שתף קטע נבחר

מוזיאון ליין: פורטרט של רשע

כמדי שבוע אנו יוצאים לחרוש את הרשת כדי להביא לכם עבודות אמנות, עיצוב, אנימציה ופרסום שיגרמו לכם לרצות לבקר במוזיאון או לבקר אותנו על מה שאספנו

פרצוף של דג

צלם ניו יורקי בשם טד סברזה (Sabereze) יצר סדרת תמונות מסקרנת שיכולה לעורר בנו תהיות שונות: האם אנו באמת עשויים מהמזון אותו אנו אוכלים? האם כמו שכלב דומה לבעליו – דג דומה לטורפיו? או אולי אנו בכלל ניצבים מול אמירה הקשורה בתורת האבולוציה ויציאתו של האדם מהמים? הרי הסיפור הזה, בדמיוננו לפחות, יכול היה להתגלגל אחרת לגמרי, ואנחנו היינו הופכים למאכל עבור הדגים. כך או כך, מדובר בצילומים מרתקים שנעים להסתכל עליהם. מאוד מומלץ להיכנס לאתרו ולהתרשם מעבודות נוספות או להצטרף לעמוד הפייסבוק.

לאתר >>

לפייסבוק >>  

 

עוד במוזיאון ליין:

 

 

 

 

 

פורטרט של רשע

גיליון הוליווד השני של מגזין הניו יורק טיימס כולל פורטרטים בווידאו של נבלים קולנועיים, מגולמים על ידי כמה מהכוכבים הגודלים. הסרטים בוימו על ידי צלמת צעירה ומצליחה בשם אלכס פרגר. בסרטונים מגולמים ארכטיפים של רשעים אייקונים: מפרקת המשפחות, סוציופת עם גישה לעשים, טייקון האכזר, אחות הפסיכופטית (גם לה יש איזה עניין עם חיפושיות) ועוד. תוכלו להתרשם מהפרויקט מהסרטונים שלמטה, אך בהחלט מומלץ להיכנס לאתר ולספוג את האווירה.

לאתר >> 

  

 

 

 

 

 

עם הפנים לעבר

הצייר הספרדי מאריו סוריה (Soria) אוהב לערבב בין עבר להווה, בין רציני לשטותי, בין מציאות לסוריאליזם. זה לפחות מה שניתן ללמוד מהיצירות המופיעות באתרו. באתר תמצאו פורטרטים מחודשים של אלברט אינשטיין, אנדי וורהול, וודי אלן, פרידה קאלו ועוד. כולם מצוירים בשחור ולבן, כשהתוספות תמיד צבעונית.

 

 

למרות שזה עלול להתפרש כך, הטלאי הצבעוני אינו נוסף מתוך גחמה רגעית: "אני אוהב לחקור לגבי האדם אותו אני עמוד לצייר, ולעיתים מוסיף אלמנט אירוני כלשהו הקשור במידע שמצאתי. לדוגמא, על הפורטרט של פרידה קאלו ציירתי עגלות מאחר והיא לא יכלה להביא ילדים, ובפורטרט של איינשטיין הוספתי נשים קטנטנות כדי להדגיש את העובדה שהיו לו הרבה נשים ומאהבות", אומר סוריה לאתר My Modern Met. הוא מקווה שאנשים יתבוננו על תמונותיו מקרוב ומרחוק: מרחוק הם יראו את הפורטרט, ומקרוב את התוספות הקטנות שמגלות סיפורים אישיים.

לעוד עבודות>> 

לאתר הרשמי>> 

 

פניו של הכדור

נסיים עם סרטון סטופ-מושן עשוי גזירי נייר המתאר, בצורה לא הכי מדויקת את ההיסטוריה של כדור הארץ. אלא אם יש לכם הוכחה שאי שם בין הדינוזאורים לפירמידות, נערך מאבק עם חייזרים:

  

 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים