שתף קטע נבחר

הבטיח חתונה כדי לגנוב נשק מחייל - ונשלח לכלא

28 חודשי מאסר נגזרו על מוחמד ענבאוי, שהציג עצמו בפני חיילת בשם "ניסים", ניהל עמה קשר רומנטי וניצל אותה לגניבה

28 חודשים מאחורי סורג ובריח - זה העונש שגזר היום (ד') בית המשפט המחוזי בירושלים על מוחמד ענבאוי מירושלים, שהציג עצמו בשם בדוי וניצל חיילת על מנת לגנוב נשק. הוא הורשע בגניבה, בקשירת קשר לביצוע פשע, בקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות ובנשיאת והובלת נשק.

 

עוד בערוץ החדשות:

גורם בכיר: ברק הכניס לטירוף ופגע בביטחון

הטיל מפלמחים: מסר ברור לאיראן

הרב מוטי אלון: אלחם על האמת, אני חף מפשע

 

לפי גזר הדין, בשנה שעברה הכיר ענבאוי חיילת צה"ל בשם "ויקי" והציג עצמו בשם "ניסים". השניים היו במערכת יחסים וסמוך לחודש יוני גילתה "ויקי" כי בן זוגה מאורס לאשה אחרת. באותה תקופה רקמו ענבאוי ובן דודו לגנוב נשק מחייל צה"ל. בעקבות זאת, הוא אמר לחברתו כי הוא מעוניין להתחתן עמה ועל מנת לבטל את אירוסיו, עליו להצטלם כשהוא לבוש במדי צה"ל ולדאוג לכך שהתמונות יגיעו לארוסתו.

 

ענבאוי הסביר לחברתו שכך ארוסתו תחשוב שהוא משתף פעולה עם ישראל ותבטל את האירוסין. לפי גזר הדין, "ויקי" השתכנעה ופנתה לידיד שלה, שגם משרת בצבא. היא שיקרה לו וטענה כי אחיה שקוע בחובות בשוק האפור. "ויקי" הסבירה לו שכדי שיאריכו את מועד תשלום החוב, עליו להצטלם עם מדים ונשק.

 

לכן, היא ביקשה ממנו להיפגש עמה ולהגיע במדים. יומיים לאחר מכן, נפגשו השניים והידיד הגיע גם עם נשקו. בהמשך הגיעו למקום ענבאוי ובן דוד, שהציגו עצמם כאחיה ובן דודה של "ויקי".

 

בגזר הדין מתואר כי הארבעה המשיכו יחדיו לחדר באכסניה ששכרו ענבאוי ובן דודו ושם שתו משקאות חריפים. במהלך הערב פשט הידיד את מדיו ולאחר שהוציא מנשקו את המכלול והמחסנית, מסר אותו לענבאוי. הוא הצטלם עם המדים והנשק והחזיר אותם לחייל.

 

לאחר מכן, הניח הידיד את הנשק בתיק שלו והצטרף לבילוי יחד עם השלושה והתיק נשאר בחדר. לפי גזר הדין, בשלב מסוים פרש בן דוד של ענבאוי מהחבורה בתירוץ שעליו להגיע למקום אחר. הוא שב אל החדר וגנב את התיק עם הנשק.

 

בגזר הדין ציין השופט יורם נועם כי העבירות שביצע ענבאוי "הינן חמורות וכי הנשק עלול היה להגיע לידי גורמים שיבצעו באמצעותו עבירות פליליות חמורות, ואף לידי ארגוני טרור שיעשו בו שימוש בפיגועים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"הנשק עלול היה להגיע לידי ארגוני טרור"
באדיבות משטרת ישראל
מומלצים