שתף קטע נבחר

המשטרה בפייסבוק: נעניש שוטרים עברייני תנועה

בעקבות פירסומם בפייסבוק של גולשים שמאשימים שוטרים בעבירות תנועה, המשטרה הודיעה רשמית כי תטפל בהם ותדווח למתלוננים על הטיפול. האם תעמוד בהבטחתה?

"על מנת לוודא כי שוטרים המחנים שלא כחוק יענשו בחומרה, הופצה הנחיית סמפכ"ל לכלל השוטרים והקצינים במשטרת ישראל" נכתב הבוקר (ג') בעמוד הפייסבוק של המשטרה. "כל תלונה אודות עבירות חניה שביצע איש משטרה ברכב משטרתי תיבדק לגופה ובמידה שלא פעל כדין, ואו על פי צורך מבצעי, יטופל הן במישור התעבורתי והן במישור המנהלי והמשמעתי".

 

עוד ב-ynet מחשבים:

 

משטרת ישראל פירסמה את ההודעה לאחר שגולשים התחילו לפרסם ולהפיץ בפייסבוק תמונות של ניידות משטרה שלכאורה מבצעות עבירות תנועה ועבירות חניה - או מפריעות למכוניות ולהולכי רגל. חלק מהתמונות פורסמו גם בעמוד הפייסבוק של המשטרה. בכל המקרים המשטרה ביקשה שהצלם יישלח במייל פרטים נוספים.

 

תמונה שבה ניידת משטרה חונה בחנית נכים השמורה לרכב של אמיר פינטו, ופורסמה בשבוע שעבר בפייסבוק שלו, ופייסבוק של מגזין אוטו, שותפה אלפי פעמים וקיבלה אלפי שיתופים ולייקים. המשטרה כתבה אז לגולשים כי מדובר בעובד מוסך שביצע את העבירה, לאחר שהניידת נמסרה לתיקון במוסך שבו הוא עובד, וכי הוא קיבל דו"ח.

 

 

המשטרה עוד כותבת "תוצאות הבדיקה יועברו למתלונן ויפורסמו. כמו כן חל איסור מוחלט על שוטרים לשימוש בחניית נכה, גם לצורך ביצוע תפקידם. שוטרים שיעברו על החוק יועמדו לדין בפני סגן המפכ"ל ורישיונם לנהוג ברכב משטרתי יישלל למשך הזמן שייקבע. בנוסף לכך, רכב המשטרה יילקח לפרק זמן של עשרה ימים ויסופח לאגף התנועה לטובת פעילות אכיפה ומלחמה בתאונות הדרכים". 

 

המשטרה מבטיחה לטפל בתלונות, ככל הנראה, בשביל להרגיע את התלונות שמגיעות אליה, אבל מבטיחה לדווח ולפרסם את התוצאות. התלוננתם על שוטר? אם המשטרה טיפלה בזה, או לא טיפלה בזה - ספרו גם לנו.

 

 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ייענשו? אילוסטרציה
צילום: הרצל יוסף
מומלצים