שתף קטע נבחר

נוביק ליוסי מימן: "זייפת את קלטת השימוע שלי"

סגן נשיא חברת מרחב לשעבר, נמרוד נוביק, הגיב בביהמ"ש לכתב ההגנה של מימן: "משמיעה ראשונית של קובץ השמע התחוור מעבר לכל ספק כי השיחה הנשמעת בו 'בושלה ופוברקה, ומפרוטוקול ישיבת השימוע הושמטו קטעים רבים ובפרט הודאת בעל הדין מטעמו של מימן"

הסכסוך המתוקשר בין נמרוד נוביק ליוסי מימן עולה שלב. סגן נשיא חברת מרחב לשעבר הגיש היום (א') לבית המשפט תגובה לכתב ההגנה של יוסי מימן שבה נחשפה כביכול הקלטת השימוע שנערך על ידי מימן לנוביק טרם פיטוריו זויפה. מדובר בהאשמה חמורה שנתמכת על ידי מומחה קול שבחן מטעם נוביק את הקלטת השימוע וקבע שנעשו שינויים שבדיעבד בתוכן השיחה.

 

 

לטענת נוביק, שמיוצג על ידי משרד עו"ד שבלת, "מר מימן ביקש לפברק את הקלטת ישיבת השימוע תוך שמסר לידי נוביק קלטת מזויפת ממנה הושמטה במתכוון הודאת בעל הדין מטעמו". מדוע טוען נוביק שמימן שינה לכאורה את קלטת השימוע? לדבריו, במהלך השימוע נמסרו לכאורה מסרים לפיהם מגיע לו תגמול כספי כזה או אחר בגין עבודתו במרחב ותרומתו בעסקאות שונות בהן מעורב מימן, לרבות הסכם רכישת הגז בין חברת החשמל ל-EMG. מימן מחזיק באמצעות מרחב ואמפל, שתי חברות שבבעלותו, כ-21% מ-EMG - ספקית הגז המצרית.

 

עוד טען נוביק, כי במהלך שימוע הפיטורים שנערך לו חזר מימן על המשפט: "מעולם לא אמרתי שלא מגיע לך", הצהרה לשלכאורה מעידה שמימן מסכים שנוביק יקבל תגמול כספי של כ-100 מיליון שקל. מדובר בסכום שאותו דרש נוביק במקור בעבור חלקו מעסקת מכירת EMG.

 

בנוסף, נוביק טוען כי בתחילת ספטמבר הוא פנה למימן וטען בפניו ש"התמלול אינו מדויק וככל שנדרש נבקש השלמתו", אולם זאת לא הגיעה אלא לאחר יותר מחודשיים. "למרבה התדהמה - ואולי לא - כבר משמיעה ראשונית של קובץ השמע התחוור מעבר לכל ספק כי השיחה הנשמעת בו 'בושלה ופוברקה ומפרוטוקול ישיבת השימוע הושמטו קטעים רבים ובפרט הודאת בעל הדין מטעמו של מר מימן', טוען נוביק.

 

טענה נוספת של נוביק מתייחסת לקביעה שהעלה מימן בדבר סמכות בין הדין שאליו הוגשה התביעה. לפני כשלושה שבועות הגיש מימן את תשובתו לביהמ"ש, שם טען שכל נושא התביעה אמור לידון בבית הדין לעובדה ולא בביהמ"ש המחוזי, כיוון שבסופו של יום מדובר בסכסוך בין מעביד לעובד. נוביק טוען היום כי בחלק מהפרויקטים - כגון פרויקט בית הזיקוק מידור במצרים - קיבל נוביק תגמול של 5.6 מיליון דולר, מתוכם כשלושה מיליון דולר על ידי מימן עצמו ולא על ידי חברת מרחב שבה הועסק נוביק.

 

עו"ד נחום פיינברג, שמייצג את יוסי מימן בנושא זה, דוחה בנחרצות את טענותיו של נוביק. לדבריו, השימוע שהתקיים לנוביק בוצע בנוכחות ארבעה אנשים - יוסי מימן עצמו, בא כוחו פיינברג, נמרוד נוביק ובא כוחו של נוביק עו"ד יעקב ישראל. במהלך השימוע נרשם הפרוטוקול בנוכחות כל הצדדים ומייד עם סיומו הוא נשלח לבאי כוחו של נוביק. "אף אחד לא יעז לפברק הקלטה ביודעו שישנה תרשומת מלאה של כל הפרטים בפרוטוקול שעותק ממנו נמצא בידי עורכי הדין של נוביק. אם מישהו היה חושב שיש בפרוטוקול בעיה או שחסר משפט כלשהו, היה יכול לפנות אליי באותו היום", סיכם.

 

סכסוך מתוקשר

הסכסוך בין נוביק למימן החל לפני יותר משלושה חודשים חודשים, לאחר שמימן הדיח את נוביק מכל תפקידיו במרחב, באמפל ובערוץ 10, בטענה כי הוא "איים, למטרות רווח אישי בלבד, לפגוע בחברה עקב סכסוך עם מימן - והפר בכך את חובת הנאמנות כלפיה וכלפי בעלי המניות"

 

נוביק בתגובה הגיש כמה ימים לאחר פיטוריו תביעה בסך 30 מיליון דולר נגד מימן. הוא טען כי מימן מתכחש להתחייבות אישית לתגמלו עבור מאמציו וביצועיו אשר הניבו עבורו רווחי עתק.

 

בתגובה לתביעה של נוביק הגיש מימן לפני כשבועיים כתב הגנה, שבו גולל בין היתר מסכת סחיטות שנוביק קיים לכאורה כנגד החברה ומימן, שכוללים הקלטות סתר שנועדו "למשוך בלשון" את מימן או בכירים אחרים כדי להוציא מהם לכאורה כספים שאינם מגיעים לו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים