שתף קטע נבחר

רבבות באום אל-פאחם: "תודה לאחראים לעסקה"

30 אלף איש השתתפו בעצרת "מסגד אל-אקצה בסכנה", אבל שיחת היום הייתה דווקא שחרורם של ערבים ישראלים במסגרת עסקת שליט. "זו מהפכה היסטורית, אנחנו מודים לגוף שעמד מאחורי העסקה, לא משנה מי הוא", אמר השייח כמאל חטיב

כשברקע עסקת שבויים שתכלול באורח נדיר גם ערבים ישראלים, השתתפו אמש (יום ו') כ-30 אלף איש בעצרת תחת הכותרת "מסגד אל-אקצה בסכנה", באצטדיון העירוני באום אל-פאחם. את העצרת ארגן הפלג הצפוני של התנועה האיסלאמית, שאנשיה שיבחו את העסקה.

 

גלעד שליט בדרך הביתה - עמוד מיוחד ב-ynet:

 

"עסקת שליט היא מהפכה היסטורית, היא כוללת את כל העם הפלסטיני - מירושלים, מעזה…", אמר בנאומו סגן ראש הפלג הצפוני של התנועה האיסלאמית, השייח כמאל חטיב. "זו הפעם הראשונה, ואנחנו מודים לגוף שעמד מאחורי העסקה, לא משנה מי הוא ומה שמו. העסקה הזו הוכיחה את עמדתנו החזקה". במהלך העצרת קראו אלפי המשתתפים לשחרור אסירים נוספים מקרב ערביי ישראל במסגרת עסקת שליט.

 

אום אל-פאחם הערב. "לשחרר עוד אסירים" (צילום: ג'ורג' גינסברג) (צילום: ג'ורג' גינסברג)
אום אל-פאחם הערב. "לשחרר עוד אסירים"(צילום: ג'ורג' גינסברג)

 

ראש ועדת המעקב של המגזר הערבי, מוחמד זידאן, הביע שביעות רצון מעסקת שליט. "זו עסקה טובה ביותר, אף שהצד הפלסטינים היה עיקש. אנחנו דורשים שהעסקה תכלול את כל האסירים מקרב ערביי ישראל", אמר זידאן, שהדגיש גם: "הפגיעה (של ישראל - ח.ש) במקומות הקדושים היא קו אדום מבחינתנו, והיא תוביל לצעדים לא פשוטים וקשים. רוב הציבור הערבי ייצא לרחוב כדי להגן עליהם". במהלך העצרת הועלתה הצגה ובה אנשים לבושים בבגדי חרדים הורסים את הר הבית.

 

על הבמה הערב. "רוצים לשחרר את כל האסירים" (צילום: ג'ורג' גינסברג) (צילום: ג'ורג' גינסברג)
על הבמה הערב. "רוצים לשחרר את כל האסירים"(צילום: ג'ורג' גינסברג)

 

במסגרת עסקת חילופי השבויים, כפי שהתעקש חמאס, צפויים להשתחרר שישה אסירים ושתי אסירות מקרב ערביי ישראל. משפחותיהם טרם קיבלו הודעה על כך, אך ביישוביהם כבר החלו בחגיגות. אמה של לינא נאסר מעראבה, שהורשעה בזיוף

תעודות זהות שבעזרתן אמורים היו פלסטינים לבצע פיגועים, אמרה ל-ynet: "לא יכולתי לחבק אותה, כל השנים האלה הייתי מדברת איתה כשזכוכית מפרידה בינינו. השחרור שלה יביא סוף להשפלות שאנחנו סובלים".

 

בבית משפחתו של מוחמד ג'בארין מאום אל-פאחם, שהורשע ברצח משת"פ פלסטיני, ירו ביום חמישי זיקוקים וחילקו ממתקים. אמו אמרה: "אנחנו רוצים להודות לכל מי שעסק בשחרורם של האסירים. זה מסר למדינת ישראל שאנחנו יותר חזקים, ושנעמוד מול הגזענות וההאשמות השקריות".

 

Read this article in English


פורסם לראשונה 14/10/2011 20:37

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
העצרת של התנועה האיסלאמית באום אל-פאחם
צילום: ג'ורג' גינסברג
מומלצים