שתף קטע נבחר

האם המתעללת: בני היה שמן, לא מנעתי אוכל

הוארך מעצרה של תושבת י-ם שנאשמת בין השאר כי היכתה את בנה, השקתה אותו בוודקה והריצה אותו כדי שייתן לה לישון - וכי בבתה שאותה קשרה באמבטיה הטיחה "השטן בתוכך". היא טענה: "יש דיל על חשבוני, אני אמא מצוינת"

האם הנאשמת כי ניתקה את ילדיה כמעט מכל מגע חיצוני במשך שנים והתעללה בהם פיזית ונפשית, הובאה הבוקר (יום ד') לדיון בהארכת מעצרה בבית משפט השלום בירושלים. במהלך הדיון היא הכחישה את הטענות נגדה, וטענה כי בין המשטרה לתקשורת נרקמה עסקה על חשבונה "כדי שייצא סיפור מצוין". מעצרה של האם הוארך עד להחלטה אחרת.

 

הידיעות שעניינו אתכם החודש ב-ynet:

 

"מעורב בזה הרבה כסף, וקנו את פניי בכסף", האשימה האם - ל'. "כל הטיעונים נגדי לא נכונים. היו שאמרו שהייתי דווקא אמר נפלאה. אני אמא מצוינת ואני מקווה שזה יסתיים בקרוב. מעולם לא מנעתי מבני אוכל או כלאתי אותו, למרות שהוא היה שמן כשהיה קטן".

 

שלושום הוגש כתב אישום נגד האם, בת 57 מירושלים. לפי כתב האישום נגדה, אחרי שהתגרשה מבעלה ועלתה ארצה עם בתה, נמנעה מלרשום אותה ברשויות כדי שהבעל לא יוכל לאתרן, ומאז החלה לשמור עליה ועל הבן הנוסף שנולד לה הרחק מעיני הציבור, תוך שהיא מתעללת בהם. את זהותה שלה עצמה היא זייפה, כשהתחזתה לאשה אחרת.

 

בכתב האישום נטען כי ל', שהתגוררה עם ילדיה בצפת, נהגה להכות את שניהם ואיימה על בתה שתקרא למשטרה ותחזיר אותה לאביה. היא לימדה את בתה ובנה שיש לפחד מגורמים רשמיים של המדינה, וחינכה אותם גם להימנע מקשרים עם גורמים מחוץ לבית, כך שהם נשארו בתוכו. היא אמרה לשניים כי רק היא ואלוהים יכולים לעזור להם.

 

לפי כתב האישום, ל' איימה על בנה כי אם ימרה את פיה, אלוהים "ישלח ברקים" ויפגע בו, וכי הוא יישרף בגיהנום. לבתה אמרה כי השטן נמצא בתוכה, וכי יש לה קשרים עם השטן כך שבאפשרותה לספר לה מה תוכניותיו. לדברי הפרקליטות, ל' נהגה לאיים על בנה כי תשלח אותו לבית ספר שבו לא יוכל לראות את משפחתו או למוסד חינוכי שבו יפגעו בו מינית.

 

בכתב האישום נכתב כי כשהייתה בת 12, ניסתה בתה של ל' להתאבד משום שחשבה שמגיע לה עונש ושהיא חוטאת. היא ניסתה לחתוך את צווארה בעזרת סכין מטבח, ואף שדיממה סירבה אמה לפנות אותה לטיפול רפואי מחשש לסיוע חיצוני כלשהו. מדי פעם הייתה ל' משקה את בנה בוודקה ומריצה אותו ברחבי הבית כדי שיתעייף ויישן מבלי להעיר אותה. בשנים 2002-2005 הייתה מכה אותו באגרופים ובמקל, ואף הייתה שופכת עליו מים באמצע הלילה.

 

עוד נטען בכתב האישום כי ל' ובנה היו ישנים באותו החדר בביתם, ואם בנה היה זז או מפריע לה לישון היא הייתה צועקת עליו. כמה פעמים אף שמה על פניו כרית ואמרה לו שהפעולה הזו תוציא ממנו את השטן, וכך היא תוכל לישון מבלי שהשטן

ילחש באוזניה דברי חטא. ל' גם הייתה מכה את בתה באמצעות מקל, קושרת אותה באמבטיה ושופכת עליה מים קרים כדי שהיצר המיני שלה ייעלם.

 

עורך דינה של הנאשמת, איתן להמן, טען השבוע: "כתב האישום וחומר החקירה הראשוני מלמדים כי מרשתי אינה אותה אם מתעללת שניסו לציירה מלכתחילה. למעשה, עדויות האם והבת כאחת מצביעות על האם כקורבן של מצבה. לפני כ-24 שנה ברחה האם עם בתה מארה"ב לאחר שנתגלה כי האב התעלל בה מינית, וכדי לא להחזירה לשם הסתירה את זהותה. מכאן ואילך שרשרת של טעויות, הנחיות ברורות ומפגשים בארץ עם גורמים שליליים גרמו למצב הנוכחי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
רחוק מעין כול (אילוסטרציה)
צילום: shutterstock
מומלצים