שתף קטע נבחר

שמחה במאהל שליט: "עסקה להצלת חיים"

400 בני אדם עלו הלילה למאהל המחאה של בני משפחת שליט מול בית ראש הממשלה בירושלים, וחגגו את חזרתו הצפויה של גלעד. החוגגים רקדו סביב בני המשפחה וחסמו את הרחוב הסמוך

לראשונה מאז הוקם, שמחה פרצה הערב במאהל המחאה של בני משפחת שליט בירושלים. התרגשות, הקלה וציפייה ניכרו הלילה (יום ג') על פניה של אביבה שליט, אמו של החייל החטוף גלעד שליט, בזמן ששרי הממשלה התכנסו להצביע על אישור עסקת חילופי השבויים. 400 בני אדם הגיעו למקום כדי לחגוג עם בני המשפחה את שחרורו הצפוי של גלעד, וככל שנוקפות השעות נוהרים למקום עוד ועוד אנשים.

 

חגיגות במאהל שליט בירושלים, הלילה (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
חגיגות במאהל שליט בירושלים, הלילה(צילום: אוהד צויגנברג)

 

עסקת שליט - הכתבות האחרונות ב-ynet:

 

הקהל שהגיע למאהל פתח בריקודים ובשירה, וסבב במעגלים את בני המשפחה, שהתקשו לשמור על איפוק והביעו שמחה והתרגשות. כוח קטן של משטרה שהגיע למקום ניסה לשמור שלפחות אחד מנתיבי התנועה ברחוב עזה יישאר פתוח. שאר הנתיבים מלאים בחוגגים שממשיכים להגיע למקום, והנהגים שעוברים ברחוב צופרים לאות הזדהות.

 

"מדובר בעסקה להצלת חיים של אדם, ולהציל אדם אחד זה להציל עולם ומלואו", אמר יואל שליט, אחיו של גלעד. "כל אחד היה עושה זאת".

 

בני משפחת שליט, הערב (צילום: נועם מושקוביץ) (צילום: נועם מושקוביץ)
בני משפחת שליט, הערב(צילום: נועם מושקוביץ)

 

חברתו של יואל, יערה וינקלר, שהייתה פעילה במאבק המשפחה, אמרה: "אני לא יכולה לדעת מה עבר על גלעד בכל השנים האלה, בלי החופש שלו. אנו ניתן לו את הכוחות להתמודד, כשיחזור, עם כל מה שעבר עליו. אנחנו לא מייחסים את ההצלחה של המאבק לאף אחד מאיתנו. מה שחשוב זה מבחן התוצאה".

 

וינקלר אמרה כי הם למודים ניסיונות כואבים בנוגע לעסקאות שעמדו להתבצע. "אנחנו שומרים על מידה של צניעות, אולי פסימיות, משום הניסיון המר שלנו בעסקאות כאלה. עם זאת, הפעם זה נראה אחרת, זה נראה רציני, ואני מקווה שנוכל לראות את גלעד במהרה בבית".

 

"הזמן של השבוי הוא האויב שלו"

דודו גלבוע, מבכירי מטה המאבק לשחרור גלעד שליט, סיפר על תחושות המשפחה: "מדובר בתחושות של שמחה, סיפוק וציפייה, ויחד עם זאת חשש שבכל זאת זה לא יקרה, כמו ב-30 בנובמבר שנה שעברה, כשהעסקה כמעט יצאה אל הפועל אך בסוף הייתה אכזבה גדולה".

 

גלבוע היה שותף הבוקר לחסימת אוטובוסים של משפחות חמאס, שביקשו לבקר את יקיריהם הכלואים בישראל. "היום בשעה שש בבוקר נפגשנו בכלא שאטה על מנת לעשות הכל כדי שתהיה קורלציה של ביקורי משפחות חמאס אל מול הידיעות שאנו מקבלים על גלעד. במשך כמה חודשים השקענו מאמץ לא לאפשר למשפחות המחבלים להגיע לבתי הסוהר, כדי להפעיל לחץ על חמאס. סוף סוף, היום, בפעם הראשונה, הצלחנו להביא לחזרתו של אוטובוס המשפחות חזרה ליהודה ושומרון מבלי שהם ביקרו את המחבלים".

 

שי גרוס, מחטופי אנטבה, היה בן שש בזמן חטיפת המטוס. הלילה הגיע גם הוא למאהל המשפחה בירושלים. "בני קרוי על שמו של יוני נתניהו, אחיו של ראש הממשלה", אמר גרוס בשיחה עם ynet. "בשנתיים האחרונות תקפתי את ראש הממשלה פעמים רבות, ועכשיו צריך לומר לו כל הכבוד. צריך לחזק את ראש הממשלה, זו ערבות הדדית. זה מה שאחיך יוני חינך את לוחמי סיירת מטכ"ל".

 

הוא הוסיף: "התמונות האלה מחזירות אותי אחורה, לקבלת הפנים של העיתונים והטלוויזיות. אחרי שכל המהומה תשקע, גלעד שליט יתחיל את חייו מחדש, ויחזור להיות אולי 30%, 40%. עד היום לא התאוששתי מהחוויה שעברתי, עד היום אני מטופל. הזמן של השבוי הוא האויב שלו, וגלעד היה בשבי הרבה יותר מדי זמן".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יואל שליט, הערב בזמן ישיבת הממשלה
צילום: נועם מושקוביץ
חוגגים במאהל
צילום: נועם מושקוביץ
גם בעזה יצאו לרחובות בשמחה
מומלצים