שתף קטע נבחר

"אני אדם רגיש, ברור שאבכה". טל מור בחקירה

בקטעי החקירה שהותרו לפרסום נראה דורסו של רוכב האופניים שניאור חשין מאבד את שלוותו, מבקש להיפגש עם הוריו של ההרוג ומספר על השעות שאחרי התאונה: "באינטרנט אמרו שזה פגע וברח. יצאתי עם בוקסר וכל מה שעבר לי בראש זה 20 שנה"

נשבר, בוכה, מתרץ, מקלל. אמש (יום ג') הותרו לפרסום קטעים מחקירותיו של טל מור, שנשלח השבוע ל-12 שנות מאסר על הריגת רוכב האופניים שניאור חשין בתאונת פגע וברח. מור, ששתה, דרס, הרג והפקיר, נראה בקטעי הווידאו כשהוא מתפרץ על חוקריו, נוטל אחריות לתאונה ומבקש להיפגש עם שופט בית המשפט העליון לשעבר, מישאל חשין, אביו של ההרוג.

 

הסרטונים הותרו לפרסום על ידי שופט בית המשפט המחוזי בפתח-תקווה, זכריה כספי, שנענה לבקשת כלי התקשורת בנושא. בקטע הווידאו ניתן לראות את החוקר מאשים את מור "זה סיפור מצוץ מהאצבע, שרקחת אותו עם עורכת הדין שלך". הצעיר, שניסה לשמור על קור רוח, איבד את שלוותו לנוכח אותם דברים. "אני לא פושע, לא ראיתי שום בן אדם, לא הרגתי שום בן אדם", אמר - והתחיל לקלל.

 

פגע וברח - עוד ממשפטו של טל מור:

 

בהמשך תיאר מור את עצמו ותוך כדי כך נטל אחריות למותו של חשין: "אני בן אדם רגיש, אתה לא יכול להגיד לי את זה ככה. לא כל יום בן אדם נהרג בגללי, ברור שאני אבכה". הוא ביקש להיפגש עם הוריו של רוכב האופניים שנדרס, "אם אפשר לסדר את זה, כמובן אחרי השבעה. הם יחשבו שאני פושע גם אחרי שידברו אותי, אבל אני חושב שזה יעשה לשנינו טוב".

 

מור, שנמלט ממקום התאונה, סיפר על השעות שאחרי דריסת חשין. "כשיצאתי שעה מחוץ לבית שלי עם בוקסר, כל מה שעבר לי בראש, זה - יכול להיות שנהרג בזה בן אדם. באינטרנט אמרו שזה פגע וברח, מה אני עושה? אני מסגיר את עצמי עכשיו? עבר לי בראש 20 שנה, זה מה שעבר לי בראש, שאני הולך לשבת 20 שנה".

 

בחקירה הוא אמר כי שלח אז SMS לחברתו על כך: "רשמתי את זה לחברה שלי בהודעה. אתם תגיעו להסדר של כמה שאני צריך לשבת וזהו, ותגידו לי אותו. אין לי כוח לזה יותר. אין לי כוח. המצפון שלי יותר מדי כואב, כי אני צריך להוכיח לאנשים שאני פחות אשם ממה שאני. אני לא ראיתי בן אדם, ונמאס לי להוכיח את זה לאנשים, נמאס לי להגיד את זה לאנשים, אתה מבין את זה?"

 

מור, שברח מזירת התאונה אחרי שפגע בחשין, הורשע בהריגה, הפקרת פצוע ובנהיגה תחת השפעת סמים ואלכוהול. פרט ל-12 השנים שנגזרו עליו, נקבע כי הוא יפצה את בני משפחת חשין ב-30 אלף שקלים. בגזר הדין התייחס השופט כספי לכך שמור שתה ועישן סמים לפני התאונה. "קשה לראות בו צעיר נורמטיבי. גם התנהגותו אחרי ההפקרה אינה מתיישבת עם הנורמטיביות", כתב השופט והתייחס בין היתר לבכיו של מור בפני אמצעי התקשורת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
טל מור מתפרץ. "אני לא פושע"
מומלצים