שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ליברמן לאירופה: אין לנו על מה להתנצל, להפך
  שר החוץ שהזהיר את אירופה כי היא הופכת את עצמה ללא-רלוונטית, אמר שלישראל אין במה להתבייש "גם מול הדמוקרטיה הבריטית המפוארת", והיא תדע לטפל במבצעי תג מחיר: "אותנו אתם מגנים? המכשול לשלום אינו הבנייה, אלא הפלסטינים"

  שר החוץ לא מקרר את החזית מול אירופה: אביגדור ליברמן אמר בצהריים (יום א') כי ישראל אינה צריכה להתנצל בפני האיחוד האירופי על מעשיה, והדף שוב את הביקורת שהטיחה אירופה בישראל בעקבות הבנייה בהתנחלויות והטיפול במתנחלים קיצונים שביצעו פעולות "תג מחיר". ynet העביר את דברי ליברמן בשידור חי. 

   

  מסתכסכים עם אירופה? הכותרות ב-ynet:

  גינוי אירופי חריף: "טפלו במבצעי תג מחיר"

  ישראל נגד האיחוד: "מאבד אמינות ולא רלבנטי"

  באירופה דחו את הטענות: "מתוסכלים מנתניהו"

  לבני: ישראל פותחת במלחמה מול ידידות גדולות

   

  "אין לנו על מה להתנצל, אלא להפך", אמר ליברמן בכנס עם שגרירי ישראל מרחבי העולם, "לדמוקרטיה הישראלית אין מה להתבייש מול אף אחת מהדמוקרטיות באירופה, גם מול הדמוקרטיה הבריטית המפוארת, ואיננו צריכים עצות כיצד לנהוג בפורעים שעוברים על החוק ביהודה ושומרון או בכל מקום אחר בארץ".

   

  צפו בדברי ליברמן. "אבו מאזן הוא האיש שצריך לגנות"

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  בשבוע שעבר פרסמו חברות האיחוד האירופי היושבות במועצת הביטחון - בריטניה, גרמניה, צרפת ופורטוגל - הודעת גינוי

  יוצאת דופן בחריפותה, שבה קראו לישראל לחדול מהבנייה בהתנחלויות, להעמיד לדין את הקיצונים שתוקפים פלסטינים ולחדול מ"פטירתם מעונש".

   

  בעקבות הודעת הגינוי פרסם משרד החוץ בראשות ליברמן הצהרה בוטה לא פחות, שבה נכתב: "אם במקום לתרום ליציבות המזרח התיכון, מדינות אירופה משקיעות מאמצים בהתנצחות לא ראויה דווקא עם המדינה שבה מערכת החוק והמשפט העצמאית יודעת להתמודד עם מפרי חוק, הרי שהן מאבדות את אמינותן והופכות את עצמן ללא רלוונטיות".

   

  ליברמן. "מעדיף לומר אמת לא נעימה" (צילום: אלכס קולומויסקי, ידיעות אחרונות) (צילום: אלכס קולומויסקי, ידיעות אחרונות)
  ליברמן. "מעדיף לומר אמת לא נעימה"(צילום: אלכס קולומויסקי, ידיעות אחרונות)

   

  היום בצהריים שב ליברמן ואמר כי ישראל יודעת לטפל היטב בפורעים, ועושה הכול כדי לגדוע "את העשבים השוטים האלה שמכתימים ופוגעים בהתיישבות היהודית ביהודה ושומרון". לדבריו, "המדינות שפרסמו את הודעת הגינוי צריכות להבין שהבנייה ביהודה ושומרון אינה מכשול לשלום, ומי שמכשיל את המשא ומתן ואת הסיכוי לשלום הם הפלסטינים בסירובם לנהל משא ומתן. הוכחנו בהסכמי שלום עם מצרים וירדן שההתיישבות היהודית אינה מכשול לשלום".

   

  ליברמן הדגיש כי "את פרצופו האמיתי של אבו מאזן אפשר היה לראות בשבוע שעבר כשהוא נסע עד טורקיה כדי להעניק כבוד ולהיפגש עם המחבלת אמנה מונא, מי שהביאה לרצח נער תמים - אופיר רחום ז"ל - ועם עוד 10 מחבלים ששוחררו בעסקת שליט. זהו אבו מאזן. זו הדרך שהוא מאמין בה ולכן הוא מתחמק מלשבת לנהל משא ומתן עם ישראל. אבו מאזן מוכיח פעם אחר פעם שהוא לא פרטנר לשום דבר והוא האיש שאותן מדינות אירופיות צריכות לגנות".

   

  "אירופה מדברת על סנקציות רק כדי להרגיע"

  שר החוץ עקץ את מדינות אירופה גם בכל הקשור לנושא האיראני. "לצערי, הרושם שלי הוא שחלק ממדינות אירופה ואישים בכירים שם מדברים על סנקציות יותר על מנת להרגיע את ישראל מאשר לעצור את תוכנית הגרעין של איראן", אמר.

   

  ליברמן הדגיש את האי-ודאות הפוליטית והמדינית ששוררת כיום בעולם בכלל ובמזרח התיכון בפרט: "האם באווירה של אי וודאות כה מורכבת ניתן להגיע לפריצת דרך בתחום המדיני? או אפילו נשאלת השאלה - האם זה רצוי להגיע בתקופה כזו לפריצת דרך או שעדיף לחכות עד שהתמונה תתבהר? כבר שאלתי בעבר ואני חוזר ושואל: האם תוך כדי רעידת אדמה שמים יסודות לבניין חדש?".

   

  אמנה מונא עם אבו מאזן בטורקיה. "זה פרצופו האמיתי" ()
  אמנה מונא עם אבו מאזן בטורקיה. "זה פרצופו האמיתי"

   

  ליברמן אמר כי המשך ההתעקשות על אותה דרך מול הפלסטינים "שנכשלה במשך 15 שנה" לא יוביל לשום מקום. "לצערי היום אנחנו כבר אחרי 18 שנה - עם אותה דרך, באותו מבוי סתום וגרוע מזה, עם ייאוש ותסכול שהולכים וגוברים". הוא אמר כי אחרי הפנייה לאו"ם בבקשת הכרה והקבלה לאונסק"ו הפלסטינים הורידו פרופיל, אבל עד מהרה הם "יחזרו למתקפה נוספת ביתר שאת, מהלך שיכלול פיוס עם חמאס וניצול ההרכב החדש של מועצת הביטחון".

   

  הוא האשים את הפלסטינים כי הם אינם מתאמצים להשיג שלום, אלא מתאמצים לקבוע עובדות בשטח ולהביא לבינאום הסכסוך. "לכן צריך להתאים את החשיבה והדיפלומטיה למציאות ולהבין שמילת המפתח ביחסינו עם הפלסטינים צריכה להיות ניהול הסכסוך ולא פתרון הסכסוך. מי שאומר שאפשר להגיע בשנים הקרובות לשלום עם הפלסטינים טועה ומטעה. שום ויתור טריטוריאלי לא יפתור את הסוגיות האמיתיות".

   

  עוד דגל באונסק"ו. "הפלסטינים הורידו פרופיל אך יחזרו לעוד מתקפה" (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
  עוד דגל באונסק"ו. "הפלסטינים הורידו פרופיל אך יחזרו לעוד מתקפה"(צילום: רויטרס)

   

  ליברמן אמר עם זאת, כי הוא כן רואה אפשרות להגיע בעתיד להסדר בר קיימא עם הפלסטינים, "אך לא לפני שייווצר מעמד ביניים רחב, משגשג ומשפיע בתוך הרשות הפלסטינית". "אני יודע שלפעמים זה לא נעים להכיר בעובדות. יש כאלה שמעדיפים לחיות בהכחשה ולפזר אשליות, אבל אני מעדיף להגיד את האמת גם אם היא לא הכי נעימה".

   

  "לממשל אובמה מגיעה תודה גדולה"

  ליברמן התייחס גם להודעת המפלגה הסלפית הקיצונית במצרים, שהדהימה כשהגיעה למקום השני בשני השלבים הראשונים של הבחירות לפרלמנט, כי תכבד את הסכם השלום, אף שתפעל לשנות בו "סעיפים עושקים". "אני מקווה שהדברים ששמענו בשבוע האחרון מגורמים מצריים מכלל הקשת הפוליטית, גם אם הובעו בהסתייגות, על כך שהם יכבדו את הסכם השלום עם ישראל, אכן יתממשו", אמר ליברמן, "מכיוון שהסכם השלום חשוב מאוד לשתי המדינות וחשוב גם

  ליציבות האזור".

   

  ליברמן סקר את הישגי משרד החוץ בראשותו, ואמר כי חלק נכבד מההישגים שפירט הם בזכות התמיכה של "בעלת הברית הגדולה שלנו - ארצות הברית". הוא אמר: "להנהגת ארצות הברית ולעם האמריקני מגיעה תודה גדולה על עמידתם הנחושה לאורך השנים לצד ישראל, כשרק בחודשים האחרונים ראינו שתי דוגמאות חשובות לכך: בכינוס העצרת הכללית של האו"ם ובסיוע בחילוץ אנשי השגרירות בקהיר".

   

  ליברמן אמר כי העולם השתנה, וכי "דיפלומטיה לא יכולה להיות מקובעת ושתמיד צריך לחשוב מחוץ לקופסה".

   

  Read this article in English

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים