שתף קטע נבחר

צפו: צניעות - מן הצד השני

קל להאשים את הציבור החרדי בשנאת נשים חשוכה ופרימיטיבית בלי להכיר את הצד שלהם בסיפור. הסרטונים שלפניכם נוצרו כולם על ידי מחנה הצניעות. לא נגענו

בסוף השבוע האחרון נחשפנו לאיך נראית בית שמש מהצד הקטין, המפוחד והרטוב של המתיחות. אבל איך נראים הדברים מהצד השני? אחד ההורים בבית הספר "אורות", שבו קרו המאורעות, חצה את הכביש בספטמבר השנה וצילם שם את טקס החיזור היומי "פריצעס" במצלמה נסתרת:

 

 

באור הזה קל יותר להבין את הסרטונים שלפניכם, שנוצרו והועלו לרשת כולם על ידי מחנה הצניעות. חלקם משעשעים; חלקם חינוכיים, וחלקם - כמו הסרטון הבא - מרגשים עד דמעות:

 

 

ילדים חילוניים בן הגילאים 0-99 מבלים את זמנם בבהייה בדדיים ובפינטוז עליהם. ילדים המתחנכים חינוך תורני, לעומתם, עסוקים בכתיבת שירים מרגשים כל כך, עד שאפילו כריסטינה אגילרה עשתה להם מחווה (שפיספסה, אמנם, את הפואנטה) בשירה "ג'יני בבקבוק".

 

 
הסרטון הבא הוא החביב על המערכת. בת מלך, בואי הנה רגע, תקשיבי טוב. ודאי לא ידעת שאבא שלך, בורא עולם, גאה בך ורוצה לתת לך כל מה שרק תרצי. למה? תביני דבר אחד: כי מגיע לך. כל מה שאת צריכה לעשות כדי להשתתף במבצע זה להבין שאת לא גוף - את נשמה. גם אם אין לך פרנץ' וגם אם את לא מעשנת איב - את נשמה. צפי ותלמדי משהו:
 
 
את הסרטון הבא מקריינת אישה, ולכן יאלצו לפספס אותו חלק מקוראינו, וחבל: יש בו אסתטיקה ואימאג'ים שמזכירים לנו את בית אימא. כלומר, את מצגות הפאוורפוינט שנשלחות אלינו חדשות לבקרים מבית אימא:
 
 
ההרצאה הבאה נלקחה מתוך הסרט "חרדות" של רון עופר ויוחאי חקק, והיא מיועדת לנשים שיוצאות לשוק העבודה ולא רוצות להכין קפה. אין לנו דברים רעים להגיד על ההרצאה הזו. היא נחמדה ואין בה מוזיקה של סינתיסייזר ברקע:
 
 
צופי תכניות הלייט נייט של ערוץ 10 ודאי מכירים את המועמד הבא, הרב יצחק פניגר, ואת דרשותיו המקסימות, המזכיר שגם ספייס קוקיז יכולות להיות כשרות. כאן הוא מסביר שנשים יכולות לשמוע גברים שרים, אבל אצל גברים המנגנון עובד אחרת - הגבר יותר בעייתי, פראי ויצרי, טיעון שמזכיר קצת את העלילה של סרטה הנהדר של ג'ודי פוסטר, "הנאשמים":
 
 
בת ישראל! הידעת שאם תלבשי סקיני - החיזבאללה יהרגו חיילים? כך אומר הרב הבא, יוסף מוגרבי, שגם מסביר שאם אתם רוצים לקחת ספר תורה ולזרוק אותו מהחלון, חבל על הכסף. אפשר במקום להתלבש בפריצות, ואם אין לבוש פרוץ בהישג יד, לפרסם פרסום של פריצות:
 
 
פה אנחנו נותנים לכם שתי ברירות: אתם יכולים לצפות בחפירה הבאה בת רבע השעה של אמנון יצחק על ניסים גדולים שקורים לאנשים צנועים - או בסרטון שמצאנו ביוטיוב וכותרתו "בריכת מים התחת ביקיני לסבית":
 

 

לסיום, יש לזכור שכדי לרצות את בורא עולם, יש ללבוש גם כיסוי ראש. כך נאה וכך יאה. המרצה הכריזמטי לפנינו מצליח להאיר את הנושא באור חדש, תוך שהוא עושה חיקוי ממש לא רע של סמואל ל. ג'קסון. יש גם שיר נחמד בהשראה פקיסטנית, שמזכיר לנו את השיר הראשון בכתבה:

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לבוש קיץ אופנתי. למצולמת קשר רעיוני בלבד לכתבה
צילום: גיל יוחנן
מומלצים