שתף קטע נבחר

'נחנקתי מרוב דם'. הנדקרת משדרות ח"ן משחזרת

הצעירה שהותקפה בפברואר במרכז ת"א פרצה בבכי כשהעידה נגד הנאשם עידן אנורי וגוללה את פרטי האירוע המחריד: "הוא נתן לי אגרופים. התחלתי לצרוח והתבוססתי בדם". על חייה מאז המקרה היא אומרת: "אני חיה בתוך סיוט, זה סרט אימה"

"הרגשתי את הסכין חודרת לגוף שלי שוב ושוב, נחנקתי מרוב דם בגרון". כך, כשהיא בוכה ונסערת, שחזרה הבוקר (יום ה') הצעירה שהותקפה בתחילת השנה בשדרות ח"ן בתל אביב את רגעי האימה, במהלכם נדקרה בכל גופה ונפצעה קשה. עדותה של הצעירה נמסרה בבית משפט המחוזי בתל אביב במהלך דיון במשפטו של הנאשם במעשה, עידן אנורי.

 

על השפעת הטראומה על חייה אמרה כי כל ערב לפני השינה היא בודקת עשרות פעמים אם הבית נעול והחלונות סגורים: "אני חיה בתוך סיוט, סרט אימה. אני סומכת על שלושה גברים בעולם שלא ירצחו אותי: אבא שלי, אח שלי והחבר שלי. כל השאר הם רוצחים פוטנציאליים".

  

פרשת התקיפה בשדרות ח"ן:

 

קורבן התקיפה ובני משפחתה בבית המשפט (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
קורבן התקיפה ובני משפחתה בבית המשפט(צילום: מוטי קמחי)

 

תקיפתה של הצעירה היתה במשך זמן רב בגדר תעלומה, בחשד שהאירוע קשור לעבודתה במסגרת עמותת "לחופש נולד", הקשורה בפעילות לשחרור שבויים. בשעת לילה התנפל עליה אלמוני במרכז תל אביב, דקר אותה שוב ושוב ונמלט לאחר שלקח את ארנקה. רק חודשיים לאחר מכן נעצר אנורי, תושב מרמת גן שבעבר עבד גם הוא ב"לחופש נולד", והוגש נגדו כתב אישום.

 

כותרות נוספות בערוץ החדשות:

 

עדיין מוטל צו איסור פרסום על פרטים העלולים לזהות את הקורבן. עד עתה התנהל המשפט בדלתיים סגורות בפני הרכב שופטים בראשות שרה דותן, אולם עדות הקורבן דווקא ניתנה בדלתיים פתוחות. הצעירה, מלווה בבני משפחתה ובן זוגה, נראתה נרגשת אך דיברה ברהיטות ובפתיחות.

 

"הפחד הגדול של כל בחורה"

הבוקר בבית המשפט היא סיפרה לראשונה על שהתרחש באותו ערב: את עבודתה סיימה ב-23:00 ונסעה באוטובוס עד פינת הרחובות המלך ג'ורג' וזמנהוף - שם קטע את הליכתה רוכב אופנוע. כשהיא מבוהלת החלה בהליכה מהירה לכיוון שדרות ח"ן, ואז הבחינה בו שוב.

 

אנורי, הבוקר בבית המשפט. "תשחררי את התיק כבר"  (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
אנורי, הבוקר בבית המשפט. "תשחררי את התיק כבר" (צילום: מוטי קמחי)

 

"באותו רגע הרגליים שלי השתתקו ואמרתי לעצמי: הנה, הוא בא אלי", סיפרה בעדותה. "אמרתי לעצמי 'תצרחי, תצרחי'. אבל פשוט השתתקתי. הוא קפץ מהאופנוע. הוא לא רץ אלא הלך מהר. הכל קרה בשניות אבל זה נראה כמו שעות על גבי שעות. הוא הגיע אלי ופתאום הרגשתי מכת חשמל בכל הגוף ולשנייה התעלפתי.

 

"אחרי שנייה, כשהתאפסתי על עצמי, הרגשתי שהוא נותן לי אגרופים בסדר מופתי: אחד בבטן, אחד בגב, אחד בבטן, אחד בגב. באגרוף השני התחלתי לצרוח. הייתי בטוחה שהוא מתכוון לאנוס אותי. זה הפחד הגדול של כל בחורה. אבל חשבתי שבשדרות ח"ן אי אפשר לאנוס כי זה מקום מרכזי. פחדתי שהוא ירדים אותי ואאבד שליטה.

 

"פתאום נחנקתי מרוב דם שהיה לי בגרון, ואז אמרתי לעצמי צרחות לא יעזרו. פחדתי שהוא ידקור אותי גם בחזה או בלב. הרגשתי את הסכין חודרת לגוף שלי וזה לא נגמר. זה חדר והמשיך לחדור והמשיך לחדור וזה לא הפסיק.

  

"בין הדקירה הראשונה לשנייה שמעתי אנשים. מישהו צרח 'תזמינו אמבולנס, תזמינו משטרה'. ראיתי בחור מגיע עם כלב ולדעתי הוא לא הבין מה קורה. פתאום הסכין יצאה לי מהגוף והתוקף פתאום אמר בלחש 'תשחררי את התיק כבר'. לא הבנתי בכלל את המשפט אז הוא פשוט לקח את התיק. הוא הסתובב והלך מהר והתיישב על האופנוע. מישהו צעק 'תסתכלו על המספר של האופנוע', אז התוקף ביצע לעברו תנועה מאיימת עם היד והבחור נהיה לבן.

