שתף קטע נבחר

כומר היכה צעיר שירק לידו, שופט ביטל האישום

שופט ביטל כתב אישום שהוגש נגד כומר בגין תקיפת תלמיד ישיבה שירק לידו בי-ם. הוא אמר כי אמנם אסור לקחת את החוק הידיים, אך מתח ביקורת על הרשויות שלא פועלות נגד המנהג

בית משפט השלום בירושלים ביטל בצעד נדיר, בשל טענת ההגנה מן הצדק, כתב אישום שהוגש נגד כומר בגין תקיפת תלמיד ישיבה בעיר העתיקה בירושלים, לאחר שזה ירק בסמוך אליו - כך נודע ל-ynet.

 

בכתב האישום שהגישה מחלקת התביעות של המשטרה, נטען כי הכומר היווני היכה את תלמיד הישיבה באגרוף בפניו וגרם לפציעתו. השופט דב פולוק מתח ביקורת על המנהג של קיצונים חרדים לירוק כשהם עוברים ליד אנשי כמורה, וקבע כי "אין לסבול שאיש דת נוצרי יבוזה בשל דתו, בדיוק שכפי בלתי נסבל שיהודי יבוזה מהיותו יהודי".

 

"שמעתי שרשויות האכיפה אינן מצליחות לעקור את התופעה", כתב השופט בהחלטתו, "היורקים אינם נתפסים ואינם נענשים על מעשיהם. לא מדובר בתופעה חדשה אלא בתופעה שקיימת כבר שנים. היורקים לא רק עוברים על החוק, לא רק פוגעים בקורבנותיהם אלא פוגעים בכולנו, בתדמיתנו, בתיירות ובערכינו".

 

"הגיע הזמן לחשבון נפש" 

השופט הודה אמנם כי אסור לאפשר לאזרחים לקחת את החוק הידיים, כפי שעשה הכומר, אך הדגיש כי אסור שהרשויות לא ינקטו בפעולות הדרושות לעקור את התופעה באמצעות אכיפה והעמדה לדין של היורקים.

 

"בנסיבות אלו", סיכם פולוק, "יש בהעמדת הנאשם לדין בשל מכה בודדת שנתן

לאדם שירק בפניו, שהוא סובל שנים את הביזוי של יריקות בעת שהוא מסתובב בגלימה".

 

מנכ"ל עמותת חדו"ש לחופש דת ושוויון, הרב עו"ד אורי רגב, אמר בתגובה להחלטה: "קשה לתאר את הדחייה והתיעוב שמעוררת תופעת היריקות ליד כמרים. קשה גם לשער את הנזק ההסברתי לישראל והשנאה ליהודים שגורמים היורקים. טוב עשה השופט פולוק ששם זרקור על התופעה באמצעות פסק הדין. הגיע הזמן לחשבון נפש של החינוך החרדי. על שר המשפטים יעקב נאמן מוטלת כאדם דתי אחריות מיוחדת לפעול לבער את הנגע מן השורש".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מתוך אתר בתי המשפט
השופט דב פולוק
צילום: מתוך אתר בתי המשפט
מומלצים