שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  זיכוי וינרוט: "לדור צריך בדק בית בפרקליטות"

  פרקליט המדינה סופג ביקורת מצד משפטנים לאחר זיכוי עורך הדין הבכיר: "זו מכה קשה, הוא יצטרך לשקול טוב-טוב הגשת כתבי אישום מסוג זה". הפרקליטות בתגובה: פעלנו כמקובל

  "לא היה צריך להגיש כתב אישום כנגד וינרוט, לא מובן לי למה הגישו, הפרקליטות צריכה לבדוק את עצמה טוב טוב", כך אמר אתמול (ב') ל-ynet גורם משפטי בכיר בעקבות זיכויו של עו"ד יעקב וינרוט. לדבריו, שרשרת הכשלונות של פרקליטות מיסוי וכלכלה אינה יכולה לעבור על סדר היום ומצריכה בדק בית מצד פרקליט המדינה, משה לדור.

   

  עוד בערוץ החדשות של ynet:

   

  לדור זכה לביקורת מצד גורמים משפטיים בכירים משום שהיה, לדבריהם, אחראי אישית להגשת כתב האישום נגד וינרוט. "הוא היה צריך לשקול שוב ושוב אם להגיש כתב אישום כנגד אחד מבכירי עורכי הדין בארץ. אין ספק שההפסד בתיק זה הוא מכה קשה לפרקליט המדינה, שעכשיו יצטרך לשקול טוב-טוב הגשת כתבי אישום מסוג זה". לדברי הגורם המשפטי, "כל מי שראה את התיק הבין כי מדובר בתיק בעייתי, שלא היה מקום להגישו מלכתחילה".

   

  מכה לפרקליטות: עו"ד וינרוט זוכה

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  לעומתם, הגנו גורמים בכירים בפרקליטות על לדור, ואמרו כי יש לקחת בחשבון שבית המשפט לא יקבל את עמדת התביעה. "כמו בכל משפט, גם במקרה זה היה ברור שמדובר בתיק שהפרקליטות יכולה להפסיד בו, אולם כתב האישום היה מתחייב", אמרו. בפרקליטות עצמה לא נרשמו חיוכים וגורמים שונים הגדירו את האווירה כעצובה, בשל שרשרת הכשלונות.

   

  בתגובה לזיכוי, אמר ל-ynet פרופסור דניאל פרידמן, שר המשפטים לשעבר: "מעבר לעניינו האישי של וינרוט, אני מקווה שיהיה בפסק הדין כדי לצנן את הלהט התביעתי שהיינו עדים לו בפרקליטות בשנים האחרונות, ואולי גם לגרום לה לחשבון נפש". פרידמן אף הביע תקווה כי "יש בכך סימן נוסף שאנו בדרך להתאוששות מהמצב שבו הגשת כתב אישום היתה כמעט תמיד שקולה להרשעה".

   

  לפי עו"ד ציון אמיר, "הכרעת הדין היא מכה אנושה ליוקרתה של הפרקליטות, בייחוד כאשר קו ההגנה של וינרוט היה מונח כמעט באופן מלא בפני מקבלי ההחלטות עוד לפני תחילת המשפט. הכתובת היתה על הקיר, ובנסיבות כאלה העמדה לדין בעבירות שוחד היא מעשה הרפתקני, אם לא יותר מכך".

   

  דובר משרד המשפטים, עו"ד משה כהן, אמר בתגובה: "הפרקליטות פעלה בתיק זה, כמו בכל תיק אחר, על פי המבחן המקובל, שהוא אחד ויחיד להגשת כתב אישום, הן לפשוטי עם והן לשועי ארץ, והוא הסיכוי הסביר להרשעה. מערכת תביעה שתפעל אחרת ותסטה מן המבחן המקובל, תחטא לתפקידה וחובתה לנהוג בשיוויונית בין חשודים שונים

  ולהילחם בלא מורא ובלא משוא פנים בשחיתות הציבורית".

   

  "העובדה שזיכויו של וינרוט הוא מחמת הספק מוכיחה שכתב אישום זה היה ראוי לבירור בבית המשפט, והפרקליטות לא תירתע להגיש כתבי אישום גם בעתיד במקום בו תשתכנע כי מוצדק לנהוג כך, לרבות במקרים שבהם אין ודאות מוחלטת לתוצאה של הרשעה, והכל - כרגיל - על בסיס שיקולים מקצועיים ועניינים בלבד", הוסיף כהן.


  פורסם לראשונה 31/10/2011 23:45

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  וינרוט בבית המשפט, אתמול
  צילום: מוטי קמחי
  מומלצים