שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם

  צ' קוריאה לדרום: אל תדליקו עצי חג המולד, זו לוחמה

  אשתקד אפשרה סיאול לנוצרים להדליק עץ אשוח ענקי ליד הגבול, והכעיסה את המשטר בפיונגיאנג. השנה היא מתכוונת לאפשר להדליק את אורות החג על שלושה עצים כאלה, וצפון-קוריאה מזהירה: "זו לוחמה פסיכולוגית, ההשלכות יהיו בלתי צפויות"

  אין רגע דל בחצי האי הקוריאני. שנה אחרי שצפון-קוריאה פתחה במתקפת פגזים מפתיעה על הדרום, כעת זהו חג המולד שמאיים להצית שוב את הגבול בין שתי המדינות. פיונגיאנג הזהירה את סיאול כי אם זו תאפשר להדליק את אורות החג בשני מגדלים המעוצבים כעצי אשוח של חג המולד בסמוך לגבול בין המדינות, היא תראה בכך "צורה של לוחמה פסיכולוגית".

   

  עוד חדשות מרחבי הגלובוס:

   

  דרום-קוריאה אפשרה בשנה שעברה לארגון נוצרי להדליק את האורות על עץ אשוח ענקי בסמוך לגבול בפעם הראשונה אחרי שבע שנים. העץ יודלק שוב החודש, וגורם רשמי במשרד ההגנה בסיאול אמר כי הפעם החליטה דרום-קוריאה לאפשר לארגונים נוצריים אחרים להדליק עוד שני עצי חג ענקיים באזור. הוא אמר כי ההחלטה נועדה להבטיח את חופש הביטוי והדת.

   

  חייל דרום-קוריאני שומר על מגדל דמוי עץ לחג. האבטחה תתוגבר (צילום: AFP) (צילום: AFP)
  חייל דרום-קוריאני שומר על מגדל דמוי עץ לחג. האבטחה תתוגבר(צילום: AFP)

   

  אתמול נכתב בסוכנות הידיעות הרשמית של צפון-קוריאה, המשמשת כשופר משטרו של השליט קים ג'ונג איל, כי הדלקת העץ הראשון "היא צורה של לוחמה פסיכולוגית ותוביל להשלכות בלתי צפויות". צבא דרום קוריאה מתכוון להגביר את האבטחה סביב שלושת העצים, הנמצאים בחלקים המערבי, המרכזי והמזרחי של הגבול. נורות החג על העצים יודלקו ב-23 בדצמבר, ויפעלו במשך 15 ימים.

   

  מתכוננים לחג בדרום-קוריאה. סיאול (צילום: AP) (צילום: AP)
  מתכוננים לחג בדרום-קוריאה. סיאול(צילום: AP)

   

  האיבה בין שתי הקוריאות עדיין מבעבעת, בעקבות הטבעת ספינת המלחמה הדרום-קוריאנית בשנה שעברה במהלך שסיאול האשימה את פיונגיאנג באחריות לו. 50 מלחים דרום-קוריאנים נהרגו אז, וצפון-קוריאה הכחישה כי יש לה

  קשר לאירוע.

   

  שתי הקוריאות ניהלו מלחמה עקובה מדם במשך שלוש שנים בשנות ה-1950. המלחמה הסתיימה בשביתת נשק ולא בהסכם שלום, כך שחצי האי הקוריאני נותר למעשה במצב מלחמה. המתיחות בין הדרום הדמוקרטי שמשתייך לעולם המערבי לבין הצפון הקומוניסטי העני, שמקורב למשטר בסין, ממשיכה לגרום להתלקחויות וקרבות מעת לעת.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  החייל והעץ. הגזרה שוב מתחממת
  צילום: AFP
  מנהיג צפון-קוריאה, קים ג'ונג איל
  צילום: EPA
  מומלצים