 

"פתאום מישהו אמר: 'אני רופא, יהיה בסדר'"

"הייתי על הרצפה ולא יכולתי לנשום. התבוססתי בדם. פתאום שמעתי מישהו אומר 'אני רופא, הכל יהיה בסדר'. לא הצלחתי לדבר, רק לפתוח את העין וזהו. הריאות שלי היו דקורות. כשהגעתי לבית חולים הכניסו אותי לחדר ניתוח במצב קשה. היה לי דימום פנימי. הם ראו שהטחול שלי נחתך לשניים". בבית החולים טופלה הצעירה בריאות, בצלעות, בסרעפת, בלשון וביד.

  

אנורי בבית המשפט. "אנשים שדיברו כמוך מזמן שכבו על הרצפה" (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
אנורי בבית המשפט. "אנשים שדיברו כמוך מזמן שכבו על הרצפה"(צילום: ירון ברנר)

 

בעמותת "לחופש נולד" הייתה הצעירה מוקדנית ומתרגמת לפרסית. אנורי הגיע חמישה חודשים אחריה, ולדבריה, הם לא הסתדרו. בעדותה הסבירה על יחסיה עם הנאשם: "אני לא יכולה לכבד בחור שחושב שנשים טובות רק בשביל שני דברים. אחד שאני לא יכולה להגיד, והדבר השני זה להכין קפה. הוא תמיד היה אומר את זה ואני תמיד הגבתי על זה בכעס. היה לו כינוי בשבילי, 'ג'וגה', שזה אפרוח בפרסית". בשלב זה בדיון התפרץ בן זוגה של הקורבן וצעק לכיוון הנאשם: "בא לי להרוג אותך". השופטים ביקשו ממנו להירגע.

 

בסיום עדותה, כשנשאלה על הצלקות שהותירו בה הניתוחים, ענתה: "אני אלמד לחיות עם זה". בשלב זה היא החלה לבכות בכי קורע לב. בן זוגה ניגש אליה וחיבק אותה, והיא התמוטטה בין ידיו.

 

ראשית הפרשה בפברואר האחרון. הצעירה הותקפה בשעת ערב בשדרות ח"ן בתל אביב, נדקרה בפניה ונחתכה בפלג גופה העליון. במשך זמן רב הוטל איפול על הפרשה, והצעירה אושפזה בבית החולים איכילוב תחת שם בדוי, מחשש שהדקירה קשורה לעבודתה בעמותת "לחופש נולד" העוסקת בפעילות לשחרור שבויים.

  

רק חודשיים לאחר מכן נעצר אנורי (34), עובד בנק ומאמן כושר, שבעבר הועסק בעמותת "לחופש נולד", שם הכיר את הקורבן. במהלך עבודתו שם התעמת איתה אנורי על רקע קביעת משמרות, ובשלב מסוים קילל אותה ואיים עליה. "אנשים שדיברו אליי כמוך, מזמן שכבו על הרצפה. מעכשיו כשאת מסתובבת ברחוב,

תסתכלי טוב ימינה ושמאלה, כי את מכירה אותי ואת החברים שלי", אמר לה אנורי, דבר שהביא בסופו של דבר לפיטוריו.

 

הוא נחקר לראשונה מיד אחרי התקיפה, אולם הכחיש את מעורבותו ושוחרר. רק לאחר תחקור הצעירה, שסיפרה כי הסתכסכה איתו, החלה המשטרה לעקוב אחריו. בהמשך נמצא אופנוע החשוד כשייך לאנורי, ובו נמצאו קסדה, סכין יפני ושקיות ועליהן טביעות אצבעות של החשוד. לעומת זאת, על הסכין לא נמצא דם של המותקפת על הסכין.

 

על פי כתב האישום, מאז פיטוריו הוא החל הצטייד בסכינים, קרא חומר רלוונטי באינטרנט, קנה אופנוע באמצעות תעודת זהות גנובה והתכונן לתקוף אותה. בערב התקיפה הוא התקשר למשרד כדי לוודא שהיא נמצאת, וכשהיא הייתה זאת שענתה, החליט לפגוע בה באותו ערב.

 

עו"ד טלי אייזנברג ממרכז נגה לנפגעי פשיעה בקריה האקדמית אונו: "בעדותה היא מגוללת את הפגיעה הקשה שעברה, אשר גרמה לה - מעבר לנזק הפיזי הרב - גם נזק נפשי עצום ששנים יעברו עד שניתן יהיה לתקנו, אם בכלל. על בית המשפט השומע עדויות מצמררות אלה מוטלת האחריות להפעיל את כל כובד משקלו על מנת למנוע ממקרים שכאלה להישנות בעתיד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אנורי בבית המשפט
צילום: בן קלמר
הנדקרת. "אמרתי לעצמי 'תצרחי, תצרחי'"
צילום: ניר גונטז'
עו"ד אורי קינן המייצג את אנורי
צילום: מוטי קמחי
התובעת עו"ד הדס פורר
צילום: ירון ברנר
מומלצים