שתף קטע נבחר

אתרי הממשלה קרסו; תקלה או תקיפה?

אתרי ממשל ביניהם אתר המוסד, השב"כ וצה"ל קרסו. ביום שישי איימו פעילי רשת על ישראל, מנהלת ממשל זמין ל-ynet: לא היתה חדירה, מדובר בתקלה פיזית של השרתים

עדכון: הבוקר (ב') חזרו כל אתרי הממשלה לפעילות סדירה.

 

מי הפיל את אתרי צה"ל, המוסד השב"כ ואתרים רשמיים של ישראל? ביום שישי התפרסם איום של פעילי הרשת אנונימוס ש"נתקוף שוב ושוב", אך בממשל זמין שבמשרד האוצר, מכחישים שמדובר בהתקפה ואומרים שמדובר בתקלה פיזית בשרתים.

 

סרטון יוטיוב שעלה ביום שישי ושחתום על ידי אנונימוס כ"מכתב פתוח לממשלת ישראל", מציין כי חיל הים הישראלי חסם משט מקנדה ואירלנד שהגיע לכיוון עזה. "אנחנו לא נסבול התנהגות תוקפנית כזאת שחוזרת על עצמה נגד אזרחים לא חמושים", אמרו בסרטון שמקריין אותו קול ממוחשב, "אם תמשיכו לחסום ספינות הומניטריות לעזה (...), נתקוף שוב ושב עד שתחדלו".

 

 

אנונימוס, שהוא לא בדיוק ארגון ולא בדיוק של האקרים, ביטל לאחרונה תוכניות  לחשוף ב 5 בנובמבר את זהותם של אנשים המשתפים פעולה עם זטאס (Zetas), קרטל הסמים האלים ביותר במקסיקו, ולא הפיל את פייסבוק בניגוד לאיומים קודמים בעניין.

 

תקלת חומרה

זיו סלייטר, סגן מנהל ממשל זמין - הגוף במשרד האוצר שאחראי על אתרי המדינה - אמר שמדובר בתקלת חומרה באחד השרתים שבגללה נפלו האתרים, ושרק חלק מהאתרים נפלו.

 

"זה לא קשור לשום תקיפה, שום איום ושום פריצה, בסך הכל בעיה מערכתית", אומר סלייטר, "טובי המוחות שלנו ושל ספק (האינטרנט) פועלים לתיקון התקלה. הם לא נפרצו ולא נגעו בהם". האתרגים שנפלו הם אלו שיושבים על אותו רכיב חומרה שנפגע, ולא נבחרו על ידי האקר - כך לפי ממשל זמין.

 

האתרים שנפגעו

האתרים הבאים ירדו מן האוויר: שב"כ, מוסד, צה"ל, דובר צה"ל, אתר התשלומים הממשלתי, משרד הבריאות, משרד המשפטים, מנהל מקרקעי ישראל, משרד השיכון, משרד הפנים, משרד המדע והספורט, אתר בית הנשיא, אתר רשות האוכלוסין ואתר הוועדה לאנרגיה אטומית.  

 

עדכון 19:50: כרמלה אבנר, מנהלת ממשל זמין, אומרת בראיון ל-ynet: "לממשל זמין יש הרבה מאוד כלים ויכולות לזהות התקפות. הכלים האלו מצביעים שהתקלה היא פנימית. אנחנו יכולים לומר בוודאות של מאה אחוז כי לא הייתה התקפה של אנונימוס או של כל גורם אחר".

 

זה צירוף מקרים משונה.

"אם תשים לב, מדי שבועיים או חודש מאיימים באנונימוס איום כזה או אחר. אז לעיתים זה ייפול על תקלה אמיתית. מדובר כאן בצירוף מקרים אקראי".

 

מה היכולת של תהיל"ה להתמודד עם איום בסדר גודל של ארגון כמו אנונומיס?

"אנחנו משקיעים הרבה מאוד בהתמודדות עם איומים מצד גופים כמו אנונימוס. ההיסטוריה מראה שמעולם לא הייתה חדירה כזאת; אני כמובן לא יכולה להגיד לך שלעולם לא תהיה. בממשל זמין משקיעים משאבים גדולים בפיתוח ובבדיקה כדי לוודא שהאקרים לא יצליחו להגיע אלינו".

 

Read this article in English

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים