שתף קטע נבחר

בכל רחבי הארץ תהו: למה יש הילה סביב הירח?

מי שנשאו הלילה את עיניהם למרומים הבחינו בטבעת לבנה שמקיפה את הירח. גולשים רבים כתבו ל-ynet על המראה המיוחד, והיו גם מי ששאלו: "זה שוב קשור לאיראן?". אז מה באמת קרה? התשובה בפנים

ירח, יא ירח, מה עשית? רבים מתושבי הארץ שנשאו הלילה (יום ד') את עיניהם לשמיים שמו לב להילה לבנה ולא שגרתית מסביב לירח. לאימייל האדום של ynet נשלחו הודעות מכל רחבי המדינה, ובהן תהו הגולשים מה פשר המראה.

 

"בשמי באר-שבע רואים את הירח בתוך טבעת מוארת!", כתבה הגולשת יוליה, "יש הילה ענקית מסביב לירח, אחד המראות המדהימים שיש", הוסיף גולש אחר ב-23:07. גולש נוסף כתב: "יש כרגע טבעת אור סביב הירח, כפי שהוא נצפה מחנה נבטים. היא די גדולה".

 

הירח והטבעת שמסביבו. "איזה עיגול מטורף" (צילום: אורי חיון ) (צילום: אורי חיון )
הירח והטבעת שמסביבו. "איזה עיגול מטורף"(צילום: אורי חיון )

 

"מה זה העיגול המטורף סביב הירח?", שאלה הגולשת אור, "זה לא משהו שהמצלמה שלי עשתה, זה באמת ככה, צאו וראו. צילמתי מהוד השרון". גם בתל-אביב דיווחו תושבים כי ראו את ההילה.

 

יש גולשים שנתנו דרור למחשבותיהם, ותהו אם יש קשר לשובל העשן וכדור האש שנראו בשבוע שעבר בשמי הארץ,

והתבררו כניסוי שערכה מערכת הביטחון בטיל בליסטי. "מישהו יכול לצלם את ההילה הענקית שמקיפה עכשיו את הירח?", שאל גולש, "זה משהו מטורף, בטח עוד ניסוי של צה"ל נגד איראן".

 

יושב ראש האגודה הישראלית לאסטרונומיה, יגאל פתאל, הסביר ל-ynet כי התופעה אינה נדירה, וההילה מסביב לירח נוצרת כתוצאה מעננות גבוהה מאוד, אבק, אדים וקרח. "קרני הירח נשברות ויוצרות את התופעה", הסביר פתאל, "זו תופעה אטמוספרית הקשורה לאור הירח וקרניו". גם הלילה, בקיצור, אפשר לישון בשקט.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ההסבר לטבעת: עננות גבוהה, אבק, אדים וקרח
צילום: אור ויזניצר
מומלצים