שתף קטע נבחר

אישום: רצח פלמר ובנו - נקמה על הצתת מסגד

שני פלסטינים נאשמים כי השתייכו לחוליית טרור לאומני והשליכו אבן על הרכב שבו נסעו אשר פלמר ובנו התינוק יהונתן. תושב חלחול הואשם כי נטל את אקדחו של האב

שני כתבי אישום הוגשו השבוע לבית הדין הצבאי במחנה עופר נגד שני תושבי חלחול, בגין רצח על רקע לאומני של אשר פלמר ובנו התינוק יהונתן, בן שמונה חודשים. השניים נאשמים כי היו חלק מחוליית טרור, והשליכו אבן על רכבו של פלמר על כביש 60 בספטמבר, כנקמה על הצתה במסגד באזור שכם בתחילת החודש. מעצרם הוארך עד תום ההליכים ומשפטם ייפתח ביום ראשון.

 

ה"תאונה " שהתבררה כפיגוע:

אחיו של אשר פלמר: המעצר לא מקל על הכאב

מועצת יש"ע: צה"ל לא אמר אמת למשפחה שכולה

צה"ל נגד טענת המתנחלים: לא שיקרנו

 

על פי כתבי האישום, שהוגשו ביום ראשון, חוליית הטרור שמה לה למטרה לבצע פיגועים ביהודים. מחקירת הפיגוע עלה כי החוליה ביצעה מספר רב של פיגועים דומים באותו אזור, והשליכה אבנים גדולות לעבר רכבים ישראליים, כדי לגרום לפגיעות בנפש.

 

רכבו של פלמר (צילום: אליעד לוי) (צילום: אליעד לוי)
רכבו של פלמר(צילום: אליעד לוי)

 

כתב האישום מייחס לעלי עבד אל-האדי אסמאעיל סעדה, הפעיל הדומיננטי בחוליה, 23 עבירות ביטחוניות שכולן בוצעו בכביש 60. הוא מואשם בניסיון לגרימת מוות בכוונה, אימונים צבאיים בלא היתר, קשירת קשר לגרימת מוות ועוד.

 

מלבד סעדה, היו חברים בחוליה שלושה תושבי חלחול נוספים. אאל אל ערג'ה מואשם גם הוא בגרימת מותם של פלמר ובנו. עלי סעדה ומוחמד חליל אלבו מואשמים בשורה של ניסיונות רצח, השתייכות לחוליה וסיוע לה. כתב אישום נוסף הוגש נגד תושב פלסטיני מהסביבה שלקח את נשקו האישי של פלמר, זמן קצר לאחר שנהרג.

 

השקיפו על החיילים מגג הבית

לפי כתב האישום, ביום הרצח נפגשו אל ערג'ה וסעדה, לאחר תפילת יום השישי, ויצאו לכביש 60 במונית שהייתה ברשותו של אל ערג'ה, ושממנה השליכו אבנים לעבר מכוניות שנסעו בציר. זמן קצר לפני הפיגוע הצליחו לפגוע באוטובוס של אגד.

 

לאחר שהבחינו כי רכבו של פאלמר סטה מהמסלול והתרסק בסלעים שבצד הדרך,

המשיכו לנסוע לחלחול, ומשם השקיפו על כוחות הביטחון מגג ביתם. מיד לאחר מכן יצאו שוב לפעילות דומה והצליחו לנפץ שמשת מכונית.

 

עוד נטען בכתב האישום נגד סעדה כי בחורף 2006 ביקש יחד עם חבר לבצע פיגוע ירי לעבר אוטובוס בכביש 60. התוכנית לא התממשה בשל מעצור ברובה ה-M-16. שנה לאחר מכן יידה מטען צינור שהכין לעבר אוטובוס ישראלי שנסע לקריית ארבע. זמן קצר לאחר מכן, יידו הוא וחברו בקבוקי תבערה לעבר אוטובוס ישראלי.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים