שתף קטע נבחר

העיקר התרגיל: בן 100 השלים את מרתון טורונטו

פאוג'ה סינג הרוויח הלילה (יום ב') מקום בספר השיאים של גינס, כשהיה לאדם המבוגר ביותר שמסיים ריצת מרתון מלאה. בהיותו בן 100, הוא השלים ללא כל תקלה את מרתון טורונטו.

 

עוד כתבות מהעולם הגדול:

ספר חדש: היטלר נמלט לארגנטינה ומת ב-1962

חשד: קניבלים צלו הרפתקן גרמני שיצא לצוד באי

דיווח: המחתרת הבאסקית תכריז על סוף לאלימות

 

לסינג, הודי במוצאו, נדרשו יותר משמונה שעות כדי לסיים את המרוץ ולחצות את קו הסיום. הוא הגיע לשם יותר משש שעות אחרי שהמנצח, קנת מונגרה, חצה את הקו ראשון זו השנה הרביעית ברציפות.

 

צפו בסינג מגיע אל קו הסיום במרתון טורונטו (דקה 1:28)

 

סינג היה המתמודד האחרון לסיים את המרתון, אולם לזמן שלקח לו לגמוא את המרחק האדיר - יותר מ-42 קילומטרים - הייתה כמובן חשיבות משנית בלבד בהתחשב בגילו המתקדם. בשעה שסינג עוד פילס את דרכו אל קו הסיום, מארגני התחרות כבר פירקו בריקדות באזור והסירו כרזות פרסומת.

 

המאמן והמתורגמן של האצן הקשיש, הרמנדר סינג, סיפר: "מוקדם יותר, לפני שהגענו לישורת האחרונה, הוא אמר 'להשיג את זה יהיה עבורי כמו להתחתן שוב'. הוא מאושר, הוא הגשים את משאלת חייו". בני משפחה, חברים ותומכים אחרים

הריעו לסינג כשסיים את הריצה.

 

הריצה הלילה הייתה המרתון השמיני של סינג. הוא רץ לראשונה בגיל 89, ובשנת 2003 בטורונטו קבע שיא בקטגוריה של אצנים בני 90 ומעלה, כשסיים את המרתון בחמש שעות, 40 דקות ושנייה אחת. ביום חמישי בטורונטו, סינג שבר את שיאי העולם לאצנים שגילם עולה על מאה בשמונה מרחקים שונים, בין 100 מטרים ל-5,000 מטרים.

 

סינג אמר כי הוא מקווה שהפרויקט הבא שלו יהיה להשתתף במרוץ הלפיד של אולימפיאדת לונדון 2012. הוא כבר נשא את הלפיד האולימפי לפני המשחקים של שנת 2004 באתונה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שמונה שעות ומשהו, אבל למי איכפת?
צילום: shutterstock
מומלצים