שתף קטע נבחר

קיין על פרשת ההטרדות: "לא אפרוש מהקמפיין"

המועמד השחור במירוץ לנשיאות מנסה לשדר "עסקים כרגיל" למרות שרשימת המתלוננות נגדו על הטרדה מינית רק הולכת וגדלה. הוא כינה את אחת המתלוננות "אשה מעורערת" וירה חצים גם לזירה הפוליטית. "המכונה הדמוקרטית חותרת תחתי"

נלחם על הקמפיין: המועמד במירוץ הרפובליקני לנשיאות, הרמן קיין, הכחיש הלילה (יום ד') את ארבע התלונות שהוגשו נגדו בחשד להטרדה מינית והדגיש כי אין בכוונתו לפרוש מהמירוץ לבית הלבן. סקר שערך מכון המחקר "איפסוס" מצביע על ירידה בפופולריות של קיין, שהוביל עד לאחרונה במירוץ הרפובליקני. 39% סבורים כי החשדות נגדו אמיתיים לעומת 38% הסבורים שמדובר בעלילת שווא.

  

הרמן קיין ופרשת ההטרדות:

סקר: הרמן קיין צונח בעקבות חשיפת ההטרדות

ממשיך להסתבך: תלונה שלישית נגד הרמן קיין

הרמן קיין: לא הטרדתי מינית. יש ציד מכשפות נגדי

"עובדות התלוננו על הטרדה מינית מצד הרמן קיין"

 

במסיבת עיתונאים בערך בסקוטסדייל, אריזונה, התייחס קיין לאפשרות שגל התלונות נגדו יוביל לקטיעת קמפיין הבחירות שלו ואמר "זה פשוט לא עומד לקרות". הוא תקף באופן אישי את אחת המלוננות, שרון ביאלק, וכינה אותה "אשה מעורערת מטעם המכונה הדמוקרטית" שנועדה לחתור תחת מועמדותו.

 

קיין ציין כי לא ראה את ביאלק עד למסיבת העיתונאים שקיימה שלשום, ובה שטחה את תלונותיה. ביאלק טענה כי קין הטריד אותה מינית ב-1997, בעת שעמד בראש איגוד המסעדות האמריקני. "אנחנו נעבור את זה. מעולם לא התנהגתי בצורה בלתי הולמת, המקרים המתוארים פשוט לא התרחשו. לא אירתע משקרים ומהאשמות מוטעות ואנונימיות", אמר המועמד הרפובליקני והביע נכונות להיבדק בפוליגרף.  

 

הרמן קיין. "שקרים והאשמות אנונימיות" (צילום: MCT) (צילום: MCT)
הרמן קיין. "שקרים והאשמות אנונימיות"(צילום: MCT)
 

יממה אחרי חשיפתה של ביאלק, התגלתה זהותה של מתלוננת אחרת נגד קיין. זוהי קרן קראושר, בת 55, עיתונאית לשעבר המועסקת כיום בדוברות משרד האוצר האמריקני, קראושר היא אחת משתי מתלוננות שהגיעו להסדר פיצויים עם איגוד המסעדות בעקבות תלונתה בשלהי שנות ה-90. בעקבות ההסדר, פרשה קראושר מהאיגוד. 

 

קראושר, הרשומה כרפובליקנית, נשואה זה 20 שנה ואם לשניים. היא איננה מוכנה להתראיין, אולם זהותה נחשפה על-ידי אתר הטאבלט "היום" של איל התקשורת השמרני, רופרט מרדוק. "היא איננה טיפוס שיפריח האשמות שווא. זה קרה לפני יותר מעשר שנים והיא איננה רוצה לפגוע במפלגה הרפובליקנית", אמר בן משפחתה נד קראושר. עורך דינה ג'ואל בנט אמר בראיון ל-CNN כי מרשתו "איננה מרוצה ששמה התפרסם אך בינתיים לא החליטה אם לצאת לתקשורת או לא. מדובר בכמה מקרים של הטרדה מינית לאורך זמן".

 

קראושר היא דמות מוכרת באופן יחסי לציבור האמריקני.

 לאחר שעזבה את תפקידה באיגוד המסעדות, היתה לדוברת מחלקת ההגירה האמריקנית והופיעה רבות בטלוויזיה בפרשת החזרתו של הילד הקובני, אליאן גונזלס, ממשפחתו במיאמי לאביו בהוואנה.

 

עם חשיפת התלונה הראשונה נגד קיין, התראיינה קראושר לעיתון "ניו יורק טיימס" ואמר כי היא שוקלת לקיים מסיבת עיתונאים שבהשתתפות כל המתלוננות. "כשמטרידים אותך מינית במקום העבודה את פגיעה במיוחד. את עושה הכל כדי למצוא לעצמך ג'וב חדש במקום בטוח. זה מה שהשגתי ועזבתי", היא אמרה והביעה אכזבה מחשיפת שמה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קיין. המכונה הדמוקרטית בפעולה
צילום: AP
שרון ביאלק. אחת המתלוננות
צילום: AFP
מומלצים