שתף קטע נבחר

יוקרתית וירוקה: שמפנייה שמפחיתה זיהום סביבתי

בין שלל המוצרים הידידותיים לסביבה אפשר למצוא עכשיו גם את המשקה המבעבע - רשת המזון הבריטית טסקו השיקה בקבוקי שמפניה שתוכננו להפחית את פסולת הזכוכית ופליטת גזי החממה. אולי השנה חגיגות סילבסטר יהיו ירוקות יותר

בעוד הרשתות הקמעונאיות שוברות את הראש בחיפוש אחר דרכים יצירתיות למשוך לקוחות לקראת חגיגות הסילבסטר המתקרבות, רשת המזון הבריטית טסקו מציעה השנה אפשרות גם להנות וגם למזער את הנזק הסביבתי, במידה שאתם חובבי שמפניה: הרשת השיקה בקבוקים של המשקה היוקרתי, בעיצוב שתוכנן להפחית את פסולת הזכוכית ופליטת גזי החממה.

 

עוד בערוץ כלכלה ירוקה :

כמדי שנה, חגיגות הסילבסטר בעולם מלוות בכמויות גדולות של פסולת וזיהום סביבתי. אבל השמפניה שמציעה כעת החברה, מסוג De Vallois, מגיעה בבקבוקים קלים במיוחד, במשקל 830 גרם בלבד, לעומת 900 גרם של בקבוק רגיל. בחברה טוענים כי העיצוב החבדש של הבקבוקים מפחית את כמות הפסולת, את פליטת הגזים ואת עלויות ההובלה.

 

בחברה הוסיפו כי בשנה האחרונה הם הציגו בקבוקים במשקל 300 גרם לעומת 420 גרם בבקבוקים הרגילים, וכי בשנה הבאה צפויים שיפורים נוספים. עוד נמסר, כי בכוונתם לעבור לבקבוקים קלים יותר בכל סוגי השמפניה בשנים הקרובות.

  

אנדרו גייל, מנהל טכני של מחלקת הבירה, היין והאלכוהול של טסקו, אמר כי הצעד הוא חלק מיוזמה נרחבת יותר להפחת כמות הזכוכית בכל המחלקה. "אנחנו מחויבים להפחתת פסולת הזכוכית בכל המחלקה שלנו, ואנחנו עובדים מול ספקים על מנת להוביל להפחתה משמעותית בפליטת גזי החממה בכל שרשרת האספקה שלנו", מסר. 

 

הפעולה האחרונה של רשת טסקו היא חלק מיוזמה כלל-ענפית לשימוש בבקבוקים קלים יותר של האיגוד המקצועי ליין השמפניה - הגוף שאחרי להפקת והפצת היין מחבל שמפיין בצרפת. בחבל זה התגלו לאחרונה שינויים רבים בכרמים, לרבות עלייה בכמות הסוכר וזמן בציר מוקדם בשבועיים מהרגיל. בשל ממצאים דומים בכרמים אחרים בדרום אירופה, יש הטוענים כי מדובר בהשפעות של ההתחממות הגלובלית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים