שתף קטע נבחר

אם הקצין החשוד בסחר בסמים: "שמו לו רגל"

החוקרים מאמינים ששלשל לכיסו מאות אלפי שקלים לאחר שסחר בסמים שנתפסו בגבול הדרום, אבל בני משפחתו של הרב-סרן מסרבים להאמין. "בוכים לי בטלפון, אומרים לי שלא יכול להיות", מתעקשת אמו, "אם יעזוב את עזה יקרו דברים גרועים"

הוריו של הקצין בדרגת רב-סרן החשוד בסחר בסמים מסרבים להאמין לחשדות החמורים נגד בנם: "מדובר בעלילה שמישהו רקם נגדו", התעקשה בשיחה עם ynet האם, שסיפרה על שיחות עידוד רבות מפקודיו של בנה - שלפי החשד שלשל לכיסו מאות אלפי שקלים לאחר שמכר לעבריינים סמים שנתפסו על-ידי צה"ל ומג"ב.

 

אחיו של הקצין נמנעו במשך כמה ימים מלספר להורים על מעצרו של הקצין, המשרת בחטיבה הדרומית באוגדת עזה. בסופו של דבר הם סיפרו להם על החשדות. מאז, מתקשה האם לעצום עין והאב מתקשה לדבר. "אין דבר כזה, לא יכול להיות", אמר על החשדות החמורים המיוחסים לבנו.

 

הסמים שנתפסו. "הוא אפילו לא מעשן" (צילום: באדיבות משטרת ישראל) (צילום: באדיבות משטרת ישראל)
הסמים שנתפסו. "הוא אפילו לא מעשן"(צילום: באדיבות משטרת ישראל)

 

הקצין החשוד התגייס לפני 13 שנים ומאז הוביל עשרות מבצעים ואף פיקד על צוערים בבה"ד 1. מכריו בצבא סיפרו כי היו בטוחים שיגיע רחוק בסולם הדרגות. האחים במשפחה, בסך הכל שישה במספר, הקפידו על שירות צבאי קרבי והחשוד עצמו התעקש על כך באופן אישי.

 

שני ההורים מתקשים כעת להאמין שבנם הקצין, גאוות המשפחה, נמצא מאחורי סורג ובריח. לדברי האם, פקודיו בהווה ובעבר לא מפסיקים להתקשר אליה. "בוכים לי בטלפון, אומרים לי שאין דבר כזה, לא יכול להיות. מדובר בעלילה שמישהו רקם נגדו, ומי ששם לו רגל, אני בטוחה שישימו לו רגל בחזרה", אמרה.

 

"אגיד לבן הקטן להיות ג'ובניק" 

לפי החשד, הקצין ביצע את עסקאות הסמים בשטח הבסיס הרגיש בו הוא משרת, מתחת לאפם של המפקדים. הוא נעצר זמן קצר לאחר שביצע לפי החשד עוד עסקה, במסגרתה מכר 50 ק"ג של חשיש, והמשטרה מסתמכת בין היתר על האזנות סתר. "הוא לא בנוי בכלל לדברים כאלו", טוענת האם, "הוא איש משפחתי, ולא חסר לו כלום. הוא גר בבית מפואר ועם משפחה נהדרת ובת מחוננת. הוא אפילו לא מעשן. כשהוא בא לבקר אותי הוא דורש ממני שלא אעשן לידו".

 

"אין לו שום קשר לעבריינים", הוסיפה האם, "כל החברים שלו הם אנשים ברמה גבוהה מאוד, בהם רופאים. הוא קסם של בחור ומלח הארץ האמיתי. אשתו לפעמים הייתה צועקת עליו בשל העדרויותיו הרבות מהבית, ותמיד הסברתי לה שהיא התחתנה עם איש צבא".

 

כעת, מספרת האם, נותרה בפיה טעם מר מהיחס שבנה מקבל מהמערכת בה שירת שנים רבות. "בלבנון הוא נהג לצעוק על חייליו שיחבשו קסדה ואפוד, למרות שלו לא היה. תמיד נתן מעצמו קודם

כל בשביל החיילים שלו. גם כשיצא לחופשות קצרות בבית תמיד היה בטלפון עם הצבא. תמיד הוא הטיף לכולם לשרת בקרבי, ואמר שזו זכות".

 

"אנחנו בלב שקט מאמינים שהאמת תצא לאור וששום דבר ממה שאומרים לא באמת קרה", הוסיפה, "אשתו בוכה ומדוכאת, כי גם היא יודעת שמודבר בבחור זהב שרק נותן לכולם, והיווה ממש נכס לצה"ל. הוא בחור ישר, ממש כמו סרגל, ואם הוא יעזוב את עזה יקרו שם רק דברים גרועים. הכל זה שקר אחד גדול. אחרי מה שעשו לו - אגיד לבני הקטן שאמור להתגייס שיהיה ג'ובניק".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"לא חסר לו כלום". רב-סרן במעצר
צילום: צפריר אביוב
מומלצים