שתף קטע נבחר

בבוקר ריסס "מגב=מוות", הערב הואשם

רבים תמהו על כך שפעילי ימין שפרצו השבוע לבסיס צבאי ותקפו קצינים עדיין חופשיים. במקרה של אפרים חאנציס טחנות הצדק טחנו מהר יותר: נגד הצעיר שנכנס לעמדת צה"ל ריסס "מג"ב=מוות" וקרא לחיילים "מחבלים" הוגש הערב כתב אישום

מאות פעילי ימין קיצוני לקחו חלק השבוע בתקיפת חיילים, פעולות "תג מחיר", מעשי ונדליזם וזריקת אבנים. רק מעטים מביניהם נעצרו והובאו לדין. גורלו של אפרים חאנציס, בן 22 מירושלים, היה הערב (יום ה') שונה. נגד חאנציס, שנעצר הבוקר בחשד שריסס כתובות נאצה על עמדת צה"ל בצומת תפוח, הוגש כבר הערב כתב אישום. לאחר מכן הוא שוחרר בתנאים מגבילים. חאנציס שמר בחקירתו על זכות השתיקה, וסירב להזדהות בפני השוטרים.

 

עימותים בין פעילי ימין לצה"ל - הכותרות האחרונות:

 

לפי כתב האישום, הבוקר הגיע חאנציס לצומת תפוח שבשומרון, נכנס לעמדת צה"ל בעת שחיילים היו בפעילות במקום, וריסס כתובות נאצה על העמדה הצבאית. הוא כתב "מג"ב = מוות" ו"נקמה מצפה יצהר". כשהחיילים הבחינו בחאנציס ותפסו אותו, הוא צעק לעברם: "מחבלים, תסתלקו מכאן".

 

הכתובת על העמדה הצבאית בצומת תפוח (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
הכתובת על העמדה הצבאית בצומת תפוח(צילום: גיל יוחנן)

 

עוד נטען נגד חאנציס בכתב האישום כי הוא סירב להזדהות בפני השוטרים בעת שנעצר, ובסופו של דבר זוהה בתחנת המשטרה. בבקשה לשחררו בתנאים מגבילים נטען נגד חאנציס: "ניחוח של מניע אידיאולוגי על רקע הריסת מבנים בלתי חוקיים בשומרון עולה ממעשה חאנציס, וכן ניחוח של זלזול משווע ברשויות האכיפה".

 

אחת מהכתובות שרוססו הבוקר בצומת תפוח (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
אחת מהכתובות שרוססו הבוקר בצומת תפוח(צילום: גיל יוחנן)

 

עוד נטען בבקשה: "חשוב לזכור כי בימים האחרונים פקד את השומרון גל של מעשי אלימות והפרות סדר כלפי חיילי צה"ל וכלפי האוכלוסייה המקומית על ידי היהודים תושבי האיזור, על רקע הריסות מבנים בלתי חוקיים. נאמר לא פעם על ידי נציגי

רשויות האכיפה ונציגי ממשלת ישראל כי יש למגר את גל האלימות וההסתה מיידית ומהשורש".

 

מהבקשה עולה עוד כי כנגד חאנציס שני תיקים פתוחים, האחד בבית משפט השלום בירושלים והשני בבית משפט השלום בכפר-סבא. לדיונים בשני התיקים האלה חאנציס לא התייצב, ובתיק התלוי נגדו בכפר-סבא הופסקו ההליכים. בכל הקשור לתיק בירושלים הוצא נגדו צו מעצר.

 

בבית המשפט שוחרר חאנציס בתנאים מגבילים של ערבויות כספיות והרחקה מאזור יהודה ושומרון למשך 45 ימים. כמו כן, הורה השופט דורון חסדאי לחדש את ההליכים נגדו בתיק התלוי בכפר-סבא, ולקיים דיון ביום ראשון הקרוב.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לפי האישום, המרסס צעק: "מחבלים, תסתלקו"
צילום: גיל יוחנן
עמדת צה"ל שעליה רוססה אחת הכתובות
צילום: גיל יוחנן
מומלצים