שתף קטע נבחר

הפלסטינים: לא ננסה להתקבל לעוד ארגוני או"ם

ברשות אמרו אחרי צירופם לאונסק"ו שינסו להתקבל ל-16 ארגוני או"ם נוספים, אך זה לא מצא חן בעיני באן קי-מון. שר החוץ הפלסטיני הבהיר כי מעתה יתמקדו המאמצים במועצת הביטחון

הלחץ עשה את שלו? שר החוץ הפלסטיני, ריאד אל-מאלכי, הודיע אחר הצהריים (יום ה') כי הרשות הפלסטינית לא תנסה לפי שעה להתקבל לארגוני או"ם נוספים, לאחר שצורפה לאונסק"ו.

 

משבר אונסק"ו - כותרות אחרונות:

בתגובה לאונסק"ו: "הוקפא מעבר כסף לרשות"

באן נגד הפלסטינים: 'לא מועיל' להתקבל לגופי או"ם

הפלסטינים: הבנייה - סטירה בפני הקהילה הבינ"ל

 

במסיבת עיתונאים שכינס ברמאללה, אמר אל-מאלכי כי מאמצי הרשות יתמקדו מעתה רק בניסיון להשיג חברות מלאה באו"ם, באמצעות מועצת הביטחון. אחרי צירוף הרשות לאונסק"ו, אמרו הפלסטינים כי ינסו להתקבל ל-16 ארגוני או"ם נוספים וארגונים בינלאומיים כגון, ארגון הבריאות וארגון המסחר, אך הודעתו של שר החוץ הפלסטיני מבטלות הצהרות אלו.

 

עוד בערוץ החדשות:

שבע ברכות לבת של ישי - על חשבון המדינה  

פרשנות: צה"ל כבר מוכן לתקיפה באיראן

פרשת רשות המסים: הוצא צו הבאה לקובי בן גור

 

אל-מאלכי הוסיף במסיבת העיתונאים כי ההישג בקבלה לאונסק"ו מהווה דחיפה ורוח גבית למאמצים הדיפלומטיים של הפלסטינים באו"ם. אולם, הוא הדגיש כי אין קשר בין הקבלה לאונסק"ו לבין ההצבעה במועצת הביטחון על הכרה במדינה.

 

הוא הזכיר כי כבר בשנת 1989 ביקש אש"ף להצטרף לאונסק"ו ומאז ועד השבוע נאבקו הפלסטינים כדי להתקבל לארגון. הוא ציין כי הנציגים הפלסטינים ישובו לפריז כדי להשלים את הצעדים הנדרשים לפני הקבלה הרשמית.

 

מעמד של חברה משקיפה אינו מספיק 

לגבי ההצבעה על הכרה במדינה במועצת הביטחון אמר אל-מאלכי כי אם לא יושג הרוב הנדרש או במקרה שהאמריקנים יטילו וטו, הפלסטינים יגישו בקשות נוספות להתקבל לארגון כמדינה. שר החוץ הפלסטיני הסביר כי מעמד של חברה משקיפה באו"ם אינו מספיק לרשות הפלסטינית, ושהם מעוניינים לקבל חברות מלאה

בארגון.

 

אל-מאלכי ציין שהוא מפעיל מאמצים רבים כדי לזכות בתמיכתן של חברות מועצת הביטחון וייתכן שיטוס לניו יורק כדי לעקוב מקרוב אחר ישיבותיה, טרם תתקבל ההחלטה. בלי קשר להודעתו של שר החוץ הפלסטיני, בהמשך היום צפויה מועצת הביטחון להתכנס כדי לדון בבקשת הפלסטינים לקבל מעמד של מדינה.

 

הודעתו של אל-מאלכי באה על רקע דבריו של מזכ"ל האו"ם, באן קי-מון, שאמר שמאמצי הפלסטינים להתקבל לעוד גופים באו"ם "אינם מועילים להם ואינם מועילים לאיש". מזכ"ל האו"ם התייחס להפסקת המימון האמריקני והקנדי לאונסק"ו, סוכנות החינוך, המדע והתרבות של האו"ם, בעקבות ההחלטה לקבל לשורותיה את הרשות. לדבריו, "מיליונים רבים" של בני אדם יושפעו אם סוכנויות האו"ם יפסיקו לקבל מימון כתוצאה מהצעדים הפלסטיניים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים