שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  "התנחלות" מחאה בירושלים: דיור לא רק לחרדים

  סטודנטים ופעילים חברתיים יצרו באמצעות קראוונים "פרויקט מגורים" בלב שכונת מלחה, במחאה על "מיסמוס המלצות ועדת טרכטנברג והעדפת חרדים בפרויקטים של משרד השיכון"

  "התנחלות" חדשה קמה אמש (שבת) בשכונת מלחה בירושלים במחאה על מה שנתפס כאימוץ איטי ועקר של המלצות ועדת טרכטנברג.

   

  פעילים מתנועת "התעוררות" הירושלמית, סטודנטים מהתאחדות הסטודנטים הארצית וחברי עמותת "איילים", מצוידים בקראוונים, הקימו בבירה "יישוב חומה ומגדל מודרני". לדבריהם, "אם הממשלה לא תבנה לציבור העובד במדינה, נבנה עבור עצמנו". הם הוסיפו כי "הקמת היישוב היא אקט מחאה שנועד לאותת לממשלה שלא למסמס את המלצות ועדת טכטנברג בכל הנוגע לסעיף 'מיצוי כושר השתכרות' בתוכנית 'מחיר למשתכן'".

   

  עוד בערוץ החדשות :

   

  פרויקטים של "מחיר למשתכן" כוללים תוכניות ל"דיור בר השגה" שמפעיל משרד השיכון. הקבלנים הזוכים במכרזים הם אלו המציעים למכירה את הדירות במחירים הנמוכים ביותר. סעיף "מיצוי כושר השתכרות", אותו המליצה ועדת טרכטנברג להוסיף לתוכנית, נועד להבטיח שרוכשי הדירות במסגרתה יגיעו מאוכלוסייה עובדת. הפעילים טוענים ששר השיכון, אריאל אטיאס, פועל להשמטת הסעיף כדי להבטיח שתוכנית "מחיר למשתכן" תשרת אוכלוסייה חרדית. הדיון בנושא צפוי להגיע לממשלה.

   

  "חומה ומגדל" בירושלים 2011

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  מירב כהן, חברת מועצת העיר מסיעת "התעוררות בירושלים", אמרה ל-ynet כי "אנחנו חושבים שהגיע הזמן שממשלת ישראל תפעיל כללי משחק הוגנים ותיתן יותר למי שעובד קשה ולא מצליח לסגור את החודש, יותר לאנשים שלרוע מזלם לא מסוגלים לעבוד ופחות לאנשים שבוחרים שלא לעבוד".

   

  קראוון מוצב בירושלים, אמש. "חומה ומגדל" ()
  קראוון מוצב בירושלים, אמש. "חומה ומגדל"
   

  לדבריה, "לא יכול להיות שמי שעובד ותורם את חלקו לחברה ולכלכלה בישראל יהיה בתחתית סולם העדיפויות של הממשלה. אנחנו מצפים שהממשלה תשחרר בהקדם עוד קרקעות לתוכנית ושאת הדירות המוזלות יהיו זכאים לרכוש רק אנשים שעובדים או שאינם מסוגלים לעבוד. כפי שזה נראה כרגע, הכסף הגדול יגיע שוב לידיים הלא נכונות. זה לא צדק חברתי, זה עוול חברתי".

   

  "שקר שחוזרים עליו לפעמים נתפס"

  עפרי רביב, סגן יו"ר התאחדות הסטודנטים הארצית, הוסיף כי "סעיף מיצוי כושר השתכרות הוא מחויב המציאות. ראשית, הוא מעודד יציאה לעבודה של שני בני הזוג במשק הבית ומתן תגמול לאזרחות יצרנית ותורמת באמצעות הטבה שוות ערך למאות אלפי שקלים. שנית, ועדת טרכטנברג הגדירה את אוכלוסיית היעד לה תסייע כזוגות צעירים עובדים. רק מיצוי כושר

  השתכרות כתנאי סף יסייע להבטיח כי הדירות ישווקו לאוכלוסייה הרלבנטית". לטענתו, "הקריטריונים הקיימים שמקודמים על ידי שר השיכון מעניקים העדפה ברורה למשפחות ברוכות ילדים".

   

  אטיאס עצמו התבטא בנושא בתחילת החודש, כשאמר בכנס שדרות לחברה כי "שקר שחוזרים עליו הרבה פעמים לפעמים נתפס. אין קשר בין מחיר למשתכן למגזר החרדי". בפאנל בנושא דיור ציבורי, אמר אטיאס כי העובדה שהציבור תופס את התוכנית כמיועדת לחרדים בלבד, היא שקר שנובע מספין שיצא ממשרד האוצר.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים