שתף קטע נבחר

זה יום הניצחון שלנו

עזה תצהל היום, אבל אל תטעו. הם מקנאים בנו. כל העולם משתאה על היותנו מלוכדים כל כך סביב חייל אחד. בחמש השנים הללו נולד דור שלמד את כוח הביחד

היום נראה בעזה במות מקושטות, דגלים והמון צוהל. נראה ידיים רבות מורמות ומסמנות את האות וי. עזה תצהל ולצערי הרב, ישראל תושפע. אזרחים יקרים, חישבו: משפחות המחבלים שמחות כמונו, השמחים לשובו של גלעד שליט. אבל הם לא ניצחו, והם יודעים זאת. הם הושפלו דווקא בגלל ששחררו אותם בעבור חייל אחד.

 

אל תטעו. הם יודעים ומרגישים את ההשפלה הזו. הם מבינים שהם לא שווים, אם מוכנים להחליף אלף מהם בתמורה לחייל ישראלי אחד. אתם באמת חושבים שתושבי עזה לא מקנאים בנו, הישראלים, על היותנו כל כך מלוכדים ומאוחדים סביב חייל אחד? אי אפשר שלא לקנא בנו. תראו את התגובות בכל העולם כולו - כולם משתאים.

 

גלעד שליט בדרך הביתה - כל הכתבות והפרשנויות בעמוד מיוחד

 

עוד בערוץ הדעות :  

איפה היה אגף הנפגעים? / יריב אופנהיימר

להבא, רק עונש מוות / רעות יעקבסן

סתיו של תקווה / גיורא ענבר

 

בישראל, כמו הלולבים של חג הסוכות, יש נטייה בעם להתנדנד מקצה לקצה. הפעם, הקשיבו לקול ההיגיון ואל תטעו בתמונות שיוצגו בפניכם מעזה. הצהלה שם מלאכותית. חוץ מהמשפחות ששמחות, אני לא חושבת ששאר תושבי עזה שמחים על השתחררותם של בריונים ופושעים שהרגו בהם ובילדיהם ללא רחם. המשוחררים, ברובם חוליגנים שהרשו לעצמם, בכוח הנשק שניתן להם, לשדוד ולהרוג אפילו בתוך עמם. זוכרים את תמונות החתונה בעזה שבעלי השמחה נרצחו על-ידי כנופיית חמאס, רק משום שהעזו לשמוח ולחגוג? אני בטוחה שתושבי עזה מתחילים לפחד מהיום הבא.

 

אל תטעו בתמונות. העזתים מקנאים בנו  (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
אל תטעו בתמונות. העזתים מקנאים בנו (צילום: רויטרס)

 

היום הוא יום הניצחון שלנו. היום בו החלטנו שערכי המדינה והביטחון בצדקת הדרך הם הם שמנחים אותנו. כל עוד אין שלום, שהלוואי ויגיע, יילכו בנינו לשרת את המדינה עם ביטחון בה. שוב תוכלנה אמהות להפקיד את ילדיהן בידי המפקדים הראויים. שוב לא ישאלו בני נוער את שר הביטחון, הרמטכ"ל ואפילו את עצמם: "מה יהיה אם אני איחטף או אפול בשבי? האם המדינה תדאג לי?". אז כן. המדינה מחויבת והיא תדאג.

 

ועוד הישג השיגה מדינת ישראל. חמש השנים של מאבק להחזרת שלושת החטופים, הולידו דורות של בני נוער, צעירים, שנטלו חלק ממשי במאבק והם למדו את הכוח של הביחד. לצערנו, היו חטיפות בעבר. אולם מעולם, לפני כן, לא השתתפו כל כך הרבה תלמידים, מגיל הגן ועד התגייסותם, באופן כה פעיל ונמרץ. לדעתי, הצלחת המאבק של הצעירים הקוראים לצדק חברתי היא פועל יוצא של אותם צעירים שרק שנה או שנתיים לפני כן, השתתפו במאבק על שחרור החטופים והבינו, שכאשר מתלכדים סביב ערכים צודקים - מנצחים. המאבק של הצעירים טרם הסתיים, אבל דור חדש צומח בישראל. לא עוד אזרחים פסיביים.

 

בימים שבהם חוגגים את שמחת חג התורה, נציין גם את פתיחת חג ההתעוררות הקולקטיבית של עם הדורש צדק חברתי. ובקשה קטנה לי אליכם בעבור משפחת שליט. תנו להם את המרווח שלו הם כל כך זקוקים עכשיו. אתם יכולים לשמוח ואני מבטיחה לכם שהם יודעים ומוקירים ונוצרים כל רגע וכל עשייה מכל חמש השנים בהן הייתם שם לצדם.

 

גולשים מוזמנים להציע טורים במייל הבא: opinions@y-i.co.il

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הערכים ניצחו. מיקי גולדווסר
צילום: אבישג שאר-ישוב
מומלצים