שתף קטע נבחר

פרסי עזריאלי לאדריכלות: הנצחה ומתחם הבימה

פרס "פרחי המחר של האדריכלות הישראלית", המוענק מטעם דוד עזריאלי, ניתן לשלושה בוגרי בתי הספר לאדריכלות בישראל, שנבחרו מבין 15 עבודות בשלב הגמר

תחרות "פרחי המחר של האדריכלות הישראלית", הנערכת זו השנה השביעית על ידי היזם והאדריכל דוד עזריאלי, הגיעה לסיומה עם שלושה זוכים במקום הראשון, שיחלקו ביניהם את הפרס: דדי אלוף, יוצר "רחובות של זיכרון והנצחה"; אני בליצקי ותומר הררי, יוצרי פרויקט שעסק במתחם כיכר הבימה בתל-אביב, ואופיר מנחם שיצר מעטפת קונסטרוקטיבית דיגיטלית.

 

השלושה, בוגרי בתי הספר לאדריכלות בישראל, נבחרו מבין 15 עבודות שהגיעו לשלב הגמר, כאשר כל אחד זכה בפרס כספי בסך 16 אלף שקלים. הפרסים הוענקו בחמישי האחרון בטקס מיוחד.

 

במעמד חלוקת הפרס אמר עזריאלי לרוח התקופה ואמר: "בצילה של המחאה על מחירי הדיור המאמירים בארצנו, אני תקווה כי התמיכה באדריכלים הצעירים תעודד חשיבה ויצירה בתחום הבנייה למגורים ברי השגה".

 

על הפרויקט המעניין של אלוף, אמר הזוכה: "הוא בוחן היבטים שונים בנושא הקבורה וההנצחה בישראל.

בניסיון להציל שטח בר מחוץ לעיר רחובות מייעודו כשטח קבורה עתידי, נבחר עבור הפרויקט שטח לא מנוצל בגבולות העיר, בעל ערך נדל"ני מינימלי. כדי לחסוך בשטח, הפרויקט מנצל שיטות קבורה אנכיות שהוכנסו לשימוש בשנים האחרונות בישראל תוך התאמתן להלכה היהודית".

 

"הפיכת בית הקברות מאופקי לאנכי", מסביר אלוף, "הופכת אותו לבניין ציבורי ומאפשרת שימוש בכלים אדריכליים על מנת ליצור מצבים אינטימיים יותר בין האדם לזיכרון הוא בא לכבד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דוד עזריאלי. פרס לאדריכלים צעירים
צילום: עופר עמרם
לאתר ההטבות
מומלצים