שתף קטע נבחר

עם פייסבוק, בלי פורנו: אינטרנט לגדוד החרדי

כחלק מהעשרת שעות הפנאי של לוחמי "נצח יהודה", הוכנסו למוצבים בגזרת ג'נין מחשבים עם חיבור לאינטרנט, בהם הותקנה תוכנה לסינון תוכן חושפני. מתי הם יובאו גם לגדודים האחרים?

שדרוג מפתיע לחיי הפנאי של הלוחמים החרדים בצה"ל: מחשבים עם חיבור לאינטרנט הותקנו בשבועות האחרונים במועדוני המוצבים בחטיבה המרחבית מנשה, בהם משרתים לוחמי גדוד "נצח יהודה". לחלק מהמוצבים של הגדודים האחרים, עם זאת, עדיין לא הובאו מחשבים עם חיבור לרשת.

 

עוד בערוץ החדשות :

 

בגדוד החרדי מדובר במחשבים שעומדים לרשות החיילים בזמני המנוחה שבין הפעילויות המבצעיות השונות. אופי המשרתים בגדוד, המורכב מחיילים דתיים וחרדים הכתיב גם התקנת תוכנות "אינטרנט רימון" במחשבים, שמונעות גלישה לאתרי פורנו, וחוסמות עלייה של תמונות שאינן צנועות. יחד עם זאת, הגלישה לרשתות החברתיות אפשרית עבור הלוחמים.

 

לוחם מתעדכן בחדשות (צילום: יואב זיתון) (צילום: יואב זיתון)
לוחם מתעדכן בחדשות(צילום: יואב זיתון)
 

לוחמי הגדוד צפויים לקבל בקרוב גם ספרי קריאה לספריות במוצבים, שהכילו עד כה ספרות תורנית בלבד, וכן ליהנות משיפוץ של חדרי הכושר. המחשבים הותקנו בסמוך לטלוויזיות במועדונים, שהממיר בהן מאפשר צפייה בחמישה ערוצים בלבד. בצה"ל הדגישו כי כללים אלו תקפים לגבי כל מועדוני החיילים בצבא, שם נאסרת צפייה בתכנים מיניים. הכניסה למועדון, אגב, אסורה בשבתות.

 

בגדוד, שנחשב לאחד מגדודי החי"ר הסדירים הגדולים בצה"ל, החלו להשתמש לאחרונה במכשירי הקשר בנורת הלוגן שמונעת חילול שבת בכך שאינה נשרפת. מעבר לחיסכון בחשמל ובנוריות, ציינו בגדוד כי הנוריות החדשות גם מחזיקות זמן רב יותר. אם הפיילוט יצליח, יוחלפו הנוריות גם במכשירי קשר נייחים לג'יפים ולכלי רכב צבאיים ביחידות אחרות.

 

לגדוד "נצח יהודה" מתקבלים לוחמים דתיים לאומיים, בני ישיבות הסדר, מתנדבים שמגיעים מחו"ל וחרדים שנפלטו

ממסגרות של ישיבה תורנית במסגרת "חוק טל". חייליו מבצעים שנתיים של שירות צבאי ובשנה השלישית רוכשים מקצוע במסגרת הצבא או משלימים בגרויות. מאז פתיחת הפלוגה הראשונה של הגדוד ב-1999 עם 32 לוחמים, גדל מספרם משנה לשנה ובשנה החולפת התגייסו לגדוד כ-450 לוחמים.

 

על מנת להתאים לחיילים אורח חיים הולם, הם מקבלים מזון כשר למהדרין, ובמוצבים שלהם לא משרתות בנות. על כל שאלה הלכתית משיב רב הגדוד, ובמקרים הנוגעים למבצעיות - ניתנת תשובה לאחר התייעצות עם מפקד הגדוד.

 

Read this article in English


פורסם לראשונה 05/12/2011 23:59

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מחשבים חדשים במוצב
צילום: יואב זיתון
מומלצים