שתף קטע נבחר

שירזי חשף את הונו בביהמ"ש, חשוד גם בסחיטה

בית המשפט האריך את מעצרו של העבריין, לפי החשד השתלט על עסקים והפיץ דרכם חשבוניות פיקטיביות שהניבו עבורו מיליוני שקלים. הוא חשוד גם בסחיטת איש עסקים. ובכמה מיליוני שקלים הסתכם הונו העצמי בשנה שעברה?

ריקו שירזי, החשוד בעבירות של הנפקת חשבוניות פיקטיביות ועבירות מס אחרות, יישאר במעצר עד יום ג' הבא - כך החליט בצהריים (יום ה') בית משפט השלום בראשון לציון, שם נחשף כי הונו האישי של שירזי עומד על 14 מיליון שקלים.

 

המשטר חשפה בדיון את השיטה בה פעל לכאורה שירזי, שנעצר אתמול יחד עם עוד 23 חשודים. לפי ממצאי החקירה שנוהלה בחודשים האחרונים על ידי ניצב-משנה אהרון ולריולה וחוקרים מהיחידה הכלכלית, הוא השתלט באמצעות אחרים על עסקים בקשיים והפיץ דרכם חשבוניות פיקטיביות בעשרות מיליוני שקלים, ובכך גרפו לכיסם את כספי ההחזר על המע"מ.

 

 

עוד בחדשות ynet:

  • ביהמ"ש בבריטניה: סלאח מלבה שנאה ויגורש
  • עסקת גרפל יצאה לדרך: "רוצים לחבק אותו" 

 

בנוסף, מייחסת המשטרה לשירזי ולכל העצורים רכישת קרקעות במרמה, וסחיטה של איש עסקים, כשחלק מהשלל הגיע גם למי שמוגדר כעומד בראש ארגון פשיעה באזור נתניה. בין העצורים נמצא גם בעל חברת הדלקים בני לוין, לו ייחס חוקר המשטרה פקד אברהם אחרק תפקיד מרכזי בפרשה, בטענה כי באמצעות חברותיו הופצו חשבוניות פיקטיביות וכספים מחשבונו הועברו לשאר החשודים.

 

שירזי, היום בבית המשפט. "עוצרים אותו בגלל שמו" (צילום: אלי אלגרט) (צילום: אלי אלגרט)
שירזי, היום בבית המשפט. "עוצרים אותו בגלל שמו"(צילום: אלי אלגרט)

 

שירזי, שהכחיש כבר אתמול את המיוחס לו, דבק בקו זה גם בבית המשפט. פרקליטו משה שרמן טען כי הוא לא ביצע כל עבירה כלכלית וחשף כי על פי דיווחיו לרשויות המס בשנה שעברה הונו של שירזי הסתכם ב-14 מיליון שקלים – כולם מעסקיו הלגיטימיים. "המשטרה עוצרת את שירזי רק בגלל השם שלו. בדיוק כמו שהיא עושה עם שלום דומרני וצ'רלי אבוטבול", טען עו"ד שרמן בתום הדיון.

"אין לו כל קשר לחשבוניות פיקטיביות, כל שכן לעבירות האיומים שהמשטרה הדביקה לו. הוא אפילו לא מכיר את הבחור שהמשטרה טוענת שהוא נסחט. ממתי על עבירות מס מבקשים להאריך מעצר?".

 

שאר החשודים, ביניהם אלי (קוסם) נעים, שמיוצגים על ידי עורכי הדין עופר אלמוג, גיורא זילברשטיין ואייל אוחיון, מכחישים את החשדות נגדם ונשלחו אף הם למעצר עד יום ג'.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שירזי. מכחיש
צילום: אבי מועלם
לוין. דמות מרכזית
צילום: אלי אלגרט
נצ"מ ולריולה. חקירה ארוכה
צילום: אלי אלגרט
מומלצים