שתף קטע נבחר

צילום: אבי רוקח

מבאר שבע עד יבנה: 200 אלף בלי בית-ספר

יישובי הדרום מיישרים קו עם השלכות חידוש הירי מעזה: בכל היישובים עד 40 ק"מ מהרצועה לא יתקיימו לימודים. גם המוסדות האקדמיים, בהם אוניברסיטת בן גוריון ומכללת ספיר - יושבתו

ההסלמה הביטחונית בדרום גובה מחיר בשגרת חייהם של התושבים: ממשרד החינוך נמסר כי מחר כ-200 אלף תלמידים במחוז דרום, בישובים הנמצאים בטווח של עד 40 ק"מ מרצועת עזה, לא ילמדו, מגני ילדים ועד תיכונים.

 

הסלמה בדרום - הכותרות האחרונות ב-ynet:

 

הישובים הם: באר-שבע, אשדוד, אשקלון, אופקים, נתיבות, מועצה אזורית שדות-נגב, מועצה אזורית לכיש, מועצה אזורית שפיר, מועצה אזורית באר-טוביה, קריית גת, קריית מלאכי, רהט, להבים, מועצה אזורית בני שמעון, מועצה אזורית יואב, מועצה אזורית מרחבים, גן יבנה ויבנה.

 

עיריית באר שבע הודיעה מוקדם יותר כי הלימודים מחר בכל מוסדות החינוך בעיר - כולל האוניברסיטה ומכללות ומעונות היום התבטלו. בשדרות ובמקומות קרובים לרצועה בהם יש מיגון כן ילמדו, אבל במכללת ספיר - שהודיעו תחילה על לימודים כרגיל ביום הראשונה לשנה האקדמית - לא יתקיימו לימודים.

 

ממשרד החינוך נמסר כי בעקבות החלטת פיקוד העורף על השבתת לימודים בטווח של 40 ק"מ, מחוז הדרום יפעיל תוכניות מיוחדות ללמידה דרך האינטרנט.

 

מוקדם יותר הערב, הגיע ראש העיר אשדוד, יחיאל לסרי, למקום נפילת הרקטה בעירו, והתייחס לסוגיית קיום הלימודים. "היכן שאין מיגון לא נאפשר לימודים, איפה שיש מיגון נאפשר", הדגיש.

 

מאז שעות אחר הצהריים, לא פסק ירי הרקטות לעבר יישובי הדרום, שעות ספורות אחרי שצה"ל חיסל חוליית מחבלים שכנראה שיגרה השבוע את רקטת הגראד לדרום. נפילות נרשמו במספר יישובים באזור,

 וכתוצאה מהן, נפגע אדם אחד באורח קשה, פצוע נוסף נפגע באורח בינוני - שניהם מרסיסים - ומספר בני אדם נוספים לקו בחרדה.

 

בפיקוד העורף הזכירו את ההנחיות לתושבים ביישובים במרחק של עד 40 קילומטרים מהרצועה - כולל יבנה: בהישמע אזעקה או קול נפץ יש להיכנס למרחב מוגן על פי זמן ההתרעה העומד לרשותך. יש להישאר במרחב המוגן 10 דקות. נכון להערב, אין התקהלויות והתכנסויות מעל 500 איש בשטח פתוח או סגור.

 

בהכנת הידיעה השתתפו תומר ולמר, אילנה קוריאל ושמוליק חדד
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
זירת נפילת רקטה באשדוד, הערב
צילום: אליעד לוי
מומלצים