שתף קטע נבחר

עובדת זרה התלוננה: פקחי עוז תקפו אותי

וינסנטה קבסג, מהגרת עבודה מהפיליפינים ששהותה בארץ מאושרת, טוענת כי חקירת הפקחים בדירתה התנהלה באלימות ובתוקפנות, והותירה בה טראומה וחבלות קשות: "התנהגו אליי כמו אל כלב". רשות ההגירה: התלונה התקבלה ונבדקה

אלימות, השפלה וטראומה - לטענת מהגרת עבודה מהפיליפינים, אלו תוצאות מפגשה עם שני פקחי יחידת עוז, שאירע בסוף חודש אוגוסט בדירתה בירושלים. "הם שאלו איפה התיקים שלי, אחד מהם משך לי את היד ודחף אותי באלימות, היינו בתוך הבית לבד ואני פחדתי והרגשתי מושפלת", סיפרה ל-ynet וינסנטה קבסג על המפגש שהותיר אותה עם חבלות בגופה. "התנהגו אליי כמו אל כלב, אין להם לב ואין להם כבוד", הצהירה.

 

זרים בישראל - כותרות אחרונות ב-ynet:

 

עוד בערוץ החדשות :

המדען הרוסי שקירב את איראן לפצצה

הפגנה נגד תחרות "מיס עולם": "אנו לא יפות"

 

אשרת העבודה של קבסג, שהגיעה לארץ בשנת 2000 ומתגוררת בירושלים עם בן זוגה הישראלי, פגה ב-2006, אך משרד הפנים אישר כבר את המשך שהייתה בארץ לאחר שהגישה בקשה להסדרת מעמדה במסגרת הליך איחוד משפחות. "האישור וההסברים לא עניינו את הפקחים שעצרו אותי ברחוב, ביקשתי להתקשר לעורך הדין או לחבר שלי אך הם סירבו, 'זה לא שווה', הם אמרו ולקחו לי את הטלפון נייד", שיחזרה.

 

החבלות על גופה של קבסג כתוצאה מהאירוע, לטענתה ()
החבלות על גופה של קבסג כתוצאה מהאירוע, לטענתה
 

הפקחים הסיעו אותה לביתה, שם חיטטו, לטענתה, בארונותיה כדי לאסוף בגדים. "בכיתי וכשניסיתי לקחת את מברשת השיער שלי, הפקח הסיט לי את היד במכה ודחף אותי בחוזקה מהחזה אחורה על המיטה. כששכבתי על הגב, הוא תפס את הקרסוליים שלי כדי שלא אזוז. אז אזקו אותי בפרקי כף היד, תפסו אותי והפקח העיף אותי מהמיטה ודחף אותי לסלון". בהמשך, סיפרה, כשהיתה כבר אזוקה, "הפקחים דחפו אותי במדרגות ונפלתי".

 

לאחר מכן, טוענת קבסג כי נלקחה למתקן של משטרת ההגירה בחולון, משם שוחררה כעבור מספר שעות."זה היה מעצר שווא", הדגישה.

 

"מחטף לביצוע גירוש"

פרקליטה של קבסג, עו"ד גיא ברנד, אמר ל-ynet כי "היה כאן ניסיון לבצע מחטף ולגרש את מרשתי, שלה ולבן זוגה בקשה תלויה ועומדת להסדרת מעמדה החוקי". ברנד, שבקשתו לעיין בדו"ח המעצר לא נענתה, הוסיף כי "יחידת עוז של משרד הפנים לא רק שביצעה מעצר בניגוד לחוק, אלא נהגה בבריונות לשמה, כאשר שניים מפקחיה נהגו באלימות קשה כנגד אשה אזוקה וחסרת הגנה והותירו אותה עם חבלות קשות וטראומה רגשית".

 

לדבריו, "לא ייתכן שעובדי מדינה ייקחו את החוק לידיהם וינצלו את מרותם לרעה. מרשתי הגישה תלונה במשטרה על מנת שימוצה הדין עם האחראים וכן תשקול הגשת תביעה אזרחית".

 

מרשות האוכלוסין וההגירה נמסר בתגובה כי "המתלוננת נעצרה על ידי המשטרה, בחשד לגניבת כספים. משקראו נציגי המשטרה לצוותי רשות האוכלוסין, התברר כי מדובר באזרחית פיליפינית השוהה בישראל יותר מחמש שנים בניגוד לחוק. לאור זאת, היא התבקשה להתלוות לצוות לחולון, במטרה לבדוק את מעמדה בישראל.

 

"המתלוננת התנגדה באופן אלים במיוחד, לרבות תוקפנות פיזית כלפי הפקחים, ולכן נאלצו להרגיעה. משנבדקו פרטיה, הוחלט לאפשר לה להגיש בקשה לחיים משותפים, לבקשתה, על אף היותה שוהה בלתי חוקית, במטרה לאפשר לה למצות ההליכים החוקיים. זאת, לאחר שנדחו בקשותיה בכל ערכאה אפשרית, לרבות בקשת מקלט וערעור לבית משפט".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קבסג לאחר האירוע
משרדי יחידת עוז בחולון
צילום: דנה קופל
עו"ד גיא ברנד
מומלצים