שתף קטע נבחר

ההכרעה בערעורו של קצב לעליון - ביום חמישי

תחנה אחרונה לפני המאסר: הנשיא שאנס ישמע בעוד ארבעה ימים האם בית המשפט העליון יתערב בהחלטת המחוזי להטיל עליו שבע שנות מאסר בגין אונס. השופטים נאור, ג'ובראן וארבל ימסרו את ההכרעה בערעור ביום חמישי בשעה 9 בבוקר

המכשול האחרון לפני הכניסה לכלא: נשיא המדינה לשעבר שאנס, משה קצב, ישמע את ההכרעה בערעורו לבית המשפט העליון ביום חמישי הקרוב. כך נמסר היום (א').

 

עוד בערוץ החדשות:

 

שופטי בית המשפט העליון מרים נאור, סלים ג'ובראן ועדנה ארבל, יודיעו ביום חמישי הקרוב בשעה 9:00 בבוקר על החלטתם בעניין ערעורו של הנשיא לשעבר. קצב ערער לעליון לאחר שבית המשפט המחוזי בתל-אביב גזר עליו שבע שנות מאסר בגין אונס, מעשים מגונים, הטרדה מינית ושיבוש הליכי משפט. ביצוע עונשו נדחה עד להכרעה בערעור, ולכן עד כה הוא נותר אדם חופשי.

 

קצב ורעייתו גילה בדיון בערעורו בעליון (צילום: חיים צח, ידיעות אחרונות) (צילום: חיים צח, ידיעות אחרונות)
קצב ורעייתו גילה בדיון בערעורו בעליון(צילום: חיים צח, ידיעות אחרונות)

 

גם אם שופטי בית המשפט העליון יחליטו לדחות את ערעורו של קצב, או לקבלו חלקית ועדיין לשלוח אותו לעונש מאסר - גם אם מופחת, קצב לא צפוי להיכנס לכלא כבר ביום חמישי. במקרה כזה תינתן לו ככל הנראה שהות של כמה ימים כדי להכין את עצמו לכניסה לכלא.

 

באוגוסט האחרון, אחרי שלושה דיונים בעליון בערעורו של קצב, הביעו בצוות ההגנה של הנשיא לשעבר אופטימיות. "יש לנו תחושה טובה שבית המשפט יתערב בממצאיו של בית המשפט המחוזי", אמרו אז, "זכינו לאוזן קשבת אצל שלושת השופטים הרבה יותר מזו שלה זכינו בבית המשפט המחוזי. ראינו כי המטוטלת זזה מההחלטיות של הכרעת הדין של בית המשפט המחוזי לכיוון השאלות והספקות שעלו במהלך הערעור".

 

הנשיא לשעבר באחד הדיונים בעניינו בבית המשפט העליון (צילום: נועם מושקוביץ) (צילום: נועם מושקוביץ)
הנשיא לשעבר באחד הדיונים בעניינו בבית המשפט העליון(צילום: נועם מושקוביץ)

 

במהלך הדיונים בעליון בערעורו התפרץ קצב לא פעם לדברים ואיבד את שלוותו. כך למשל כשנציגת הפרקליטות, רונית

עמיאל, אמרה שאין להקל בעונשו של קצב וכי הוא "סרח וסוחב על עצמו חטוטרת", נשיא המדינה לשעבר נעמד וצעק באולם: "שום חטוטרת. החטוטרת עליכם". לאחר מכן, הוא יצא מהאולם.

 

במאי השנה, כשבית המשפט העליון קיבל את בקשתו של קצב לעכב את ביצוע עונש המאסר שנגזר עליו, קבע השופט יורם

דנציגר כי לגבי האישום באונס, "לא ניתן לומר שסיכויי ערעורו של קצב הינם משוללי יסוד, וזאת מבלי לקבוע מסקנות בדבר". עם זאת, אין בכך כמובן רמיזה לכך שערעור הנשיא לשעבר יתקבל.

 

בנוסף לשבע שנות המאסר שגזר על קצב בית המשפט המחוזי בתל-אביב, הוא נענש גם בשנתיים מאסר על תנאי (כשהתנאי הוא שמיום שחרורו ממאסר לא יבצע קצב עבירות מין במשך שלוש שנים), שנת מאסר על תנאי (כשהתנאי הוא שמיום שחרורו לא יעבור עבירות על החוק להטרדה מינית ולא ישבש מהלכי משפט במשך שלוש שנים), תשלום פיצויים של 100 אלף שקלים למתלוננת א' ממשרד התיירות ותשלום פיצויים של 25 אלף שקלים למתלוננת ל'. בנוסף הוטל עליו קלון.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קצב בעליון. יחזור ביום חמישי לבית המשפט
צילום: גיל יוחנן
מומלצים