שתף קטע נבחר

צילום: טל שחר

שיטת המקל - והגזר / טור

"נקבע תקדים היסטורי בתולדות הפאסיביזם השיפוטי. מעתה ואילך אוהדים רשאים לסקול באבנים שחקנים ולהשליך מוטות על בעלי תפקידים, בתנאי שהקורבן שייך לקבוצתם" עמיר פלג מתרגז

את ההחלטה הזאת מן הראוי שילמדו בקורס לדיני עונשין בפקולטה למשפטים. מכבי חיפה לא תועמד לדין על המוט שהושלך בדרבי לעבר אלישע לוי (ופיספס אותו בכמה מטרים‭,(‬ כי לדעת המשפטנים הסלקטיביים בהתאחדות, האוהדים התפרעו כלפי הקבוצה שלהם ולא כלפי היריבה.

 

עוד ב-ynet ספורט:

 

בכך נקבע תקדים היסטורי בתולדות הפאסיביזם השיפוטי. מעתה ואילך אוהדים רשאים לסקול באבנים שחקנים ולהשליך מוטות על בעלי תפקידים, בתנאי שהקורבן שייך לקבוצתם. שיטת המקל - והגזר.

 

אם בתי המשפט יאמצו את הפרשנות המעוותת הזאת, מעתה ואילך בעל שרצח את אשתו, או אב שאנס את בתו, לא יועמדו כלל למשפט. זכותם, הם הרי

 הפעילו אלימות כלפי משפחתם. זבש"ם.

 

 

כל קבוצה אחראית לסדר במגרש הביתי שלה. אם היא מתרשלת בתפקידה, או סתם אינה מסוגלת לבצעו, , השחקנים והקהל, שגם ככה ברח מהיציעים בהמוניו. זאת בדיוק הסיבה שבית המשפט המחוזי בחיפה החליט לפני כשנתיים להטיל קנס של מיליונים על כל הגורמים שלא הצליחו למנוע את הטרגדיה של אמיר רנד, כולל מכבי חיפה. זאת למרות שבמקרה ההוא, האוהדים לא רק שלא התכוונו לפגוע בקבוצתם, הם בסך הכל רצו לשמוח איתה.

 

מחובת ההתאחדות לשמור על שלומם של המאמנים, לא כך? (צילום: עוז מועלם) (צילום: עוז מועלם)
מחובת ההתאחדות לשמור על שלומם של המאמנים, לא כך?(צילום: עוז מועלם)

 

והמקרה המזעזע הזה לא היה היחיד שממנו ניתן ללמוד על התרשלות מצד המועדון. כבר שנים ארוכות שיציע ג' מהווה בסיס אספקה ושיגור של אמל"ח, קונבנציונלי וכימי, שלמרבה המזל נופל בדרך כלל בשטח פתוח.

 

עוד טורים של עמיר פלג:

 

את הדברים האלה ניתן למנוע באמצעות מצלמות ואנשי אבטחה, שיישבו ויתצפתו על אזור הסכנה במשך כל המשחק, כמו במשחקים החשובים באירופה. כל עוד מכבי חיפה אינה מסוגלת להתמודד עם הבעיה ולבצע את המוטל עליה, מחובת ההתאחדות לא רק להענישה אלא גם לקחת אחריות ולסגור את היציע המועד לפורענות.

 

צריכים להירגע. אוהדי מכבי חיפה (צילום: חגי אהרון) (צילום: חגי אהרון)
צריכים להירגע. אוהדי מכבי חיפה(צילום: חגי אהרון)

 

אבל לדעת משפטני ההתאחדות, שקית טרופית או חפיסת גרעינים שהושלכו על נציג הקבוצה היריבה, הרבה יותר מסוכנים ממוט ברזל שהוטל לעבר

 מישהו מקבוצתך.

 

מעניין באמת מה היה מחליט תובע ההתאחדות אילו המוט שהושלך לעבר מאמן מכבי חיפה בדרבי, היה נוחת על המגן הימני של הפועל חיפה ומרוצץ את גולגלתו. מצד אחד נגרם נזק לשחקן של הקבוצה היריבה, אבל מנגד, האוהדים התכוונו לפגוע במאמן שלהם! כלומר אין מקום להעמיד את הקבוצה לדין.

 

לפי ההיגיון החולני הזה, לתוצאות האפשריות אין שום משמעות אלא רק לכוונת המשליך. כלומר גם אם המוט היה פוגע בראשו של אלישע לוי והורג אותו על המקום, לא היה מקום להעמיד את הקבוצה לדין. אבל אז אני בטוח שההתאחדות הייתה מארגנת טקס לזכרו לפני המשחק הבא של מכבי חיפה, והקהל ביציע ג' היה עומד במשך דקה - ומוחא כפיים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אוהדי מכבי חיפה
צילום: אלי אלגרט
מומלצים