שתף קטע נבחר

הפלסטינים נגד גינגריץ': "יותר קיצוני מהישראלים'

המועמד המוביל במירוץ הרפובליקני לנשיאות טען שהפלסטינים הם "עם מומצא" ועורר עליו זעם. "דבריו של המועמד לנשיאות ארצות הברית אינם יוצאים אפילו מפיהם של הקיצוניים בישראל", אמר סלאם פיאד. חמאס: "הוא עוין"

ניוט גינגריץ', המתמודד על המועמדות הרפובליקנית לנשיאות ארה"ב, הרוויח אולי את הקול היהודי - אבל עורר על עצמו את זעמם של הפלסטינים. ברמאללה כינו היום (שבת) את יו"ר בית הנבחרים "בור" לאחר שאמר כי הפלסטינים הם "עם מומצא".

 

עוד בערוץ החדשות :

 

גינגריץ' אמר בראיון לערוץ טלוויזיה יהודי כי "יש לזכור שלא הייתה קיימת מדינה פלסטינית. הפלסטינים היו חלק מהאימפריה העות'מנית עד תחילת המאה ה-20". לדבריו, הפלסטינים הם "חלק מהקהילה הערבית. הייתה להם הזדמנות ללכת להרבה מקומות, ומסיבות פוליטיות רבות, הם ממשיכים במלחמה מול ישראל. זה טראגי".

 

ראש הממשלה הפלסטיני, סלאם פיאד, הגיב בתקיפות לדברים: "עמנו נמצא כאן מההתחלה והוא נחוש להישאר על אדמתו עד הסוף". פיאד הוסיף כי גינגריץ' מתכחש לעובדות היסטוריות וכי הדבר אינו מקובל. "דבריו של המועמד לנשיאות ארצות הברית אינם יוצאים אפילו מפיהם של הקיצוניים בישראל", טען.

 

עשראווי: ניסיון זול 

נביל אבו רודינה, דוברו של הנשיא הפלסטיני אבו מאזן, אמר היום כי מדובר בהתבטאות אומללה של המועמד המוביל במירוץ הרפובליקני לבית הלבן. דובר חמאס, פאוזי ברהום, האשים את גינגריץ' ב"עוינות" כלפי הפלסטינים.

 

גם חברת הוועד הפועל של אש"ף, חנאן עשראווי, תקפה את גינגריץ' ואמרה

כי מדבריו נראה שהוא איבד כל קשר עם המציאות, וכי הצהרתו מעידה על בורות וגזענות. לדבריה, "זה ניסיון זול לפנות אל הבוחר התומך בישראל על חשבון הזכות הפלסטינית ועל חשבון השלום באזור". היא הוסיפה כי העם הפלסטיני משלם את המחיר על מסע בחירות היסטרי וזול. 

 

סביר להניח שהפלסטינים לא היו מרוצים גם מהבטחתו של גינגריץ' להעביר את שגרירות ארצות הבירת מתל אביב לירושלים ברגע שבו ייבחר לנשיאות. הבטחה דומה השמיעה גם יריבתו, מישל בקמן.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גינגריץ'. הרגיז את הפלסטינים
צילום: AFP
ברמאללה כועסים. פיאד
צילום: נועם מושקוביץ
מומלצים