שתף קטע נבחר

אנשי הין והינג

האישיות שלנו משקפת על פי שפת המטאפיסיקה הסינית איכויות של יין וינג - אדם ביישן ומופנם הוא בעל אישיות ינית ואילו אדם מוחצן, אסרטיבי ואגרסיבי ייחשב יותר ינג. שרונה פומס משרטטת קווים לשני הטיפוסים

כולנו עוברים תהליכים ופאזות של ין וינג בחיים שלנו, למשל כשהאישיות שלנו נמצאת במערכת יחסים זוגית, אז נכיל איכויות של ין וינג משום שיש איתנו עוד אדם שנוכחותו משפיעה עלינו ולעיתים אנו נותנים ולעיתים מקבלים. נתינה וקבלה הן לא יותר מהשתקפויות של חוק היקום ין וינג. אם ביחסים עסקינן, נצין כי יש נשים בעלות תכונות ינגיות היוזמות ביחסים, וגברים פסיביים, וולא כל קשר למגדר, יש גברים שרוצים לקיים יחסי מין לעיתים קרובות בשל אופיים הינגי, בעוד נשים עם מאפיינים יניים חושבות על סקס לעיתים רחוקות.

 

ין וינג היא תפיסה יחסית וכל אדם אגרסיבי עם מזג חם ייחשב בעל אופי ינגי, בעוד שאדם קר, מכונס ופסיבי ייחשב באופן יחסי לין, בלי קשר למגדר שלהם.

 

אנשי הין

אנשי ין נוטים להוות תמיכה עבור אחרים, הם זהירים, אינטואיטיביים, בעלי עולם דמיוני עשיר, רגועים וחייהם שקטים. אנשים בעלי איכות ינית נוטים להתרפק על נוסטלגיה, עייפים לעיתים תכופות, רגישים ופגיעים, מסתירים את כוונותיהם, מעדיפים להגיב ולא ליזום, מתלבטים, מהססים, זהירים, נוטים לדכדוך ולא מעמיסים על עצמם יתר על המידה. במהלך חייהם הם שוקדים על התחזקות אישית ובניית ביטחון עצמי. הם נמשכים לאמנות, יצירה והאזנה למוסיקה, טאי צ'י יוגה ופילאטיס ומומלצת להם פעילות גופנית ממריצה.

 

מחלות בעלי איכויות יניות הן כרוניות ולאורך זמן, לאנשים עם הרבה ין יש צורך בהתחממות והתייבשות באמצעות צמחי מרפא כדי לפזר לחות ולחזק את הצ'י ינגי.

 

מבנה הגוף של אנשי הין בדרך כלל שברירי, דק , גמיש, שרירים חלשים וקול חלש, לשון חיוורת, לחץ דם נמוך ודופק איטי. תווי הפנים שלהם מרוכזים, באופן כללי, קרוב לקו האמצע האנכי, לדוגמה: אף קטן וצר, עיניים קרובות זו לזו וכו'.

 

אנשי הינג

אנשים מוחצנים, חברותיים, תחרותיים חזקים ודינמיים, חושבים ופועלים במהירות בסביבה משתנה, בעלי יכולת ריכוז גבוהה ובעלי מסוגלות לפעול בתנאים של לחץ ומתח. אנשי ינג בוטים, ישירים ומגלים שקיפות, הם יוזמים למימוש המטרות שלהם, קשה להתעלם מהם והם נוטים לבחור קריירה המביאה לידי בטוי תכונות אלה. בדרך כלל הם מלאי אנרגיה, לא חשים קור, מגיבים בתוקפנות, כעס, עצבנות ומתקשים לנוח ולהירגע.

 

סימפטומים של מחלה ינגית הם פתאומיים - מצבים חריפים כמו חום, נפיחות, צמא ופרכוסים מאפיינים מחלות עם איכויות ינגיות.

 

למרות שהם מעדיפים לעסוק בספורט תחרותי כריצה, כדורסל, כדורגל, טניס, אירובי וכד', מומלץ להם לפנות זמן למדיטציה ופעילות המשקיטה את המיינד. אנשים עם יותר מידי ינג זקוקים לרגיעה באמצעות צמחי מרפא המזינים את הין, ללחלח ולטהר את המערכת.

 

אנשי הינג חזקים, גופם גדול ומוצק, תווי פנים גסים, פנים סמוקות ולשון אדומה. דופק מהיר ונטייה ללחץ דם גבוה. הצורה הכללית של הפנים נוטה להיות עם מרווחים, לדוגמה: רווח בין השיניים הקדמיות שלך, העיניים נראות רחוקות יחסית זו מזו וכד'. 

 

ריקוד בשניים

כשעוסקים באיכות של ין וינג מתייחסים לריקוד היחסי ביניהם בדומה לבובות רוסיות המכילות בתוכן שכבות בתוך שכבות ולמצבים של עודף או חוסר.

  

אנשים עם איכות ינית עודפת מתקשים לרדת במשקל בשל קצב חילוף חומרים איטי יותר והיעדר אנרגיה לרדת במשקל ונדרשים, למשל, לפעילות או לצמחים ממריצים. אנשים עם איכות ינגית עודפת עלולים לרדת במשקל בצורה קיצונית, חווים נדודי שינה, הזעות וגלי חום, בעיקר מאוחר בלילה או מוקדם בבוקר.

 

אנשי ין נמשכים לבתים מוארים עם חלונות גדולים, צבעים בהירים, אור טבעי, מינימליזם ומראות, בעוד אנשי הינג אוהבים לאגור חפצים, הבתים שלהם דחוסים ועמוסים יותר, החלונות מכוסים בוילונות, הצבעים כהים, שוקעים בתוך הספות והתאורה מלאכותית או של דימרים.

 

אז מה הטיפוס הדומיננטי שלכם באופן כללי, מה הייתם לפני כעשור ומי אתם עכשיו? אם אתם אנשי הינג נסו לאזן עם האיכות ההפוכה שלכם וההיפך. ייטב אם תתקשו להגדיר את הטיפוס שלהם, זה אומר שאתם חווים באופן יחסי איזון והרמוניה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים