שתף קטע נבחר

שרד את עיראק - ונפצע קשה במחאה בארה"ב

סקוט אולסון, חייל מארינס לשעבר, וחבריו הצטרפו למחאה החברתית באוקלנד. התוצאה: הוא נפגע בראשו מפגיעת תרמיל של גז מדמיע וסובל משבר בגולגולת. המשטרה: "ביש מזל"

המחאה החברתית בארצות הברית גובה מחיר יקר - גם ממי שהקריבו את חייהם למען המדינה: סקוט אולסן, אמריקני בן 24, הוא חייל מארינס לשעבר ששירת תקופה ממושכת בחזית בעיראק. אך את הפציעה הקשה שלו הוא ספג דווקא הלילה (יום ה') מפגיעת תרמיל של גז מדמיע בראשו בעת עימותים אלימים שנערכו בין מפגינים לשוטרי משטרת אוקלנד בקליפורניה.

 

מחאת וול סטריט - כתבות אחרונות ב-ynet:

 

אולסון הגיע להפגנה ביחד עם קבוצת "ותיקי עיראק נגד מלחמה". הוא סובל משבר בגולגולת ומאושפז במצב קריטי בבית חולים. אמו סיפרה לבלוג החדשות האמריקני "הפינגטון פוסט" כי משפחתו ממתינה לדעת אם יש צורך לנתחו או שהוא יועבר ליחידה לטיפול נמרץ.

 

יועור לטיפול נמרץ? אולסון מפונה מאזור ההפגנה לאחר פציעתו (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
יועור לטיפול נמרץ? אולסון מפונה מאזור ההפגנה לאחר פציעתו(צילום: רויטרס)

 

אולסן וחבריו הצטרפו להפגנת "לכבוש את וול סטריט" שהחלה בניו יורק והתפשטה לערים רבות בארצות הברית.

 

השוטרים ירו גז מדמיע, המפגינים יידו אבנים

אוקלנד היא אחת הערים היותר אלימות במדינה, ופציעתו של החייל לשעבר התרחשה בעת שהמשטרה נערכה לבלום ולעצור מעל מפגינים שהיו בדרכם לבניין העירייה כדי להקים מחדש את מחנה המפגינים שפונה קודם לכן.

 

בעימותים שנרשמו הלילה בין המשטרה למפגינים באוקלנד, ירתה המשטרה גז מדמיע אל עבר המפגינים, שמנגד יידו אבנים ובקבוקים לעבר השוטרים.

 

אחת הערים האלימות במדינה. מפגינים באוקלנד (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
אחת הערים האלימות במדינה. מפגינים באוקלנד(צילום: רויטרס)

 

מפקד המשטרה המקומית, הווארד ג'ורדן, אמר כי "זהו ביש מזל. הלוואי שזה לא היה קורה. ברור שהמטרה שלנו אינה לפצוע מישהו". האירוע האלים באוקלנד האפיל על כל ההפגנות האחרות הנערכות כיום בערים רבות ברחבי ארה"ב.

 

ומה באמת קורה בשאר המדינה? באטלנטה פינתה המשטרה בכוח מאות מפגינים מפארק שבו הם התמקמו במשך שבועיים. 50 איש נעצרו על ידי המשטרה. באוניברסיטת ניו מכסיקו, הנמצאת בעיר אלבקרקי, נעצרו כעשרה סטודנטים לאחר שהמשטרה פינתה בכוח מאות מפגינים מפארק בקמפוס.

 

בבולטימור הודיעה המשטרה למפגינים לפנות בלילה את המאהל שהקימו בכיכר בעיר התחתית, ובדנבר מנסים 30 מפגינים להילחם בשלג הכבד ולא לעזוב את המאהל שהקימו בעיר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מאושפז במצב קריטי. אולסון
צילום: AP
עשרות נעצרו. אוקלנד
צילום: רויטרס
המחאה החברתית גלשה לפסים אלימים
צילום: רויטרס
ירי גז מדמיע ורימוני הלם. שוטרי משטרת אוקלנד
צילום: רויטרס
מומלצים