שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  סיטיבנק על ישראל: "צפויה האטה בשנה הבאה"

  כלכלני סיטי כותבים כי הצמיחה בישראל ב-2012 תהיה נמוכה מ-3% ומוסיפים כי ההאטה שתתבטא בירידה בתוצר תשים סוף לעודף בן 8 השנים בחשבון השוטף. לגבי השקל - למרות הורדת הריבית הצפויה - הוא ימשיך להתחזק בתקופה הקרובה, עניין שיעיב על הורדות נוספות של הריבית

  כלכלת ישראל צפויה לספוג בשנה הקרובה האטה שתתבטא בירידה בתוצר ותשים סוף לעודף בין ה-8 השנים בחשבון השוטף", כך עולה מסקירה של כלכלני סיטי.

   

   

  העודף בחשבון השוטף של ישראל במאזן התשלומים הסתכם ב-2010 ב-6.7 מיליארד דולר, בהמשך לעודף של כ-7.1 מיליארד דולר שנרשם בשנת 2009. כך עלה

  מסיכום מאזן התשלומים של ישראל לשנת 2010 שפרסמה הלמ"ס. המאזן בחשבון השוטף של מדינה נקבע על ידי היבוא והיצוא של סחורה, שירותים, הון פיננסי והעברות פיננסיות. אם הזרם של הכסף היוצא גדול מהזרם הנכנס, אזי מאזן התשלומים שלילי וההיפך.

   

  "בתוך כך אנו צופים כי הצמיחה של ישראל השנה תעמוד על 4%, נמוך מתחזית בנק ישראל שעומדת על 4.7%. בעוד שבשנה הבאה הצמיחה תרד אל מתחת ל-3%, בעוד שבנק ישראל צופה צמיחה של 3.2% ב-2012. עיקר הירידה בתחזית הצמיחה מיוחסת לגורמים מאקרו כלכליים, אולם גם לירידת מחירי הדיור בתקופה האחרונה יש השפעה על הורדת התחזית", הוסיפו בבנק.

   

  הוועדה המוניטרית של בנק ישראל החליטה ביום שני האחרון להוריד כצפוי את הריבית לחודש דצמבר ב- 0.25%, לרמה של 2.75%. מאז סוף חודש ספטמבר השנה ביצע כבר בנק ישראל שתי הפחתות ריבית, בשיעור מצטבר של 0.5%. בתוך כך כלכלני סיטי טוענים כי "ייתכנו עוד הורדות ריבית נוספות על ידי בנק ישראל וזאת על מנת להאיץ את הצמיחה".

   

  מבחינת השקל בסיטי טוענים כי הוא צפוי להתחזק מול הדולר בתקופה הקרובה, בעיקר כתוצאה מההאטה הצפויה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים