שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  אקס פקטור: מלאני אמארו חייבת לזכות

  בזמן שהפורמט של "The Voice" מציג את כל הבעייתיות שבתוכניות הריאליטי, סיימון קאוול מביא איתו לגמר של "אקס פקטור" מתמודדת לא ממש נאה אבל מוכשרת בטירוף. עמית קוטלר מסביר למה מגיע למלאני אמארו לזכות

  לפני שנה בערך, איפשהו לקראת אמצע-סוף 2010, הגיע ג'ון דה-מול, ממציא "האח הגדול", עם רעיון מהפכני. תוכנית ריאליטי א-לה "אמריקן איידול", שבה לא יצטרכו השופטים לראות את פניהם של המתמודדים כדי להחליט אם הם מתאימים לתוכנית או לא.

   

  "Melanie Amaro - "Hero. אי אפשר שלא להתרגש

   

  זמן קצר לאחר מכן, עלתה לשידור "The Voice of Holland", לימים "The Voice of America" והחל מעוד כשלושה שבועות "The Voice ישראל", בה ישפטו שלומי שבת, שרית חדד, רמי קלינשטיין ואביב גפן את המתמודדים רק על פי כישוריהם. הפורמט, אם נקביל אותו לאחיותיו לז'אנר, בעייתי מאוד, ועל כך בהמשך.

   

   

  אבל כמעט במקביל, אולי אפילו בגלל, עלתה לשידור בארצות הברית "The X Factor", ריאליטי הכשרונות המדוברת של סיימון קאוול, שעונתה הראושנה תגיע השבוע לסיומה.

  אין לי מושג אם מישהו התכוון לכך או שלא, אבל ספק רב אם מלאני אמארו, המתמודדת הנשית היחידה בשלב הגמר, היתה עוברת ב"אמריקן איידול". אין ספק שאת ה-"Blind Audition", האודישן העיוור של "The Voice" היא דווקא כן היתה עוברת, שהרי גם בלי להושיב בירכתי האוטובוסים את בנות המין היפה, האמריקאים חוטאים בהדרת נשים - לא פחות מאיתנו, לפרקים אפילו יותר. הדרה של כאלה שלא עוברות איזשהו רף אידיוטי של מודל יופי, או לפחות תקעו 300cc סיליקון בכל צד.

   

  חצי שמנה, חצי כונפה

  הטלוויזיה האמריקאית של לפני "אקס פקטור" לא היתה יכולה להכיל מישהי כמו אמארו. בחורה חצי-אפרו אמריקאית, חצי לא; חצי מלאה ושופעת, חצי סתם שמנה; חצי נאה, חצי כונפה. זה - על המסך של צופי הטלוויזיה בארצות הברית וגם על זה של קאוול עצמו - לא היה עובר בעבר.

   

  ג'וש קראז'יק, מלאני אמארו וכריס רנה. מגיע לה לזכות (צילום: MCT) (צילום: MCT)
  ג'וש קראז'יק, מלאני אמארו וכריס רנה. מגיע לה לזכות(צילום: MCT)

   

  משמח עד מאוד, אם כן, לראות שאמארו, בלי להיות מוסתרת מאחורי הכסאות המסתובבים של "The Voice", הצליחה לעשות את זה - ובגדול. "גם כונפות יודעות לשיר וצריך לתת להן צ'אנס", אמר אולי מפתח הפורמט המתחרה דה-מול כשפיתח את "The Voice", אבל סיימון - כמו שרק סיימון יודע - הראה לו מאיפה משתין המיקרופון, והביא בדלת הקדמית, ולא האחורית, את הכוכבת התורנית.

   

  לאמארו מגיע לזכות ב"אקס פקטור". לא רק בגלל הקול הגדול והמראה הבינוני. לא רק כי היא הקול הנשי (והענק) היחיד בגמר, אלא בגלל סיימון. בגלל הפורמט. בגלל שלא צריך לכסות את העיניים כדי לדמוע מהביצוע שלה ל"Hero" של מריה קארי או ל-"Everybody Hurts" של REM. בגלל שגם סיימון וגם פאולה עבדול לא השפילו את ראשיהם כשהתרגשו עד דמעות מהביצוע שלה ל-"Earth Song" של מייקל ג'קסון.

   

  לאורך כל העונה, של "אקס פקטור", הוכיחה אמארו, בראש מורם, שאמריקה התבגרה עוד יותר מהר ממה שההוא, דה-מול ההולנדי, חשב. אמריקה של או-טו-טו-2012 יודעת לבחור נכון,

  ולהביא אל שלב הגמר את הזמרת שיודעת לשיר הכי נכון, הכי מרגש, הכי טוב.

   

  עכשיו נותר לה רק להביס בדרך לפסגה את שני הגברברים האנמיים ההם, נו, איך קוראים להם - ג'וש קראז'יק וכריס רנה, כדי להשלים את המהלך של סיימון. מסחרי ומחושב ככל שיהיה, יש פרצוף מאחוריו - ופי מיליון חשוב מזה, יש קול מאחוריו: קולה של מלאני אמארו.

   

  גמר "אקס פקטור" יועבר בשידור חי, בלילה שבין חמישי לשישי, HOT3

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  סיימון קאוול. כן צפה במתמודדים, כן התרגש
  צילום: FOX
  שרזינגר, קאוול ועבדול. גמר גורלי
  צילום: MCT
  לאתר ההטבות
  מומלצים