שתף קטע נבחר

התעריפון: 30 אלף שקל לקילו הרואין, 10 לחשיש

הותר לפרסום: קצין אגף המבצעים של החטיבה הדרומית באוגדת עזה הוא העצור בפרשת הסחר בסמים. כתב האישום נגדו חושף כי אמור היה להכניס לכיסו שני מיליון שקלים, ממכירת 25 קילו הרואין ו-150 ק"ג חשיש. הקצין מכחיש

שני מיליון שקלים - זה הסכום שאמור היה להרוויח ע"ק, קצין בדרגת רב-סרן, נגדו הוגש היום (ה') בבית הדין הצבאי בקסטינה כתב אישום חמור המייחס לו עבירות של הלבנת הון, מרמה והפרת אמונים, חריגה מסמכות עד כדי סיכון המדינה ועוד. מעצרו הוארך בשבועיים וחצי נוספים.

 

עוד כתבות - הקצין והסמים

  • שלב אחר שלב: כך נתפס הקצין שסחר בסמים
  • איך לא זיהו בצה"ל את פרשת הסמים הגדולה?

 

על פי כתב האישום, הקצין שנתפס לפני כחודש, ונחשב למספר 3 בהיררכיה הפיקודית של החטיבה הדרומית באוגדת עזה, עמד בראש כנופיה שסחרה בסמים שנתפסו בגבול מצרים. הנאשם נשוי ואב לשניים ממודיעין, משמש כקצין אגף המבצעים של החטיבה הדרומית באוגדה, והוא מואשם כי מכר 25 ק"ג הרואין ו-150 ק"ג חשיש, שנתפסו בסיכול הברחות בגבול.

 

הקצין ע"ק מובל לבית הדין, היום. שמו ותמונתו יפורסמו בקרוב (צילום: אליעד לוי) (צילום: אליעד לוי)
הקצין ע"ק מובל לבית הדין, היום. שמו ותמונתו יפורסמו בקרוב(צילום: אליעד לוי)

 

עוד בחדשות ynet:

 

לפי כתב האישום, בחודש מרץ השנה תפסו כוחות צה"ל של גדוד 9 ופלס"ר צנחנים ארבעה שקי סמים, בהם אחד שהכיל הרואין במשקל של 25 קילוגרם ושלושה שקים נוספים שהכילו 75 קילוגרם חשיש. שהועברו למשמרת אצל הקצין. מפגש אקראי בחתונה עם נאשם אחר, אבי שלום, הוביל להתחלת הסחר. ע"ק התרברב בפניו ובפני אורחים נוספים כי הוא אמון על שמירת סמים שצה"ל תופס לאורך הגבול והוסיף כי ממשלת ישראל לא מגיעה לקחת את הסמים.

 

שלום נדלק והציע לקצין למכור את הסמים והם קבעו מחירון: 30 אלף שקל לקילו הרואין ו-10 אלף שקל לקילו חשיש. הסמים הראשונים שהועברו היו מאותה תפיסה של פלס"ר צנחנים ששייכת לחטיבה היוקרתית, בה החל הקצין את הקריירה הצבאית שלו.

 

 ע"ק הקפיד להסתיר את פעולותיו. בין היתר, הוא מואשם כי זייף מסמכים שהיו אמורים להתקבל במשטרת ישראל באשר לכמויות שנתפסו בגבול. באחד המקרים, הוא כתב מחדש דוח ובו ציין כי כמות הסמים שנתפסה הייתה קטנה, ואף השמיט את שמו של עורך הדוח המקורי.

 

הקצין בבית המשפט. התרברב על הסחורה שברשותו (צילום: אליעד לוי) (צילום: אליעד לוי)
הקצין בבית המשפט. התרברב על הסחורה שברשותו(צילום: אליעד לוי)

 

ע"ק לא הסתפק בכך. בכתב האישום מצוין כי הוא קנה בכספי הסמים אייפד 2 בעלות של 3,400 שקל כל אחד לפי בקשת מפקד החטיבה. לאחר הקנייה, השיב מפקד החטיבה לנאשם 4,000 שקל במזומן, אותם החביא בארנקו.

 

יחד איתו נאשמים גם שני אזרחים, שאמורים היו לקנות ממנו את הסמים. על פי הנטען, הקצין הכניס אחד מהם, שבעבר היה אחד מפקודיו, לתוך שטחים מסווגים וסודיים, תוך שהוא נותן לו מדים ודרגות. במקומות אלו בוצעו העסקאות, שאמורות היו להכניס לכיסו של הקצין שני מיליון שקלים. בפועל הוא קיבל רק 340 אלף שקל. חלק מהכסף נתפס בביתו וחלק אחר, כך נטען, הולבנו בבנק.

 

בכתב האישום מגדיר את ע.ק כמי ש"מעל באמון של הציבור בצה"ל וכמי שהפר את האמון שנתנו בו מפקדיו". עוד מאשימה אותו התביעה הצבאית כי שיקר פעמיים למפקד החטיבה כאשר אמר לו בשתי הזדמנויות שונות כי הזדכה על כלל הסמים המצויים בחטיבה. התביעה הצבאית מבקשת עוד לחלט את 340 אלף השקלים שנמצאו ברשותו של הנאשם.

 

"את העסקאות הוא ביצע מחודש יולי עד לתקופה האחרונה ובצע עסקאות בהיקפים גדולים מאוד",

 אמר התובע הצבאי, סגן אלוף אשר הלפרין. "העבירות קשות מאוד במיוחד לאור תפקידו הבכיר בחטיבה כאשר הוא למעשה היה אחראי על כל התוכנית האופרטיבית של החטיבה והיה אחראי מבצעית על הגזרה אחת לשלושה שבועות".

 

שמו המלא ותמונתו של הקצין עתידים להתפרסם בשבוע הבא. פרקליטיו של הנאשם מטעם הסנגוריה הצבאית, אבי עמירם ועאסם חאמד, הכחישו בשמו בתוקף את כל האישומים נגדו: "התביעה הצבאית כיוונה גבוה מאד ואנו נשיב מלחמה ונאבק בכל אישום. מדובר בקצין לוחם שמנע בגופו פיגועים ומגה פיגועים, כולל עצירת מחבלים מתאבדים". 

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הקצין הנאשם. לא קיבל את כל הכסף
צילום: אליעד לוי
הסמים שנתפסו. מכירה במקום העברה
צילום: באדיבות משטרת ישראל
עו"ד אבי עמירם
צילום: ירון ברנר
עו"ד עסאם חמאד
צילום: יואב זיתון
מומלצים