מתעקש ששילם את כל המסים ועזב רק "מתוך כבוד למערכת"

השופט שהסתבך בחקירה פלילית מתעקש שהוא חף מכל פשע - אבל ישלם וילך הביתה "בשביל הכבוד". בעקבות הודעת משרד המשפטים הבוקר (יום ב') על עזיבתו בשל חשדות להעלמת מס, דן מור, שופט בית משפט השלום בתל אביב, אמר למקורביו: "אני רוצה לקוות שרשות המסים לא תפרה לי פה תיק".

 

עוד בחדשות

אין פתרון למתמחים: "נתניהו מטופל בפרטי"

גילה פורץ כשהתקלח, ורדף אחריו עירום ברחוב

 

מור מתעקש ששילם את כל המסים. "אין פה שום עניין פלילי. אני פורש רק בגלל הכבוד שלי למערכת המשפט, ובכל מקרה הייתי אמור לפרוש בקרוב", הוא הוסיף בשיחות עם המקורבים.

 

לפי הודעת משרד המשפטים, החשד הראשוני עלה במסגרת ביקורת אקראית שנערכה בתיק השומה של בנו של השופט מור. הכנסות מהשכרת נכס שבבעלות האב, דווחו בין השנים 2000-2007 כהכנסה של בנו, למרות שהועברו בפועל לשופט. "פעולה זו הביאה להקטנת תשלום המס בו חייב היה השופט מור בסך של 211,000 ₪ (קרן)", נכתב.

 

השופט נחקר על-ידי היחידה הארצית לחקירות הונאה של המשטרה, ולא בידי רשות המסים, על-פי הנחיית היועץ המשפטי, "לשם מניעת מראית עין ולזות שפתיים נוכח פרסומים שונים בשעתו בדבר 'מערכת יחסים עכורה' בין השופט מור ורשות המסים על רקע פסקי דין".

 

"הסדין האדום של הפרקליטות ורשות המסים"

השופט מור ביקש לסיים את ההליך בתשלום כופר, ולפי הודעת משרד המשפטים, בעקבות הסכמתו לפרוש מכהונתו, "ונוכח סכום השמטת המס בה נחשד, הסכים היועץ המשפטי לממשלה, באופן התואם את המקובל בנוגע לאזרח מן השורה, שניתן לסיים את ההליך בדרך זו".

 

באמצעות עורך דינו, השופט הפורש מסר עוד ש"למרות עמדתי המוצקה כי לא נפלה כל עבירה במעשיי, אני מעדיף לשים את הנושא מאחוריי ולהפסיק את החשדות המוכחשים הללו בתשלום כופר סביר, שכן אין זה לכבודי ולכבוד המערכת כי תתחולל התמודדות עובדתית, נסיבתית ומשפטית ביחס אליי. אין זה נאה ואין זה יאה".

 

פרקליטו של מור, עו"ד פנחס רובין, הדגיש כי השופט מכחיש באופן גורף את החשדות המיוחסים לו.

 "בתור מי שהשקיף על הנסיבות הכוללות, במעשיו של מור לא התגלה כל פגם וניתן לחיות בשלום עם הוראות מס הכנסה ועם התנהלותו התקינה של השופט, הכל תלוי בפרשנות המשפטית. לא בכדי הפרקליטות הסכימה למהלך".

 

מור, בן 65, נחשב לפי גורמים משפטיים בכירים לשופט שהתעמת לא פעם עם הפרקליטות ורשות המסים. "בשנתיים האחרונות, אפשר להגיד שהוא הסדין האדום, הן של הפרקליטות והן של רשות המסים, ויש לו מספר פסיקות חריפות נגד הרשות". נשיאת בית משפט השלום השלום אף העבירה בשנה האחרונה את מור לדון בתיקים אזרחיים בלבד.

 

בהכנת הידיעה השתתפה נעמה כהן פרידמן
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
השופט דן מור. "בכל מקרה הייתי פורש בקרוב"
צילום: באדיבות אתר בתי המשפט
מומלצים