שתף קטע נבחר

ולבני בתוף מרים: מאות מחו על היחס לשירת נשים

יותר מאלף איש הפגינו ברחבי הארץ על הדרת הנשים מהמרחב הציבורי בישראל. "לא ניתן לישראל להפוך למקום בו נשים הן משהו טמא ומוקצה", אמרו. גם יו"ר האופוזיציה השתתפה - ושרה

הן נדרשות לשבת מאחור באוטובוסים, אומרים עליהן שקולן ערווה ומורידים את תמונותיהן משלטי הפרסום, אבל היום (ו') הן אמרו - לא עוד! כ-1,100 בני אדם, רובם נשים, ערכו בתל אביב, ירושלים, חיפה ובאר-שבע אירועי שירה בציבור, במחאה על הדרת נשים מהמרחב הציבורי.

 

עוד בחדשות ynet:

 

מחאת הנשים בתל אבי. שירה וריקודים (צילום: באדיבות תנועת ישראל חופשית ) (צילום: באדיבות תנועת ישראל חופשית )
מחאת הנשים בתל אבי. שירה וריקודים(צילום: באדיבות תנועת ישראל חופשית )

 

יוזמת ומארגנת האירוע היא הילה בניוביץ', שהחליטה להקים קול זעקה על התרחבות התופעה, ויחד עם תנועת ישראל חופשית הצליחה להוציא את האנשים לרחובות ולכיכרות הערים. המוחים ניגנו בכלי נגינה, שרו שירים ורקדו במחאה על דחיקת נשים לשוליים. יו"ר האופוזיציה ציפי לבני ניצלה את המאורע והגיעה לרחבת מוזיאון תל-אביב, שם שרה יחד עם ההמונים ותופפה בתוף מרים.

 

המחאה בירושלים. מנהגים של מדינות חשוכות (צילום: טל שטיינר) (צילום: טל שטיינר)
המחאה בירושלים. מנהגים של מדינות חשוכות(צילום: טל שטיינר)

 

"בשנים האחרונות מתפשטת בארצנו מגמה מסוכנת של הדרת נשים מהמרחב הציבורי בכל אספקט אפשרי: באוטובוסים, ברחובות, בשלטי הפרסום וגם בשירה בפני קהל", אמרה אביטל לבני, רכזת המתנדבים בתנועת ישראל חופשית.

 "אלו מנהגים השמורים למדינות חשוכות, פונדמנטליסטיות ולא למדינה דמוקרטית. חובה עלינו להיאבק בתופעה, ולא לתת לארצנו להפוך למקום בו נשים הן משהו מוקצה וטמא. נמשיך לפעול בכל הארץ בכדי שנשים תוכלנה להתהלך בחופשיות בכל מקום שיבחרו, לשבת באוטובוסים היכן שיחפצו, שתמונותיהן ימשיכו להתפרסם על שלטי פרסום ושקולן היפה יישמע". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לבני בהפגנה. היה תוף
צילום: איציק אדרי
מומלצים