שתף קטע נבחר

הפריצה לבסיס: "פעילי הימין עבדו כתא מרגלים"

חקירת המשטרה מגלה כי 40 מהפורעים יצאו באוטובוס מישיבת מרכז הרב. חלקם אספו חומר מודיעיני על כוחות צה"ל, אך הפריצה למתחם הצבאי וגרימת הנזק לכלי הרכב לא היו מתוכננות

"הפעילים שפרצו לחטמ"ר אפרים עבדו כתא מרגלים". כך אמר הבוקר (יום ד') ל-ynet גורם במשטרת ש"י, בהתייחס להתפרעות של כ-300 פעילים חלקם רעולי פנים לפני כשבועיים סמוך למאחז רמת גלעד, בעקבות חשש שיפונה. הם חסמו את הכביש, יידו אבנים לעבר כלי רכב פלסטיניים, ואף תקפו את רכבו של מפקד חטיבת אפרים. חקירת היחידה המרכזית במחוז יהודה ושומרון מגלה כי לפחות 40 מהפורעים יצאו באוטובוס מישיבת מרכז הרב בירושלים.

 

דיווחים נוספים בחדשות ynet:

במו שיניו: אלביס התנין גנב מכסחת דשא

בכי היסטרי ומטחי כבוד בהלווית קים ג'ונג איל

נשיא מודח על האלונקה: התחדש משפט מובארק

 

"הם אספו חומר מודיעיני על כוחות צה"ל ודירת המגורים שלהם שימשה כחמ"ל. הדבר איפשר להם להיערך מבעוד מועד לפינויים ולקיים את ההתפרעות בחטמ"ר", סיפר ל-ynet הגורם המשטרתי. עוד הסביר, כי מארגני הפעולה הם תושבי יהודה ושומרון שהורחקו לאחרונה בצווים מנהליים ומתגוררים בירושלים סמוך לישיבה.

 

ג'יפ הסמח"ט שהושחת (צילום: יואב זיתון) (צילום: יואב זיתון)
ג'יפ הסמח"ט שהושחת(צילום: יואב זיתון)
 

המשטרה חושדת כי הם ניצלו את קרבתם למקום ואת היכרותם עם התלמידים בישיבה על מנת לארגן את פעולת המחאה האלימה, ואף אספו צמיגים וציוד נוסף שישמש אותם, אולם ככל הנראה הפריצה למתחם הצבאי וגרימת הנזק לכלי הרכב לא הייתה אירוע מתוכנן. הם הגיעו לחטיבה המרחבית אפרים באוטובוס ששכרו לצורך העניין.

 

זמן קצר לאחר הפריצה לחטמ"ר, עצרו השוטרים שישה פעילי ימין, ביניהם ארבעה ממארגני האירוע האלים, בדירתם בירושלים, סמוך לישיבה. הפשיטה לוותה בהתנגדות אלימה של הפעילים. חלקם אף קראו לחבריהם ואלה פגעו בניידת משטרה ותקפו עיתונאית.

 

בחיפוש בדירתם נתפס חומר רב שמצביע על מעקב מודיעיני צמוד שניהלו הפעילים בנוגע לאוטובוסים שהסיעו חיילים לבסיסים השונים, בינהם לחטמ"ר מנשה.

 

עוד חושדת המשטרה כי לפחות חלק מהפעילים שנעצרו, הפרו את צווי ההרחקה והשתתפו באופן פעיל בהתפרעות בחטיבה. חלק מההוכחות לכך נמצאות ברשות העיתון "מקור ראשון" שצילם את האירוע. העיתון מסרב לפי שעה למסור את החומר והמשטרה ממתינה לצו בית משפט.

 

שניים מהפעילים שנעצרו בירושלים שוחררו. שלושה נוספים עצורים עד יום ראשון הקרוב, וקטין נוסף שהיה עמם צפוי להשתחרר ממעצר עוד היום. בתחילת השבוע עצרה משטרת ש"י חשוד נוסף בהתפרעות, תושב קרני שומרון בן 22. מעצרו הוארך עד יום שישי.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"אספו צמיגים". עדויות מרשיעות בחטמ"ר
צילום: יואב זיתון
סיור הרמטכ"ל לאחר ההתפרעות
צילום: יואב זיתון
מומלצים