שתף קטע נבחר

הקצין יואשם בסחר בסמים: "איכזב את המערכת"

הפרקליטות הצבאית תקפה את הקצין מאוגדת עזה וטענה כי "מדובר ברב השומרים שבידיו הופקדו המפתחות". אישום חמור יוגש נגדו, אך הוא מתעקש: "העסקה בוימה, נעשה לי עוול"

פרשת מעצרו של הקצין החשוד בסחר בסמים גובשה לכדי כתב אישום חמור, שיוגש ביום חמישי על ידי הפרקליטות הצבאית ויכלול עבירות של סחר בסמים, גניבה, זיוף, הלבנת הון ועוד. על רקע טענות אנשי התביעה, שתקפו את התנהלותו וטענו כי "לא מדובר בשומר הארמון, אלא ברב השומרים שבידיו הופקדו המפתחות", טען החשוד בפני מקורביו: "נעשה לי עוול, אני בהלם מוחלט".

 

אין גבול לסמים - כותרות אחרונות ב-ynet:

 

עוד בערוץ החדשות :

 

הקצין, המשרת באוגדת עזה בדרגת רב-סרן, נעצר לפני כשלושה שבועות בחשד שמכר סמים במאות אלפי שקלים לגורמים עבריינים, לאחר שהברחתם לישראל סוכלה בגבול מצרים. מוקדם יותר היום, האריך בית הדין הצבאי בקסטינה את מעצרו פעם נוספת, בהסכמת סנגורו.

 

על פי כתב האישום, במסגרת תפקידו נהג הקצין, איש החטיבה הדרומית באוגדת עזה הנושא בתפקיד רגיש מאוד, להעביר למשטרה סמים שנתפסו על ידי צה"ל ומג"ב. אולם לפי החשד, כמות מסוימת מהסמים הוא נהג "לשמור בצד" ולמכור לגורמים פליליים במרכז הארץ. הקצין, שלפי החשד שלשל לכיסו מאות אלפי שקלים, קשר את עצמו למעשים, אך מכחיש את המיוחס לו.

 

עוד לפני הדיון היום, אמר הקצין למקורביו: "אני בהלם מוחלט, עשו לי עוול כי העסקה שכולם מדברים עליה היתה כולה מבוימת ואין לי שום קשר לדברים הללו". במהלך הדיון ולפניו, הקפיד הקצין לכסות את פניו בכובע רחב שוליים ובחולצה, ונמנע מלענות לשאלות העיתונאים.

 

הקצין החשוד בבית הדין, היום (צילום: אליעד לוי) (צילום: אליעד לוי)
הקצין החשוד בבית הדין, היום(צילום: אליעד לוי)
 

פרקליט מחוז דרום בפרקליטות הצבאית, סגן אלוף אשר הלפרין, אמר לפני הדיון כי "מדובר בקצין שהמערכת סמכה עליו לגמרי והוא איכזב. לא מדובר בשומר הארמון אלא ברב השומרים שבידיו הופקדו המפתחות, והוא מעל באמון

שנתנו בו מפקדיו. יש נגדו ראיות אובייקטיביות וטובות".

 

התובע הצבאי, רב-סרן קובי מרקוס, הוסיף כי "התגבשו ראיות מוצקות נגד החשוד על העבירות המיוחסות לו", בעוד בתביעה הצבאית ביקשו להדגיש כי על אף כתב האישום החמור, מדובר בעשב שוטה שפעל לבדו.

 

פרקליטו של החשוד, עורך הדין אבי עמירם, ציין כי מרשו מכחיש בתוקף את החשדות המיוחסים לו וכי הוא מתכוון להגיש תלונה למפקד המשטרה הצבאית ולפרקליט הצבאי הראשי על כך שלטענתו, עיקרי חומרי החקירה הועברו

לנציגי התקשורת ופורסמו לפני שנמסרו לצוות ההגנה. נשיא בית הדין הצבאי, אלוף-משנה ארז פורת, התייחס בהחלטתו לדברים ואמר כי "ראוי שרשויות החוק יבדקו את הוצאת חלקים מחומרי החקירה לתקשורת לפני שמסרו לסנגוריה".

 

במהלך השבוע, צפויים להתפרסם תפקידו המבצעי של הקצין וראשי התיבות של שמו ובשבוע הבא, לאחר שחומר החקירה יועבר באופן מלא לסנגורו, יותר לפרסם את תמונתו ושמו המלא.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הקצין החשוד בבית הדין, היום. "העסקה בוימה"
צילום: אליעד לוי
עו"ד אבי עמירם
צילום: ירון ברנר
מומלצים