שתף קטע נבחר

למען השלום: ילדים ישראלים עם ירדנים ופלסטינים

טורניר כדורגל בהשתתפות ילדים מישראל, ירדן והרשות הפלסטינית התקיים במתחם חודורוב. המשנה לראש הממשלה, סילבן שלום: "כדי להגיע לשלום צריך לשחק על אותו מגרש"

טורניר כדורגל בהשתתפות ילדים ישראלים, ירדנים ופלשתינים נערך היום (א') במתחם חודורוב. בטורניר שהתקיים ביוזמת עמותת מפעלות חינוך והמשרד לשיתוף פעולה אזורי, שיחקו הילדים בקבוצות מעורבות על מנת לטפח קרבה, שיתוף פעולה ודו קיום.  

 

עוד ב-ynet ספורט:

 

הילדים נפגשו במתחם האימונים של קבוצת הפועל תל אביב בוולפסון. מדובר בטורניר החורף של עמותת "מפעלות חינוך וחברה, הפועל תל אביב", בשיתוף ועידוד המשנה לראש הממשלה סילבן שלום והמשרד לשיתוף פעולה אזורי.

 

"ילדים ונוער הם התקווה". סילבן שלום (צילום: משה בנימין) (צילום: משה בנימין)
"ילדים ונוער הם התקווה". סילבן שלום(צילום: משה בנימין)

 

הטורניר הפגיש ילדים הפעילים בפרויקט העמותה, בגילאי 6 עד 18. המשתתפים הפלשתינאים הגיעו מאום אל חיר, סוסיה וטועינה. מירדן הם הגיעו מדיר אבו סעיד

ושייח חוסין. הישראלים הגיעו מצפת, מגדל העמק, ראש העין, תל אביב ומקומות נוספים ברחבי הארץ.

 

במהלך הטורניר התחרו הילדים בקבוצות מעורבות. המטרה היתה ליצור אווירת דו קיום, קרבה, אמון וכמובן שיתוף פעולה. מטרה חשובה לא פחות היתה ליצור את אותם הדברים בין ילדים ישראלים יהודים לילדים ערבים ישראלים. 

 

המשנה לראש הממשלה והשר לשיתוף פעולה אזורי, סילבן שלום: "ילדים ונוער הם התקווה לעתיד טוב יותר באזור ולהבנה בין העמים. אם יש סיכוי לשלום הוא דרך פרויקטים מסוג זה. כפי שהילדים משחקים על מגרש, אחד כך גם המנהיגים צריכים לנהוג. כדי להגיע לשלום צריכים כולם לשחק על אותו מגרש. אני מקווה שגם ההנהגה הפלסטינית תבין זאת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סילבן שלום והילדים
צילום: משה בנימין
מומלצים