שתף קטע נבחר

הסטודנט החיפאי מהמשט: "חיל הים חטף אותנו"

מאג'ד כיאל נעצר עם 26 משתתפים נוספים, אחרי ההשתלטות על המיני-משט. לאחר ששוחרר, סיפר כי כוחות צה"ל תלו את דגל ישראל על הספינה וטען: "אחד החיילים כיוון נשק לראשי, פעיל נפצע". 21 פעילים מסרבים בינתיים לעזוב את ישראל

"הכוחות הישראליים התייחסו אלינו באגרסיביות ובלי רחמנות. הם החרימו את כל הציוד שלנו, כולל מצלמות העיתונאים". כך טוען היום (שבת) הסטודנט מאג'ד כיאל מחיפה, שהשתתף במיני-משט ונעצר יחד עם 26 נוספים. 6 מהמשתתפים, בהם כיאל, כבר שוחררו. 21 הפעילים האחרים מסרבים בינתיים לעזוב את ישראל.

 

המשט שסוכל - הכתבות האחרונות:

מארגני המשט לעזה: זה רק הגל הראשון

המשט באשדוד: "לא היה ציוד הומניטרי בספינות"

 

ברשות האוכלוסין וההגירה, שאחראית על תשאול הפעילים והרחקתם מישראל, אמרו כי משתתפי המשט טענו: "באנו לעשות פרובוקציה, לא רוצים להשתחרר לפני הזמן. אנחנו רוצים להיות בכלא כדי שהמערכת תהיה עסוקה". במקרה כזה, מסבירים ברשות, הם יתייצבו בפני שופט תוך 72 שעות, ורק לאחר מכן יגורשו.

 

בליל שישי השתלטו כוחות צה"ל על שתי הספינות, שהתכוונו להגיע לרצועת עזה, והובילו אותן לאשדוד. כיאל החיפאי שוחרר אחר חצות לביתו, דרכונו נלקח, הוא נקנס ב-3,000 שקלים ונאסר עליו לצאת לחו"ל במשך חודש. על הספינות לא נמצא נשק, אך גם לא ציוד הומניטרי.

 

"ברגע שהתקרבנו לרצועת עזה נותקו הטלפונים והאינטרנט בספינה. ראינו שלוש ספינות של חיל הים ושוחחנו עם אנשיהן באמצעות מכשירי הקשר", טוען כיאל. "בתחילה סיכמנו איתם שהם יעלו לספינה כדי לערוך חיפוש ויוודאו שאין לנו אמצעי לחימה, וכך נוכל להמשיך לעזה. אחרי זמן קצר הם שינו את דעתם ולא נתנו הסברים לכך".

 

לטענת הסטודנט, בזמן המשא ומתן עם חיילי צה"ל פרצו לספינה חיילים רעולי פנים, שהיו מצוידים בכלי נשק מכמה סוגים. "הם התחילו לאיים עלינו ולתקוף אותנו. אחד מהם אפילו כיוון את נשקו אל עבר הראש שלי", טוען כיאל.

"חלקם איימו על הקפטן וביקשו ממנו לשנות את מסלול הנסיעה ולא להמשיך לכיוון רצועת עזה. אחד הפעילים הותקף ונפצע בראשו. אחרי כל האיומים הם תלו את דגל ישראל על הספינה ונסענו לכיוון אשדוד".

 

לדברי כיאל, אנשי המשט סירבו לרדת באשדוד. "הם איימו עלינו והורידו את כולנו מהספינה, חיל הים בעצם חטף אותנו. אותי לקחו לתחנת המשטרה באשדוד, שם שוחררתי בערבות. שאר הפעילים נלקחו לתחנת משטרת רמלה". 

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
כיאל. 3,000 שקל קנס
צילום: alarab.net
המשט. הפעם התמונה הייתה שונה
צילום: דובר צה"ל
מומלצים