שתף קטע נבחר

וירוס תקף את המל"טים של צבא ארה"ב

כלי הטיס הבלתי מאוישים, שפועלים מעל עיראק ואפגניסטן, נשלטים מבסיס בארצות הברית. בסוף השבוע התגלה שלמערכת חדר וירוס שמתעד כל פעולה שמבצעים מפעילי המל"טים. טרם התברר אם מידע אבד או הועבר לגורם חיצוני

כשל באבטחת מערכת המחשוב מטריד את מערך המל"טים (מטוסים ללא טייס) של צבא ארצות הברית: כיצד חדר וירוס למערכת הממוחשבת המפעילה ממרחק את כלי הטיס בשמי המזרח התיכון? בשלב זה טרם התברר האם הווירוס פעיל ואם הצליח לגרום נזק למערכת, אולם התקשורת האמריקנית מדווחת היום (שבת) שלפי מקור המעורה במערך - בינתיים המל"טים ממשיכים לטוס כרגיל למרות החשש.

 

כל הניסיונות להסיר את הווירוס ממחשבי הצבא עלו בתוהו. "משהו קורה כאן", אמר אותו גורם. "אבל עד עכשיו לא הרגשנו השפעה על הפעילות של כלי הטיס בחו"ל".

 

כותרות נוספות בערוץ החדשות:

 

מל"ט אמריקני מסוג פרדיטור. "משהו קורה כאן" (צילום: AFP   ) (צילום: AFP   )
מל"ט אמריקני מסוג פרדיטור. "משהו קורה כאן"(צילום: AFP )
 

 

כמו ברוב צבאות העולם, גם בארצות הברית גדל בשנים האחרונות משמעותית חלקם של כלי הטיס הבלתי מאוישים בפעילות המבצעית. המל"טים בהם מדובר אמנם פועלים על פי בשמי עיראק, אפגניסטן, פקיסטן ותימן, אולם הם נשלטים מבסיס חיל האוויר בנבאדה.

 

הידיעה על הווירוס פורסמה לראשונה ביום שישי במגזין Wired, ולפיה הוא מתעד כל פעולת מחשב או שימוש במקלדת שמבוצעת על ידי מפעילי המל"טים בארצות הברית. למרות זאת, עד כה לא ידוע על מידע סודי שאבד, שובש או הועבר לגורם חיצוני.

 

בהצהרה רשמית של חיל האוויר האמריקני נמסר כי אין כוונה לדון בתקשורת בבעיות המחשוב "מכיוון שזה מסייע לאלה המנסים לנצל או לתקוף את המערכת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הפעילות במזה"ת, הבעיות בנבאדה
צילום: רויטרס
מומלצים