שתף קטע נבחר

חדש באיראן: 5 שנים בכלא למי שיבקר בישראל

החוק הקודם, שאפשר לגזור עד 3 חודשי מאסר על עצם הביקור בלבד, לא סיפק את המשטר. הפרלמנט אישר ענישה חדשה

הפרלמנט של איראן אישר היום (ב') חוק שלפיו ניתן יהיה לגזור שנתיים עד חמש שנות מאסר על אזרח המדינה שיבקר בישראל. לפי החוק החדש, מכל איראני שיבקר בישראל גם יישלל דרכונו לתקופה של שלוש עד חמש שנים.

 

עוד חדשות מהעולם הגדול: 

 

לפי החוק הקודם, על כל אזרח איראני שהיה מבקר במדינה שהגישה אליה אסורה מבחינת משטר האייתוללות, ניתן היה לגזור עונש של חודש עד שלושה חודשים בכלא. החוק החדש יהיה חמור בהרבה.

 

הדרכון האיראני אוסר מפורשות על אזרחי הרפובליקה האסלאמית לבקר בשטחי "פלסטין הכבושה".

 

בעבר כמעט לא דווח על מקרים של אזרחים איראנים שהועמדו לדין אחרי שביקרו בישראל. המקרה הזכור האחרון, עם זאת, היה בשנה שעברה, כשהבלוגר האיראני-קנדי חוסיין דרחשאן שב לביתו מהגלות. דרחשאן, שביקר בישראל, נידון ל-19

וחצי שנות מאסר בגין "סיוע למדינת אויב" ו"הפצת תעמולה נגד המשטר". הוא הורשע גם בקידום קבוצות המתנגדות למשטר והעלבת אנשי דת ומנהיגים, בהם נשיא איראן, מחמוד אחמדינג'אד.

 

דרחשאן ביקר בישראל פעמיים. בביקורו הראשון ב-2006 הוא אמר ל-ynet כי הסיבה העיקרית לביקורו היא רצונו "לשבור את הטאבו" שמרחף מעל יחסי ישראל ואיראן. ב-2007 הגיע דרחשאן לביקור נוסף בישראל, ובמהלכו הוא השתתף בסמינר בנושא כתיבת בלוגים שנערך באוניברסיטת בן גוריון בבאר-שבע. זמן קצר אחריו חל שינוי בעמדותיו והוא כתב בבלוג שלו נגד ישראל ובעד המשטר האיראני.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הבלוגר האיראני דרחשאן. לו זה עלה יותר ביוקר
מומלצים