שתף קטע נבחר

גזבר קדימה נעצר בחשד לגניבה מהמפלגה

הגזבר, רואה החשבון איציק חדד, ושני בני אדם נוספים נחקרים ביחידה הארצית לחקירות הונאה בחשד לשורת עבירות. לבני: אנחנו הגשנו את התלונה, צריך להוות דוגמה אישית ולפנות למשטרה אם יש חשד

גזבר קדימה, איציק חדד, נעצר הבוקר (יום ג') בחשד לגניבה מכספי המפלגה. בעקבות תלונה שהגישה המפלגה, יחד איתו נעצרו שני חשודים נוספים העובדים במפלגה.

 

עוד בערוץ החדשות :

 

החקירה התנהלה ביחידה הארצית לחקירות הונאה של המשטרה (יאח"ה). משעות הבוקר נמצאים השלושה בחקירה בחשד לגניבה בידי מנהל, מרמה והפרת אמונים, רישום כוזב במסמכי תאגיד ועבירות נוספות. בהמשך יוחלט אם להביאם להארכת מעצר בפני שופט.

 

לבני בכנסת. "התנהלות אישית ונקודתית" (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
לבני בכנסת. "התנהלות אישית ונקודתית"(צילום: גיל יוחנן)
 

ככל הידוע, התגלתה הגניבה, לכאורה, בעקבות ביקורת שעשו במפלגת קדימה, ממנה עלה חשד לאי סדרים כספיים. ביחידה הארצית לחקירות הונאה קיבלו את התלונה לאחרונה וערכו בדיקות סמויות לפני שהחליטו להפוך את החקירה לגלויה.

 

על פי התלונה ומהממצאים שעלו במפלגה, עולה כי חלק מכספיה הוקצו במרמה לפעילויות שאינן קשורות לקדימה, בין היתר על ידי רישום כוזב במסמכי המפלגה, לכאורה על הוצאות כשירות. הביקורת מיקדה את החשד בחדד, שהושעה מתפקידו. בבדיקות שערכו ביחידה הארצית לחקירות הונאה עלה כי עוד שני עובדי מפלגה לפחות היו מעורבים במעשים ואף הם זומנו לחקירה הבוקר במשרדי היחידה. בשלב זה, לא ברור אם במשטרה יבקשו לעצור את החשודים או לשחררם.

 

מקדימה נמסר כי התנועה גם העבירה את פרטי התלונה למבקר המדינה, "בעקבות חשדות שעלו ביחס להתנהלותו האישית והנקודתית" של הגזבר. החשדות, נטען בהודעה, עלו לאחר בדיקה אותה הורתה היו"ר ציפי לבני למבקר הפנים לערוך, ובעקבות הממצאים הוגשה התלונה.

 לבני שוחחה עם חברי כנסת מהסיעה ועדכנה אותם על המהלך שנשמר עד כה בסוד בתיאום המשטרה.

 

"אני מאמינה שתהליכים של ניקוי הם הדבר הדרוש במערכת הפוליטית, לכן בחרתי לנקוט בצעד הלא שגרתי הזה על אף אי הנעימות הכרוכה בכך", מסרה לבני. "אם יש ספק - צריך לפנות לרשויות, לפעול בתיאום מלא מולן ולתת להן לבצע עבודתן עד תום. אנחנו צריכים להוות דוגמה אישית לכל אותם אזרחים שמתבקשים לפנות למשטרה כשהם חושדים שנעשתה עבירה. זה הדבר הנכון לעשות. זו החלטה שלנו, ואני מצפה שזו תהיה ההתנהלות של כל המפלגות בישראל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יו"ר קדימה ציפי לבני
צילום: איציק אדרי
מומלצים