שתף קטע נבחר

"בדואים בסיני עוקרים איברים מגופם של פליטים"

בתחקיר שערכה CNN נטען כי הבדואים עוקרים את האיברים מגופם של אפריקנים המבקשים להגיע לישראל - וסוחרים בהם. על פי החשד, האיברים נלקחו מהפליטים בעודם בחיים

התנהגות ברברית בלב מדבר: בדואים בסיני שמעורבים בהברחת בני אדם עוקרים איברים מגופם של פליטים מאפריקה המבקשים להגיע לישראל - וסוחרים בהם. כך נטען בתחקיר שערכה רשת החדשות האמריקנית CNN שישודר במלואו בסוף השבוע.

 

  • לחצו כאן לצפייה בחלק מהתחקיר של CNN

 

עוד בערוץ החדשות :

 

ארגון The New Generation Foundation for Human Rights מאיטליה הציג בפני הרשת האמריקנית עדויות לכך שגופות של פליטים זרים נמצאו בסיני כשהן חסרות כמה איברים. על פי החשד, האיברים נלקחים מן הפליטים האפריקנים בעודם בחיים.

 

"הפליטים סוממו ואז עקרו את האיברים מגופם" ()
"הפליטים סוממו ואז עקרו את האיברים מגופם"

 

השבט הבדואי סוורקה, השבט הגדול ביותר בסיני, צוין בכתבת התחקיר כמי שמעורב בגניבת האיברים. אחד ממנהיגי השבט, שביקש להתראיין בעילום שם, אמר כי הוא מודע לדבר גניבת האיברים בסיני ושבכמה מהמקרים הועבדו הפליטים בעבודות פרך ועברו עינויים. עם זאת, הוא ציין כי רק "מיעוט קטן וסורר" בשבטו מעורב במעשים החמורים.

 

על פי ארגוני זכויות אדם, פליטים ממקומות כמו אתיופיה, אריתריאה וסודן משועבדים ועוברים עינויים והנשים נאנסות אם אין ברשותן את סכום הכסף שהבדואים דורשים מהן וממשפחותיהן כדי להבריחם לישראל.

 

חמדי אל-עזאזי, ראש הארגון שחשף את הפרשה אמר כי הוא מחזיק בידיו תמונות שמראות גופות של פליטים ועליהן צלקות באזור הבטן. כל התמונות צולמו בחדר מתים בעיר אל-עריש, אליו הובאו גופות הפליטים שאותרו במדבר סיני. על פי החשד, הפליטים סוממו לפני שאיבריהם נלקחו מהם.

 

"אין כל טעם באיברים אם הם מתים. בהתחלה סיממו אותם ואז הסירו מהם את האיברים. אחר כך חיכו שהם ימותו ואז השליכו אותם אותם למקום עמוק ביחד עם מאות גופות אחרות", סיפר אל-עזאזי ל-CNN.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הנשים חסרות הכסף נאנסות בדרכן לישראל
צילום: רויטרס
מומלצים