שתף קטע נבחר

כחלון: צריך אנשים שלנו ברשות השידור

רשות השידור עוברת תהליך פוליטיזציה, ושר התקשורת, משה כחלון, נחשף בהקלטה אומר זאת מפורשות: "צריך לשים אנשים עם אוריינטציה שלנו, שיוכלו ליישם את הדרך שלנו"

עולה לאוויר: שר התקשורת, משה כחלון (ליכוד), סבור שצריך למלא את רשות השידור באנשים בעלי אג'נדה פוליטית זהה לשלו. הדברים נחשפו בהקלטה מכנס סגור של הדור הצעיר בליכוד, שבו דיבר כחלון, שהגיעה לידי כתב "מקור ראשון", זאב קם. בהקלטה נשמע השר אומר בין השאר: "אם אני חושב שאני רוצה לסייע ליהודה ושומרון, מה אתה רוצה לשלוח לי מנכ"ל שמאלני עכשיו? שכל היום יטרפד לי?"

 

 

בכנס, שהתקיים לפני מספר חודשים במוזיאון האצ"ל בתל-אביב, סיפר כחלון לנוכחים על התרשמותו החיובית מהתהליך שעובר על רשות השידור: "ממש בימים אלו התחלפה ההנהלה ברשות השידור. אני מכיר את הוועד המנהל. אנשים מאוד ערכיים. הרבה יותר ממה שהיה קודם. הממשלה שלנו היא ממשלה לאומית. אני לא מודאג מהמושג פוליטיזציה. אתם שלחתם אותי לעשות משהו מסוים, תנו לי את הכלים. כלים זה אנשים שאני חושב שיכולים ליישם את הדרך שאני מאמין בה ושאתם מאמינים בה. אני לא מודאג מהמילים האלו. אם הוא מתאים, אם הוא לא מתאים הוא לא מתאים".

 

אחר כך חידד את דבריו עוד יותר בעניין האג'נדה הפוליטית הרצויה ברשות השידור, שתלויה בגוון הפוליטי של הממשלה: "צריך לשים אנשים עם אוריינטציה שלנו. אני באתי ממפלגה פוליטית. אני לא נבחרתי במכרז. אני נבחרתי בבחירות. נבחרתי על ידי אנשים שמצפים ממני למשהו, וצריך שאנשים שלנו, שחושבים כמונו, יעשו את זה".

  

דובר קדימה מסר בתגובה לדברי כחלון: "יצא המרצע מהשק. ההשתלטות הפוליטית של נתניהו על רשות השידור היא עובדה מוגמרת. שר התקשורת חשף בהבל פה אחד את הפרצוף המכוער של ממשלת נתניהו. נתניהו רוצה ערוץ אחד עם שידור אחד ודעה אחת וכל היתר - שיחפשו להביע דעה במדינה אחרת. אחרי שמנסים לעשות סיכול ממוקד בבית המשפט העליון ובשופטיו, אחרי שסותמים את הפה ורודפים את כל מי שחושב אחרת, עכשיו ברור כי אין משימה חשובה יותר לנתניהו מלשטוף לציבור את המוח ולנקות את התקשורת".

 

עוד אמר דובר קדימה, כי "במקום לעודד תקשורת חופשית, נתניהו ושריו מייצרים תקשורת מטעם. במקום להבטיח דמוקרטיה הם חותרים לדיקטטורה ימנית לאומנית. בשבוע שבו זורקים אבנים על קצינים ונשים מודרות מהרחובות ברור יותר מתמיד - נתניהו מוביל לישראל מסוכנת וקיצונית וחייבים לעצור אותו. כשנתניהו אמר לשרים 'תהיו כחלונים' - ברור שלזה הוא התכוון".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לא מודאג מפוליטיזציה. השר משה כחלון
צילום: מוטי קמחי
מומלצים